کاربردهای محافظ تخت کودک

کاربردهای محافظ تخت کودک

کاربردهای محافظ تخت کودک : همانطور که مى‌دانید، محافظ تخت کودک يکى از اصلى‌ترین لوازمى می باشد که شما براى تخت کودکتان به آن نياز داريد؛ بايد بدانيد که بر اساس آخرين آمار به دست آمده، به طور تقريبى بيشترين اتفاق و صدمه‌ای که به کودکان وارد مى‌شود در اثر افتادن آنان از فواصل کمتر از يک متر می باشد.

از همين رو داشتن يک محافظ تخت که از افتادن کودک محافظت کند يکى از ضرورى‌ترین وسايل در اتاق خواب کودک می باشد.محافظ تخت، مناسب براى همه تخت‌ها و در انواع مدل‌هاست، شما می‌توانيد از اين محافظ‌ها براى تخت‌های بدون نرده و با نرده استفاده کنيد و ديگر نگران آسيب رسيدن به فرزندتان نباشيد.

همچنين باتوجه به تنوع در اندازه‌ی اين کالا، شما قادر به نصب اين محافظ‌‌ها براى تخت‌هایی با اندازه و سايزهاى مختلف، حتى براى تخت‌های دو نفره و بزرگسال خواهيد بود.

منظور از محافظ تخت چيست؟(آنچه بای درباره ی محافظ تخت کودک بدانیم)

تخت وسيله‌ای است که کودکان و بزرگسالان براى استراحت کردن بر روى آن، از آن استفاده مى‌کنند. همچنين بسيارى از کودکان، از اين وسيله به عنوان مکانى براى بازى کردن، استفاده مى‌کنند، گاهى نيز ممکن است پريدن بر روى تخت برايشان جذاب باشد، به همين دليل لازم می باشد تا شما از يک محافظ تخت مناسب استفاده کنيد تا در هنگام بازى کردن فرزندتان به او آسيبى وارد نشود.

وقتى کودک نوپاى شما، به تازگى در حال ياد گرفتن راه رفتن باشد، احتمال افتادن او بر روى تخت و يا حتى به پايين تخت بالاست، در اين شرايط محافظ تخت يکى از وسايلى است که از افتادن کودک شما به پايين تخت جلوگيرى مى‌کند. گاهى نيز برای کودک نوپاى شما که به تازگى بر روى تخت مى‌خوابد، باید يکسرى وسايل ايمنى و مراقبتى نصب شود تا خيال شما از بابت عدم احتمال صدمه رسيدن به فرزندتان، راحت باشد.

کاربردهای محافظ تخت کودک

کاربردهای محافظ تخت کودک

حال ممکن است بگوييد، تخت فرزندتان داراى نرده می باشد و نيازى به محافظ اضافه‌ای براى تخت نيست، بايد توجه داشته باشيد که محافظ تخت کودک، هم براى تخت‌هاى داراى نرده و هم براى تخت‌های بدون نرده ساخته شده می باشد و داشتن نرده به هيچ عنوان ايمنى تخت را به طور کامل تضمين نمى‌کند؛ حتى گاهى نيز ممکن است نرده‌هاى تخت، خود مسبب آسيب رسيدن به کودک نوپا شود!

خطر وجود نرده براى تخت کودک

همانطور که همه کودکان به طور ذاتى تمايل به کشف وسايل و مکان‌های جديد را دارند، همان نرده‌های کنار تخت، حس کنجکاوى کودک را بر انگيخته و ممکن است اين امر باعث شود تا دست، سر و يا بدن کودک لا به لاى نرده گير کند و باعث آزار فرزندتان شود.

در اين شرايط ممکن است گونه کودک به طور جدى آسيب ببيند. از همين رو نرده براى تخت کودک اصلاً استاندارد نبوده و لازم می باشد تا علاوه بر وجود آن، از يک محافظ تخت کودک مناسب استفاده شود.

