گرفتن پستانک از کودک

گرفتن پستانک از کودک

گرفتن پستانک از کودک :گرفتن پستانک از کودک حتما برای شما کار فراوان سختی می باشد. می‌دانیم که خیلی خوب می باشد که یک پستانک می‌تواند معجزه کند و کودک شلوغ و پر سر و صدای شما را آرام کند اما اگر کودک به پستانک وابسته شود، گرفتن پستانک از کودک کار دشواری می‌شود. در این مطلب راهکارهایی را برای گرفتن پستانک از کودک ارائه می دهیم.
شما هم خوشحال می شوید وقتی پستانک کودک بهانه گیر شما را آرام می کند، اما آیا هرگز فکر می کردید که پستانک کم کم به بهترین دوست او تبدیل شود؟ رویکردهای زیادی برای ترک دادن پستانک وجود دارد که در بخش زیر چند پیشنهاد امتحان پس داده از طرف والدین برای شما آورده شده می باشد.

به زمان ترک پستانک دقت کنید.

زمان ایده آل برای از پستانک گرفتن به ترجیح شخصی شما، تمایل خود کودک و چند عامل دیگر ارتباط دارد. به عنوان مثال، طبق گفتهٔ برخی کارشناسان طب اطفال، اگر از زمان نوزادی به کودکتان پستانک داده اید، به دلایل ایمنی خواب می توانید برای ممنوعیت استفاده از پستانک حداقل تا یک سالگی کودک صبر کنید.

همچنین اگر کودک شما در حال تجربه ٔ تغییری بزرگ، مانند شروع رفتن به مهدکودک، به دنیا آمدن یک خواهر یا برادر، جدایی والدین از یکدیگر، نقل مکان از خانه ای به خانهٔ دیگر یا هر تغییر دیگری می باشد، بگذارید فعلاً به خوردن پستانک خود ادامه دهد، چون پستانک می تواند در این تغییرات چالش برانگیز به کودک کمک کند تا خودش را تسلی دهد.

از طرف دیگر، پزشک فرزندتان ممکن است پیشنهاد کند که از شر پستانک خلاص شوید، اگر:

کودک شما شش تا ۱۲ ماهه می باشد و مستعد عفونت گوش می باشد، چون مکیدن پستانک می تواند منجر به تجمع مایعات در گوش میانی شود.
کودک شما مرتب و با شدت و ولع پستانک می مکد و شروع به نشان دادن مشکلات دندان و دهان کرده می باشد.
به نظر می رسد که فرزندتان دچار مشکلات گفتاری و زبانی شده می باشد، زیرا پستانک می تواند این مشکلات را بدتر کند.

گرفتن پستانک از کودک

گرفتن پستانک از کودک

چه مواردی را در نظر بگیرید.

کودکان می توانند به پستانک های خود فراوان وابسته شوند. مکیدن یک پستانک می تواند آنها را راحت و آرام کند. پستانک ها همچنین می توانند به کودکان خردسال کمک کنند تا استرس روزمره خود را کنترل کنند. زمانی که شما در کنار آنها نیستید، کودکان با استفاده از پستانک خود را آرام می کنند. با این حال مصرف پستانک معایبی هم به همراه دارد. به عنوان مثال، ممکن است کودک شما در طول شب به طور مکرر از خواب بیدار شود و به دنبال پستانک خود بگردد.

بعضی اوقات کودکان به صورت خودجوش تصمیم می گیرند دیگر از پستانک استفاده نکنند. این در حالی است که در بیشتر مواقع، این والدین هستند که باید در خصوص از پستانک گرفتن کودک ، تصمیم بگیرند.شما به عنوان والدین، فرزند خود را بهتر می شناسید. شما بهترین کسی هستید که در خصوص آمادگی کودک برای ترک پستانک می تواند تصمیم بگیرد. سعی کنید تحت تاثیر واکنش های خانواده، فرزندان دیگر یا حتی غریبه ها عجله نکنید و کودک خود را تحت فشار نگذارید.

احتمالا فرزند شما به راحتی نمی تواند از پستانک خود جدا شود. بنابراین اگر احساس می کنید وقت آن می باشد که پستانک را کنار بگذارد، منصفانه ترین و آسان ترین روش را انتخاب کنید.

راهکارهایی برای از پستانک گرفتن کودک

ابتدا به خود یادآوری کنید که مکیدن پستانک هرگز به یک عادت مادام العمر در کودکان تبدیل نمی شود و به این شکل مقداری از فشارهای روحی خود را کاهش دهید. بسیاری از کودکان خودشان پستانک را رها می کنند. با این حال روش هایی وجود دارند که می توانند به شما در انجام این کار کمک کنند.

گرفتن پستانک از کودک را هرچه زودتر انجام دهید بهتر می باشد.

