کنترل ترس از خون در کودکان

کنترل ترس از خون در کودکان

کنترل ترس از خون در کودکان : هموفوبیا اصطلاحی برای ترس غیرمنطقی از خون میباشد. فوبیا همچون ناراحتی معمولی از دیدن خون نیست که در بیش افراد صدق میکند. هموفوبیا یا ترس از خون در کودکان می تواند ترسی دشوار برای زندگی روزمره آن ها باشد. کودکان، موجودات پر جنب و جوشی هستند که امکان دارد در حین بازی صدمه مشاهده کنند.

اگر این آسیب دیدگی همراه با خونریزی باشد، مطمئنا کنترل کودک و همزمان درمان زخم او، کار سختی خواهد بود.ترس از خون در بچه ها می تواند تأثیرات جدی بر روی کودک بگذارد، زیرا امکان دارد از ترس دیدن خون از اطلاع رسانی درمورد آسیب دیدگی و یا اعلام بیماری خودداری کنند.

علل بروز ترس از خون در کودک

ترس از خون در کودک اغلب با سایر فوبیاها دارای ارتباط میباشد. تریپانوفوبیا یا ترس از سوزن های پزشکی گاهی با ترس از خون همراه میباشد. برخی از کسانی که ترس از خون دارند، فوبیای پزشکی دیگری همچون ترس از دکتر و دندانپزشک هم دارند. رشته پزشکی عموماً با تصاویر وحشتناک خون ریخته شده دارای ارتباط میباشد، به ویژه در تلویزیون و فیلم، که امکان دارد به تداوم چنین فوبیایی یاری بکند.

ترس از خون در کودکان امکان دارد ناشی از تجربه ناخوشایند قبلی با خون باشد. افرادی که از راه 1 صدمه جسمی یا بیماری که سبب از دست دادن عمده خون شده میباشد، امکان دارد در معرض خطر بیشتری باشند. رویدادهای آسیب زا که در این مراحل رشد رخ می بدهند، بیش احتمال دارد که سبب ترس از خون شوند تا این که از پیشنهاد ژنتیکی مستعد ترس باشند.

بررسی سایر دلایل ترس از خون در کودکان

با این حالا، ترس کودکان از خون امکان دارد ارثی باشد یا حتی ریشه در عوامل تکاملی داشته باشد. این بدان معناست که بر خلاف برخی فوبیاهای دیگر (مثلاً ترس از مار)، ترس از خون ترسی است که احتمالاً ارثی نیست یا از نسلی به نسل دیگر منتقل می‌شود. اگرچه ترس از خون در کودک می‌تواند ناشی از آسیب‌های ناشی از دیدن خون باشد، ولی کارشناسان معتقدند که همیشه 1 رویداد خاص شامل خون نیست که منجر به ترس از خون شود.

به عنوان مثال، فردی می توانست تجربه ترسناکی داشته باشد که در طی آن رنگ قرمز را ببیند و به ترس از خون تبدیل شود.برخی از کودکان از تاریکی می ترسند، بعضی از کابوس یا فیلم های ترسناک، کسانی هم هستند که از مار ها، عنکبوت ها یا خزنده ها فراری هستند. کودکی یازده ساله از تاریکی می ترسید زیرا نگران بود که در تاریکی شخصی به داخل اتاق او نفوذ بکند. کودکی ده ساله، از واکسیناسیون می ترسید؛

زیرا 1 بار مورد تمسخر قرار گرفته بود. ترس برای کودک می تواند زیاد آزار دهنده باشد بنابراین تا جایی که امکان دارد سعی نمایید تا با روشهای صحیح از ترس کودکان خود بکاهید.

کنترل ترس از خون در کودکان

کنترل ترس از خون در کودکان

 

روشهای درمان ترس کودکان از خون

گزینه های درمانی مختلفی برای مشکل ترس کودکان از خون، وجود دارد. شما میتوانید با توجه به شناختی که از کودک خود از بین روشهای درمانی که پزشکان به شما توصیه می کنند، متناسب ترین را برگزینید. این روشها شامل موارد ذیل می شوند:

• مواجهه درمانی: این نوع درمان شامل درمانگر میباشد که به تدریج یا به سرعت فرد را در معرض موقعیتی قرار میدهد که واکنش فوبیا او را القا میکند. این می‌تواند شامل تمرین‌های تجسم یا قرار دادن مستقیم مشتری در معرض خون، هدایت او در 1 محیط امن باشد.
• تنش درمانی کاربردی: این درمان شامل فرد می‌شود که با فشار دادن پاها، بازوها و شکم خود به عضلات خود فشار وارد بکند، که می‌تواند به جلوگیری از غش نمودن یاری بکند.
• آرامش درمانی: این می تواند شامل تمرینات تنفسی، مدیتیشن و تمرینات تجسم باشد. این شیوه‌ها می‌توانند به کودک یاری کنند تا استرس و علائم دارای ارتباط با ترس خود را کاهش دهد.
• درمان شناختی رفتاری (CBT): این شامل 1 درمانگر میباشد که راههای توقف واکنش هراس به خون را به فرد آموزش میدهد و مهارت ها و استراتژی هایی را برای یاری به تنظیم احساسات به افراد ارائه میدهد. درمانگر امکان دارد به فرد یاری بکند تا محرک های اضطراب و احساساتی را که در اطراف خون دارند شناسایی بکند. هم چنین امکان دارد درمانگر به فرد یاری بکند افکار و احساسات مضطرب خود را با افکار سازنده تر جایگزین بکند.

همانطور که در بالا توضیح داده شد، CBT با 1 درمانگر با تجربه راه عالی برای درمان انواع ترس ها، از جمله ترس از خون در کودکان میباشد. درمان شناختی رفتاری (CBT) که مهارت‌های مقابله با الگوهای فکری مضطرب را آموزش می‌دهد، برای کودکان بزرگ‌تر که به ترس های دیگری هم دچار هستند، یاری کننده میباشد. معمولاً روشهای درمان ترس، نیازی به مصرف دارو ندارند.

 

مطالب مرتبط:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
  • تصویر
  • شناسۀ محصول
  • امتیاز
  • قیمت
  • موجودی
  • دسترسی
  • افزودن به سبد خرید
  • توضیحات
  • محتوا
  • وزن
  • اندازه
  • اطلاعات اضافی
  برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
  مقایسه

  منو اصلی