نکات مثبتى درباره محافظ تخت کودک

استفاده کردن و نصب يک محافظ تخت کودک خوب، مى‌تواند ايمنى را افزايش دهد و همچنين مزاياى ديگرى را نيز براى کودک و والدين به ارمغان بياورد. اين مزاياى مهم عبارت‌اند از:

 • تضمين ايمنى فرزند هنگان خوابيدن بر روى تخت.
 • آسوده خاطر بودن والدين از سلامت کودک.
 • جلوگيرى از افتادن کودک از تخت، به هنگام غلت زدن و جا به جايى زياد او.
 • مناسب بودن اين وسيله براى کودک چندماهه تا فرزند ٢ تا ۵ سال.
 • اين وسيله باعث مى‌شود تا کودک بياموزد که هنگام خوابيدن بر روى تخت، کمتر غلت خورده و از جابه‌جایی مدام کودک جلوگيرى مى‌شود.
 • اين محافظ‌ها بسيار سبک و جمع‌و‌جور بوده و شما مى‌توانید به راحتى آن‌ها را، هر زمان که بخواهيد، جابه‌جا کنيد.
 • اين وسايل قابليت آن را دارند که از آن‌ها در خانه و در بيرون از خانه استفاده شوند.
 • محافظ تخت، قابليت استفاده شدن براى افراد سالخورده، پدربزرگ و مادربزرگ را دارد.
 • اين کالا در قيمت بسيار مناسب توليد و عرضه مى‌شود.
 • يکى از مهم‌ترین ویژگی‌های محافظ تخت اين می باشد که، شما مى‌توانید آن را با ديگر وسايل سيسمونى و اتاق کودکتان ست کنيد.
  اين وسيله باعث کمتر شدن استرس جدايى فرزند از پدر و مادر مى‌شود.

نکات مهم در خريد محافظ تخت کودک

مهم‌ترین نکته در خريد يک محافظ تخت خوب، اين می باشد که شما محافظى را تهيه کنيد که باعث نشود که کودک نتواند به راحتى از تخت پايين بيايد. به عنوان مثال، شما بايد به دنبال خريد آن مدلى باشيد که ١٦ سانتى متر بالاتر از تشک کودک قرار بگيرد تا باعث نشود که تکان خوردن استاندارد و پايين آمدن کودک دچار اختلال شود.

همچنين توجه کنيد که در صورتى که عمق تشک فرزندتان ٢٠ سانتى متر است، طول محافظ تشک باید چيزى در حدود ٣٦ سانتى متر باشد تا به راحتى بتواند از تخت پايين بيايد.اگر شما قصد داريد که از اين محافظ به طور شبانه روزى استفاده کنيد، بايد آن مدلى را خريدارى کنيد که عرض بيشترى داشته باشد. همچنين به هنگام خريد محافظ تخت کودک، به داشتن گارانتى معتبر آن توجه کامل کنيد؛

کاربردهای محافظ تخت کودک

کاربردهای محافظ تخت کودک

 

چراکه از آنجايى که اين وسيله بسيار مهم و کاربردى است، بايد طول عمر بالايى داشته باشد تا حتى بتوانيد از آن براى فرزند بعديتان نيز استفاده کنید.شما بايد مدلى را انتخاب کنيد که قابلیت شست‌وشو را داشته باشد؛ خريد مدل روکش‌دار، يکى از بهترين نوع‌های محافظ تخت است؛ چراکه شستن آن بسيار راحت خواهد بود.

نکات مهم در نصب محافظ تخت کودک

در هنگامى که داريد محافظ تخت را به نصب مى‌کنید، بايد حتماً از محکم بودن تمامى اتصالات و عدم وجود فاصله بين تخت و محافظ تخت اطمينان حاصل کنيد؛ زيرا در صورتى که فاصله بين تخت و محافظ وجود داشته باشد، ممکن است سر و دست کودکتان در اين فاصله گير کند و موجب آسيب رسيدن به کودک شود.

به طور معمول، همه محافظ‌ها بايد محکم و ايمن باشند تا بتوانند به طور کامل از کودک بر روى تخت محافظ کنند. همچنين اگر اين وسايل قابليت تضمين ايمنى تخت کودک را نداشته باشند، نبايد نام ” محافظ ” را بر روى آنان گذاشت!

درواقع باز و بسته کردن، حمل و نقل و چک کردن ايمنى اين محافظ‌ها حتماً بايد توسط يک بزرگسال و يا والدين انجام شود. اين وسايل ايمنى نبايد به گونه‌ای باشند کودک به راحتى بتواند آن‌ها را باز کنند. توجه کنيد که طول محافظ تخت کودک بايد جورى باشد که با طول تخت و تشک دقيقا در يک راستا باشد.

ارتفاع استاندارد محافظ تخت کودک

يکى از مهم‌ترین چيزهايى که ايمنى تخت و محافظ آن را تعيين مى‌کند، ارتفاع محافظ تخت است. کوتاه و يا بلند بودن زياد حفاظ، اصلاً مناسب نبوده و علاوه بر تضمين نکردن ايمنى، ممکن است باعث آسيب رسيدن به نوزاد نيز شود. اگر ارتفاع محافظ کوتاه باشد، در استفاده و نصب آن دچار مشکل خواهيد شد.