پزشکان می گویند موثرترین استراتژی برای گرفتن پستانک از کودک این است که او هرچه زودتر عادت پستانک خوردن را ترک کند. کودکان روش های مقتدرانه خودشان را برای مقابله با پایان دادن به عادت های مورد علاقه شان مانند پستانک خوردن دارند. اما زمانی که فرزند شما هنوز برای ابراز نارضایتی خود خیلی کوچک می باشد یا هنوز بلد نیست آن طور که باید صحبت کند و منظور خود را برساند، می توانید راحت تر و آسان تر عادت پستانک خوردن او را ترک دهید.

با کودک صحبت کنید.

اولین و مهمترین مرحله صحبت با کودک می باشد. اگر کودک به مرحله ای رسیده که توانایی درک دارد، به او توضیح بدهید که دیگر باید پستانکش را دور بیندازد چون همانطور که در اطرافش می بیند هیچ کودک نوپایی یا آدم بزرگی پستانک نمی خورد. پستانک برای نی نی کوچولوهاست ولی او کم کم دارد بزرگ می شود و دیگر یک نی نی کوچولو نیست. ولی مواظب باشید که این کار را یک شبه و بدون تصمیم قبلی انجام ندهید. و هرگز کودک خود را به خاطر استفاده از پستانک مسخره نکنید.

آن را یک دفعه کنار بگذاید.

شما پدر یا مادر کودکتان هستید و قدرت گرفتن پستانک را دارید، حداقل در تئوری که این طور می باشد. پس با توجه به شناخت شما از فرزندتان، اگر فکر مینمایید بهترین روش برای او و برای حفظ سلامت روان خودتان این می باشد که فقط خیلی مستقیم آن را بردارید و «نه» بگویید، پس همین روش را انتخاب کنید.

پستانک را بدمزه کنید.

شاید شما هم با ایده ٔ متوقف کردن جونده های ناخن با رنگ کردن ناخن هایشان با طعمی ناخوشایند آشنا باشید. به همین ترتیب، می توانید روش مشابهی را برای جدا کردن بچه از پستانکش امتحان کنید. برای این کار می توانید از مواد مختلفی استفاده کنید تا به نتیجه دلخواهتان برسید.

پستانک را به تدریج بگیرید.

گرفتن پستانک در فرایندی آهسته و ملایم می تواند تغییر را برای فرزندتان آسان تر کند. محدود کردن پستانک به زمان های خاص، مانند زمان خواب شب یا مکان های خاص، مانند تخت او می تواند اولین قدم باشد.

نکتهٔ احتیاطی: بعضی از والدین پیشنهاد می کنند نوک پستانک را هر از گاهی کمی کوتاه کنید و آن را کوتاه و کوتاه تر کنید تا جایی که دیگر چیزی باقی نماند و به دردی نخورد. با این حال، سازندگانشان، پستانک ها را به این شکل تست نمی کنند یا آن را برای این نوع استفاده نمی سازند. به خاطر ایمنی، بهتر است از این روش خودداری کنید.

گرفتن پستانک از کودک

گرفتن پستانک از کودک

آن را به پری پستانک بدهید یا یک شی دیگر را جایگزین کنید.

بچه ها عاشق داستانند. با گفتن یک داستان تخیلی به او کمک کنید که پستانکش را کنار بگذارد. مثلا می توانید تشویقش کنید که یک شب پستانکش را زیر بالشش بگذارد تا “فرشته ها” آن را با خود ببرند و به کودکی بدهند که خیلی بیشتر از او به آن پستانک نیاز دارد. شما حتماً پری دندانی را می شناسید! پری پستانک یک موجود جادویی می باشد که ممکن است به بچه ٔ شما کمک کند تا از مرحله ٔ آویزان بودن به پستانک به مرحلهٔ زندگی بدون پستانک منتقل شود.

این تکنیک چیزی شبیه به روش هدیه دادن پستانک می باشد.کودک شما از پستانکش برای تسکین دادن خود استفاده می کند. بنابراین، اگر می خواهید آن را بردارید، فراهم کردن یک جایگزین مانند یک شی آرامش بخش منطقی می باشد.

پستانک را گم کنید.

این روش ممکن است مثل یک معجزه عمل کند. دفعهٔ بعد که دیوانه وار به دنبال پستانک گرانبهای فرزند خود می گردید، دست نگه دارید. اگر گم شده می باشد، بگذار گم بماند. این کار را می توانید به دفعات انجام دهید و آنها را عمداً گم کنید. این راهکار برای مادرها و پدرها مستأصل مفید بوده می باشد.

سوراخ های ریزی بر روی پستانک صحیح نمودن کنید.

بعضی از والدین با استفاده از یک قیچی و صحیح نمودن سوراخ های ریز یک میلی متری بر روی پستانک در عرض چند هفته به نتایج خوبی رسیده اند. با این کار کودک دیگر از مکیدن پستانک لذت نبرده و پس از مدتی آن را کنار خواهد گذاشت. در گونه انتخاب این راه حل مواظب باشید که برش ها تمیز بوده و احتمال کنده شدن تکه ای از آن و بلعیدنش توسط کودک وجود نداشته باشد.

