چگونه مادر خوبی باشم؟

چگونه مادر خوبی باشم؟

چگونه مادر خوبی باشم؟ مسئولیت مادری، یکی از مهم‌ترین وظایفی میباشد که مادر میبایست در خانواده به عهده بگیره. وظایف و مسئولیت‌های مادری فقط به پختن و شستن و نگهداری از فرزندان خلاصه نمی‌شه. مسئولیت‌های مادری، بالاتر از این مسائل هستند. فقط نبایستی به هوای رفاقت با فرزند، حس و نقش مادری، فراموش بشه.

مهم‌ترین نقش و مسئولیت مادری در خانواده

مسئولیت مادری، یکی از مهم‌ترین نقش‌هایی میباشد که 1 زن یا مادر در طول زندگی خود می‌تونه به عهده بگیره. نقش مادر در زندگی بچه‌ها، امری انکار ناپذیره و مادر میبایست نقش مادری خودشو، به موقع ایفا کنه. متاسفانه برخی از مادران به خاطر این که با فرزند خود رفیق و یار باشند، نقش مادری و وظایف خود را فراموش می‌کنند. اینکار می‌تونه ضربات جبران ناپذیری به روحیه فرزندان وارد کنه.

تصور نمایید که 1 کودک در سنین حساس خود، به جای ناز و نوازش مادری، با 1 مادری مواجه بشه که حس مادری نداشته باشه ولی در مقابل، مثل 1 یار و رفیق واقعی با او رفتار کنه. شاید ابتدای امر، بچه از این رفتارها استقبال کنه و خوشش بیاد، ولی به مرور، تشنه محبت مادری می‌شه. اینکار می‌تونه ضربات شدید روحی و عاطفی به اون وارد کنه.مسئولیت مادری، مسئولیتی سنگین بوده و هر مادری نمی‌تونه به طور صد درصد از عهده اون بر بیاد.

چگونه مادر خوبی باشم؟

چگونه مادر خوبی باشم؟

ولی میبایست پایان سعی خودشو بکار بگیره تا از عهده ایفای نقش خودش، بر بیاد.مسئولیت مادری در این دوره، تفاوت زیاد زیادی با گذشته پیدا کرده. به خاطر این که نقش زنها در جامعه امروزی، پر رنگ‌تر شده و زنان در اجتماع، پا به پای مردان در حالا سعی و تلاش هستند. طبیعیه که در چنین شرایطی، مادران شاغل، چند ساعتی، به دور از فرزندان خود باشند. در نتیجه به هنگام بازگشت به خونه، به دلیل خستگی و مشغله، نمی‌تونن وظایف مادری خودشونو به طور کامل به انجام برسونن.

مسئولیت مادری مهمه یا رفاقت با فرزندان؟

مسئولیت مادری، جایگاه زیاد ویژه در بنیان خانواده داره و ایفای این نقش بوسیله مادر، آینده فرزندان را تحت تاثیر خود قرار می‌ده. از طرفی، رفاقت و دوستی با کودک می‌تونه از استرس‌ها و ناملایمتی‌های روزمره اون بچه، کم کنه. چیزی که در این بین میبایست مد پیشنهاد قرار بگیره، اولویت بندی این 2 مورد هست. قرار نیست 1 مادر، با ایفای نقش مادری خود، رفاقت با فرزند خودشو فراموش کنه.

اولویت با مسئولیت مادری میباشد ولی رفاقت با فرزند هم، میبایست در برنامه‌های 1 مادر وظیفه شناس، قرار گرفته باشه.گاهی، مادران شاغل برای انجام مسئولیت مادری و نزدیک شدن به فرزندشون، اقدام به ارتباط رفاقت یا دوستی با فرزند می‌کنند. ولی در همین حین، نقش مادری خودشونو، فراموش می‌کنند. در واقع کودک، به جای مواجه شدن با 1 مادر واقعی و درک حس مادری، با 1 یار و همبازی مواجه می‌شه.

این امر می‌تونه آسیب‌های زیاد زیادی به او و آینده او بزنه.پس می‌تونیم به این نتیجه برسیم که مسئولیت مادری از اهمیت بیشتری برخوردار هست. رفاقت با کودک را می‌توان در اولویت بعدی قرار داد. در واقع پایان سعی کارشناسان، روانشناسان و مشاوران اینه که به مادران گوشزد کنند: لطفا مادر باشید، نه رفیق!

چقدر به عنوان مادر، میبایست برای کودکان زمان گذاشت؟

مسئولیت مادری و انجام به موقع این وظیفه، نیازمند وقت هست. تصور نمایید 1 مادر از صبح زود تا پنج عصر در 1 اداره مشغول باشه و فرزندش، بیش از نیمی از روزو تنها یا بدون مادر، سپری کنه. مطمئنا فرزند این مادر، از نعمت احساس مادری محروم میشه. شاید مادر، بقیه روز را در سعی باشه که جبران کنه ولی، میزان موفقیتش، فراوان نیست.به دوش کشیدن مسئولیت مادری، کار ساده‌ای نیست. میبایست برای به انجام رسوندن این مسئولیت مهم، زمان کافی در اختیار مادر باشه.

همان طور که نقش زن در جامعه میبایست پر رنگ‌تر از گذشته باشه، به همان میزان هم میبایست مسئولیت مادری حفظ بشه. در واقع، فراموشی این مسئولیت، بنیان خانواده را سست می‌کنه.و در آخر میبایست این نکته مهم را متذکر شد که، قرار نیست با ایفای نقش مادری و انجام این مسئولیت بزرگ، رفاقت بین کودک و مادر، از بین بره. میبایست بین این 2، تعادل خاصی برقرار باشه ولی تمرکز و محوریت، روی حفظ مسئولیت مادری باشه.

چگونه مادر خوبی باشم؟

چگونه مادر خوبی باشم؟

سرویس خواب کودک و نوجوان آپادانا

برای راحتی نوزاد ، کودک و نوجوان خود ، همچنین احساس آرامش و تمرکز برای آنها بایستی به کیفیت خواب و دکوراسیون اتاق آنها نیز اهمیت دهید سایت آپادانا کودک (معرفی و خرید سرویس خواب نوزاد ، سرویس خواب کودک ، سرویس خواب نوجوان دخترانه و پسرانه – سرویس سیسمونیتخت خواب نوزاد) شما را در این امر یاری میکند .

مطالب مرتبط :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
  • تصویر
  • شناسۀ محصول
  • امتیاز
  • قیمت
  • موجودی
  • دسترسی
  • افزودن به سبد خرید
  • توضیحات
  • محتوا
  • وزن
  • اندازه
  • اطلاعات اضافی
  برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
  مقایسه

  منو اصلی