حتى اگر ارتفاع محافظ تخت کودکتان، بسيار بلند باشد، دشوارى در نصب آن مسئله مهمى است که مطرح خواهد شد.درواقع نوزاد رفته رفته، ياد مى‌گیرد که چگونه بيشتر حرکت کند و غلت بزند، پس اگر ارتفاع محافظ تخت، مناسب باشد، نه اختلالى براى حرکت او پيش مى‌آيد و نه باعث مى‌شود که ايمنى تخت دچار مشکل شود.

البته قابل توجه می باشد که فواصل گفته شده، براى سنين مختلف متفاوت خواهد بود، پس حداقل تا ١٨ ماهگى کودک، بايد جورى از محافظ تخت استفاده کنيد که به طور کامل ايمنى تخت کودکتان تضمين شود.

انواع مختلف محافظ تخت کودک

اين محافظ‌ها در انواع و اشکال مختلفى توليد مى‌شوند. از همين رو محبوبيت اين وسايل بالاست؛ انواع مختلف محافظ تخت عبارت‌اند از:

مدل گاردى محافظ
مدل بالشی محافظ
مدل ريلى محافظ
مدل گاردى محافظ

همانطور که مى‌توانید از نام اين محافظ متوجه شويد، اين نوع مانند يک گارد محافظ در دو سمت تخت کودک قرار مى‌گیرد و همين دو طرفه بودن محافظ باعث مى‌شود تا از کودک شما به خوبى محافظت شود.

اگر شما مى‌خواهید محافظ را براى نوزادتان تهيه کنيد، اين نوع بهترين انتخاب براى شماست؛ چراکه به صورت سر تا سرى از کودک محافظ کرده و همچنين کل نرده‌های تخت را پوشش مى‌دهد.

مدل بالشى محافظ

مدل بالشى محافظ تخت کودک، دقيقاً شبيه به يک بالش و يا کوسن می باشد. اين نوع حفاظ، داراى چهار گوشه می باشد. از اين نوع محافظ، بيشتر براى کودکان ٢ سال و بالاتر استفاده مى‌شود. اين نوع محافظ، در بين کودکان بسيار محبوب است، به دليل اينکه نوع و رنگ اين محافظ‌ها به گونه ای است که کودکان جذب آن شده و ارتباط بيشترى با آن، در مقايسه با ديگر مدل‌ها برقرار مى‌کنند.

کاربردهای محافظ تخت کودک

کاربردهای محافظ تخت کودک

مدل ريلى محافظ

اين مدل نيز دقيقا شبيه ريل تعبيه شده است و بيشتر براى کودکان در سنين کم مناسب می باشد. همانطور که از نامش مى‌توان فهميد، اين نوع محافظ، قابليت کنار کشيده شدن را دارد؛

درنتيجه هر زمانى که به آن نياز نداريد، به عنوان مثال در طول روز مى‌توانید آن را به راحتى کنار بزنيد. همچنين استفاده از اين نوع مدل محافظ، باعث زيبايى دکوراسيون اتاق کودک مى‌شود و شما مى‌توانید به راحتى اين مدل را با رنگ ديگر وسايل اتاق کودکتان ست کنيد.

کلام آخر:

به طور کلى اين وسيله مهم‌ترين ابزارى می باشد که شما بايد براى اتاق خواب و تخت کودکتان تهيه کنيد. اين محافظ‌ها در انواع مختلفى وجود دارند؛ شما مى‌توانید بر اساس نوع و رنگ دلخواه خودتان آن را خريدارى کرده، فقط توجه کنيد که نصب و ايمنى اين حفاظ‌ها مهم‌ترین بخش تهيه آن‌ها هستند.

همچنين اگر مى‌خواهيد اين محافظ را براى تخت فرزند ٢ ساله خود تهيه کنيد، سعى کنيد که حتماً از نوع عروسکى و رنگى آن بخريد تا کودک بتواند به خوبى با آن ارتباط برقرار کند.

مطالب مرتبط :

انتخاب بهترین سرویس خواب نوزاد

ویژگی های یک کمد خوب کودک

سیسمونی نوزاد پسر

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
  • تصویر
  • شناسۀ محصول
  • امتیاز
  • قیمت
  • موجودی
  • دسترسی
  • افزودن به سبد خرید
  • توضیحات
  • محتوا
  • وزن
  • اندازه
  • اطلاعات اضافی
  برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
  مقایسه

  منو اصلی