کوتاه نمودن ناخن‌ نوزاد

 کوتاه نمودن ناخن‌ نوزاد

 کوتاه نمودن ناخن‌ نوزاد:یکی از مشکلات والدین گرفتن ناخن نوزاد میباشد. چطور ناخن کودک را کوتاه کنیم؟ هرگز ناخن نوزاد خود را تا پیش از ۱ ماهگی کوتاه نکنید ولی اگر فکر می نمایید که گونه خود را چنگ می زند از دستکش های مخصوص نوزادان استفاده نمایید.کودکان معمولاً به کوتاه نمودن ناخن اعتراض دارند. برای غلبه بر این مشکل میتوان هر بار هنگام کوتاه نمودن ناخن کودک، برای کودکان بالای 1 سال داستان زیبایی را تعریف نمود.

در این گونه، کودک با توجه نمودن به داستان دست از اعتراض برمی دارد، مثلاً اینطور بگویید «خانواده ی انگشتان دست راست به آرایشگاه رفتند. ابتدا پدر (انگشت شصت) موهایش را کوتاه نمود. بعد از او مادر (انگشت سبابه) و بعدا برادر وسطی (انگشت وسط) و به دنبال او خواهر و برادر بعدی؛ بعدا به سراغ دست چپ می روید، بعد پای راست و پس از آن پای چپ.

این داستان را هر بار میتوانید به شکل تازه ای بیان نمایید. البته صرفاً به دنبال سرگرم نمودن کودک نباشید، بلکه بکوشید ضمن اینکار نام انگشتان را به کودکتان بیاموزید.

روش درست کوتاه نمودن ناخن نوزاد

ناخن نوزاد در عین نرم بودن زیاد تیز میباشد. اگر ناخن‌های او به درستی و به موقع اصلاح نشوند- از آنجایی که نوزاد به طور مدام در حالا تکان دادن دست‌هایش میباشد – می‌تواند سبب زخمی شدن گونه شما یا خودش شود. رشد ناخن‌های دست کودک سریع میباشد و معمولا هفته‌ای 1 یا 2 بار احتیاج به کوتاه شدن دارد . ناخن‌های پا با سرعت کمتری رشد می‌کنند.برای کوتاه نمودن ناخن کودک دست نوزاد را محکم و به درستی نگه دارید.

مراقب انحنای گوشه‌های ناخن باشید و برای صاف نمودن آن از سوهان استفاده نمایید.برترین وقت برای کوتاه نمودن ناخن نوزاد ، زمانی میباشد که کودک خواب میباشد و انگشتان او بی‌حرکت هستند.اگر ترجیح می بدهید در بیداری اینکار را انجام بدهید بهتر میباشد که از همسر و 1 یار بخواهید که کودک را با در آغوش گرفتن سرگرم بکند.1 زمان پسندیده دیگر هم دقیقا بعد از حمام میباشد که ناخن‌‌های نوزادتان نرم‌تر هستند.مطمئن بشوید که نور کافی برای دیدن آنچه انجام می‌دهید دارید.

 کوتاه نمودن ناخن‌ نوزاد

کوتاه نمودن ناخن‌ نوزاد

 

از 1 جفت قیچی نوزاد استفاده نمایید یا ناخن‌گیری را بردارید که مخصوص انگشتان کوچک باشند.نوک انگشت را در ناحیه‌ی دور‌تر از ناخن فشار بدهید تا از ریش ریش شدن پوست جلوگیری نمایید و هم چنین 1 چیز محکم همچون گیره یا کلیپس‌تان را در دست کودک نگه دارید.برای گرفتن ناخن نوزاد ناخن‌ها را با توجه به انحنای انگشت کوتاه نمایید. ناخن‌های پا را مستقیم و از عرض کوتاه نمایید. بعدا از سوهان ناخن برای صاف نمودن لبه‌های تیز استفاده نمایید.

ترمیم پوست خراشیده شده

اگر خراشی روی پوست اطراف ناخن افتاد، نگران نباشید. با 1 دستمال تمیز چند دقیقه روی خراش را نگه دارید تا اگر کمی خون آمده باشد، خونش بند بیاید.به هیچ عنوان از چسب زخم برای بند آوردن خون‌ریزی استفاده نکنید، زیرا کودک عادت به بردن انگشت خود داخل دهانش دارد و امکان دارد چسب باز شود و به داخل گلویش بپرد.پزشکان معتقدند برای زخم کودکان نبایستی از داروهای ضدعفونی کننده استفاده شود، زیرا این داروها برای استعمال خارجی هستند و نبایستی وارد بدن فرزند شوند.

اگر بدن فرزندتان دچار زخمی شده که خون‌ریزی آن قطع نمی‌شود، بهتر میباشد به جای درمان‌های خانگی او را نزد دکتر ببرید.مکانی یا موقعیتی را برای کوتاه نمودن ناخن کودک برگزینید که کودک در آن وضعیت آرامتر میباشد، مثلا روی پاهای‌تان یا در گهواره.برخی از والدین، ناخن‌های فرزندشان را با جویدن کوتاه می‌کنند. انجام اینکار اشتباه میباشد زیرا زمانیکه دست فرزندتان داخل دهان شما قرار گیرد میکروب‌های دهان شما از این راه وارد بریدگی‌های احتمالی انگشت فرزندتان خواهد شد.

هم چنین عدم دید متناسب هم از جمله دیگر مشکلات این روش بوده و می‌تواند خطرناک باشد و در نهایت اگر متوجه تیزی ناخن‌های فرزند خود شده‌اید ولی وقت یا شرایط کوتاه نمودن ناخن‌های او را ندارید، دستکش به دست کودکتان نمایید تا شرایط رسیدگی به ناخن‌های او فراهم شود.

سرویس خواب کودک و نوجوان آپادانا

برای راحتی نوزاد ، کودک و نوجوان خود ، همچنین احساس آرامش و تمرکز برای آنها بایستی به کیفیت خواب و دکوراسیون اتاق آنها نیز اهمیت دهید سایت آپادانا کودک (معرفی و خرید سرویس خواب نوزاد ، سرویس خواب کودک ، سرویس خواب نوجوان دخترانه و پسرانه – سرویس سیسمونیتخت خواب نوزاد) شما را در این امر یاری میکند.

 

مطالب مرتبط :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
  • تصویر
  • شناسۀ محصول
  • امتیاز
  • قیمت
  • موجودی
  • دسترسی
  • افزودن به سبد خرید
  • توضیحات
  • محتوا
  • وزن
  • اندازه
  • اطلاعات اضافی
  برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
  مقایسه

  منو اصلی