شروع کنید و محکم بمانید.

هر کدام از این روش ها را که انتخاب مینمایید، به آن متعهد باشید. هدف نهایی را در ذهن داشته باشید و تسلیم نشوید. در غیر اینگونه، کودک شما یاد می گیرد که راه رسیدن به خواسته هایش این است که تا می تواند بهانه گیری و سروصدا کند. مطمئناً، در طول عبور از این مرحله ٔ انتقالی، شما باید کودکتان را درک کنید و از راه های دیگری او را تسلی دهید.

پستانک های اضافه را دور بریزید.

وجود پستانک های متعدد در خانه باعث می شود که به محض دیدن ناراحتی یا بی قراری کودک در تصمیم خود سست شده و پستانکش را به او بدهید. پس فقط یکی از پستانک ها را در خانه نگه دارید و آن را هم همه جا همراه خود نبرید.

از موقعیت های مناسب استفاده کنید.

اگر فکر مینمایید کودکتان با قرار گرفتن در موقعیت یا مناسبتی خاص راحت تر می تواند پستانکش را کنار بگذارد سعی کنید در گونه پیش آمدن چنین فرصتی از آن استفاده کنید و با این شیوه به کودک نوپایتان کمک کنید که با کنار گذاشتن پستانکش وارد “دنیای بزرگتر ها” شود.

تشویقش کنید.

از همه مهمتر اینکه تشویق را از یاد نبرید، چون هیچ چیز موثرتر از تشویق نیست. یک تقویم روز شمار تهیه کنید و به ازای روزهایی که کودک از پستانکش استفاده نمی کند یک برچسب به آن بچسبانید. این جایزه کوچک باعث می شود که کودک احساس غرور کند. علاوه بر آن روز آخر هنگامی که کودک پستانکش را برای همیشه کنار گذاشت می توانید “جایزه بزرگ و اصلی اش” را به او بدهید.

از دیگران کمک بگیرید.

گاهی اوقات پذیرفتن نظر شخصی غیر از خودتان برای کودک فراوان آسان تر می باشد. شاید اگر دندانپزشک و یا پزشک اطفال به کودکتان توضیح بدهد که چرا باید پستانکش را کنار بگذارد او راحت تر بتواند با این قضیه کنار بیاید. علاوه بر آن می توانید از یکی از قهرمان های مورد علاقه اش کمک بگیرید، مثلاً می توانید از یکی از دوستانتان خواهش کنید که برای این کار لباس های مرد عنکبوتی را بپوشد!

در موردش کتاب بخوانید.

ساعت قصه خوانی زمان فراوان خوبی می باشد برای اینکه در کنار بچه های خود دراز بکشید و عشق به کتاب و مطالعه را در آنها تشویق کنید. یکی دیگر از مزایای کتاب خواندن در مورد هر چیزی برای کودکتان این می باشد که شما می توانید از کتاب ها برای القای رفتاری که دوست دارید از بچه هایتان ببینید و کمک به آنها در مقابله با تغییرات زندگی و رویایی با آنها بهره بگیرید و یکی از این تغییرات، تغییر و چالش ناشی از کنار گذاشتن پستانک در میان کودکان می باشد.

گرفتن پستانک از کودک

گرفتن پستانک از کودک

به عقب برنگردید.

فراموش نکنید که نباید به عقب بازگردید وگرنه باید همه کارها را از نو شروع کنید. محکم و مصمم باشید. این کار باید به تدریج عملی شود و ناراحتی و بی قراری کودکتان در این مدت کاملاً طبیعی می باشد. بنابراین او را آرام کرده و به او دلگرمی بدهید، ولی به هیچ وجه برای اینکار دوباره از پستانک استفاده نکنید. چون این کار فقط باعث عقب افتادن نتیجه می شود و هر بار مجبور می شوید دوباره از نو شروع کنید.

سرویس خواب کودک و نوجوان آپادانا

برای راحتی نوزاد ، کودک و نوجوان خود ، همچنین احساس آرامش و تمرکز برای آنها بایستی به کیفیت خواب و دکوراسیون اتاق آنها نیز اهمیت دهید سایت آپادانا کودک (معرفی و خرید سرویس خواب نوزاد ، سرویس خواب کودک ، سرویس خواب نوجوان دخترانه و پسرانه – سرویس سیسمونیتخت خواب نوزاد) شما را در این امر یاری میکند.

مطالب مرتبط:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
  • تصویر
  • شناسۀ محصول
  • امتیاز
  • قیمت
  • موجودی
  • دسترسی
  • افزودن به سبد خرید
  • توضیحات
  • محتوا
  • وزن
  • اندازه
  • اطلاعات اضافی
  برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
  مقایسه

  منو اصلی