چهارچوب های بازی در کودکان

چهارچوب های بازی در کودکان

چهارچوب های بازی در کودکان:از بچه ها دعوت نمایید تا در حیاط و یا درون خانه شما با هم بازی کنند. در هنگام بازی نمودن کودکان با یکدیگر از این اصل پیروی نمایید که: «خانه ی من!… قوانین من! » به همهٔ بچه ها دقیقاً بگویید که چه توقعاتی دارید و اصول و قوانین خانه ی شما چیست. بامحبت و دوستانه، ولی استوار باشید. جالب است که هنگامی شما دقیق و مشخص برخورد می نمایید، حتی بچه هایی که در خانه خودشان بدرفتاری می کنند، در خانهٔ شما رفتاری متناسب خواهند داشت.

کودک و همبازی هایش

همۀ بچه ها حتی کودکان 1 ساله، یار دارند با بچه های دیگر باشند. معمولاً کودکان 1 تا 1 و نیم ساله راحت می توانند با هم کنار بیایند. بچه ها در کنار هم بازی می کنند و از کنار یکدیگر بودن لذت می برند.گاهی هم آنان با هم بحث و دعوا می کنند اما زود با هم آشتی می کنند، چون بچه ها خیلی زود بحث و دعواهایشان را فراموش می کنند.
زمانیکه بچه ها به سن 2 تا 3 سالگی می رسند، بازی های آنان پر از بحث و دعوا با هم سن و سالانش میباشد.

آنان معمولاً سر اسباب بازی هایشان با هم دعوا می کنند. والدین هم نمی توانند دعواهای کودکان شان را در این سنین شاهد باشند و کاری نکنند. بچه ها در این سن به یکدیگر توجه ندارند و نمی توانند بدون دعوا نمودن با یکدیگر بازی کنند.هنگامی بچه ها 4 ساله میشوند، خیلی بهتر میشوند، اما با این وجود هنوز حس رقابت و قدرت طلبی در آنان وجود دارد. هنگامی بچه هایی از سنین مختلف با هم بازی می کنند، کمتر بین آنان جنگ و دعوا گونه میگیرد.

چهارچوب های بازی در کودکان

چهارچوب های بازی در کودکان

اگر بچه های 2 تا 5 ساله با هم بازی میکنند اما کمتر بین آنان بحث و مشاجره به وجود می آید.بچه های کوچک تر مشغول مشاهدۀ بازی های بزرگترها میشوند و هر زمان مشکلی داشتند از آنان یاری می گیرند. بچه های بزرگتر هم می توانند اسباب بازی هایشان را به کوچکترها دهند و در بازی به آنان یاری کنند. معمولاً هنگامی فرزند کوچک با بچه های بزرگتر از خودش بازی میکند، والدین مخالفتی ندارند، اما هنگامی فرزندشان با بچه های کوچک تر از خودش بازی میکند حساس میشوند.

والدین احساس می کنند که اگر فرزندشان با بچه های کوچک تر از خودش بازی بکند مثل آنان رفتار خواهد نمود، اما این نگرش صحیح نیست.

قوانین بازی نمودن کودکان با یکدیگر

در بازی نمودن کودکان با یکدیگر شما فقط میبایست به عنوان 1 ناظر بی طرف باشید. اگر کودکی رفتار بدی داشت، در مورد آن به او تذکر ندهید و در مقابل دیگران بر سرش فریاد نزنید. تنها او را به کناری ببرید و با صدایی آهسته و زیاد مؤدبانه به او توضیح بدهید که انجام چه کاری مورد علاقهٔ شما است. هنگامی به بچه ها احترام گذاشته میشود و از آنان مؤدبانه خواسته میشود تا همکاری کنند، آنان هم با خوشحالی آن کار را انجام میدهند.

هنگامی مشکلی با بچه های محله دارید، تلاش نکنید پایان مشکلات انضباطی خانوادهٔ آنان را حل نمایید. فقط به موضوع خاصی که اتفاق افتاده، توجه نمایید. راه حلی برای هم شکل جاری پیدا نمایید، ولی فقط تا حدی که ضروری میباشد تا مسائل مربوط به فرزندان شما براحتی حل شود. جملاتی دوستانه و غیررسمی بکار برید. کسی را متهم یا سرزنش نکنید؛ تنها به سادگی مشکلی را مطرح کنید و راه حل هایی متناسب بیابید.

اگر کودکی آن قدر بی ادب میباشد که نمی خواهید کنار فرزندان شما باشد، میتوانید به آرامی دوستی آنان را قطع نمایید. اجرای این روش، چند هفته ای طول می کشد، ولی نتایجی تأثیرگذار دارد. بهانه هایی بیابید تا هر زمان که آن کودک از فرزندتان خواست نزد او برود، آنان را مطرح نمایید.اگر او معمولا در وقت خاصی از روز مثلا بلافاصله پس از مدرسه به سراغ فرزندتان می آید، فعالیتی بیابید تا در آن اوقات، فرزندتان مشغول آن کار باشد.

پس از مدتی، آن کودک نفر دیگری را برای بازی می یابد و کمتر سراغ فرزند شما می آید. این روش، زیاد تأثیرگذارتر از این میباشد که تلاش نمایید بازی با آن کودک را برای فرزندتان ممنوع نمایید، زیرا در این گونه به «میوهٔ درخت ممنوعه » تبدیل میشود و امکان دارد فرزندتان برای دیدار او مشتاق تر شود.

چهارچوب های بازی در کودکان

چهارچوب های بازی در کودکان

سرویس خواب کودک و نوجوان آپادانا

برای راحتی نوزاد ، کودک و نوجوان خود ، همچنین احساس آرامش و تمرکز برای آنها بایستی به کیفیت خواب و دکوراسیون اتاق آنها نیز اهمیت دهید سایت آپادانا کودک (معرفی و خرید سرویس خواب نوزاد ، سرویس خواب کودک ، سرویس خواب نوجوان دخترانه و پسرانه – سرویس سیسمونیتخت خواب نوزاد) شما را در این امر یاری میکند

مطالب مرتبط :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
  • تصویر
  • شناسۀ محصول
  • امتیاز
  • قیمت
  • موجودی
  • دسترسی
  • افزودن به سبد خرید
  • توضیحات
  • محتوا
  • وزن
  • اندازه
  • اطلاعات اضافی
  برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
  مقایسه

  منو اصلی