چرا فرزندم تکالیفشو نمینویسه

چرا فرزندم تکالیفشو نمینویسه

چرا فرزندم تکالیفشو نمینویسه :همه والدین در هر جای دنیا نسبت به تکالیف کودکان شان با وضعیتی مشابه روبرو هستند . فرزندانشان تمایلی به انجام تکالیف خود ندارند. حل معضل انجام تکالیف کار ساده ای نیست. والدین عاجزانه میخواهند که فرزندشان از روی میل تکالیف خود را انجام دهد.

به عنوان 1 پدر و مادر می‌توانید راه هایی را دنبال نمایید که سبب شود فرزندتان 9 تنها تحت 1 برنامه منظم تکالیف خود را انجام دهد بلکه آن برنامه را به طور روزانه دنبال بکند. این راه حل ها اصلا سخت نیست بلکه نیاز به لحظه ای تفکر و 1 اراده اولیه برای به اجرا درآورد در آمدن دارد.

حل معضل انجام تکالیف

برای حل معضل انجام تکالیف در شروع هر ترم یا هر جلسه بعد از کلاس با آموزگار فرزند خود صحبت نمایید. با اینکار راه هایی به ذهن تان می رسد که به شما یاری میکند فرزندتان را آماده نمایید،تا با میل خود تکالیفش را انجام دهد. میتوانید از طرح ها و ایده های جالب استفاده نمایید و انجام تکالیف برای کودک به فعالیتی خوشحال و جذاب تبدیل نمایید.

چرا فرزندم تکالیفشو نمینویسه

چرا فرزندم تکالیفشو نمینویسه

مادر نیکا که یک دختر 3 ساله دارد همین کار را انجام داد . از آنجایی که او از پیش با آموزگار دخترش صحبت کرده بود می دانست آن روز قرار میباشد در کلاس نام میوه‌ ها و سبزیجات آموزش داده شود. بدین ترتیب، نیکا چند نوع میوه و سبزی تهیه نمود و به دخترش یاری نمود نام آنان را حفظ بکند. کودکان با کارهای عملی سریع‌تر می‌توانند مفاهیم را یاد بگیرند.

ترفندهایی برای حل معضل انجام تکالیف

راهنمای فرزند خود باشید

برای حل تنبلی در انجام تکالیف شاید داد بزنید، تهدید نمایید یا به کودک رشوه دهید، ولی هیچ کدام از این موارد منجر به این نمی شود که فرزندتان از روی علاقه تکالیفش را انجام دهد. این کارها شاید بصورت مقطعی مشکل را حل بکند اما دیری نمی انجامد که دیگر اثری نخواهد داشت.

بنابراین به جای این که مستبدانه و با تحکم او را مجبور به انجام تکالیف نمایید، همچون 1 راهنما به او یاری نمایید. با او صحبت نمایید و از او بپرسید چرا علاقه ای به انجام تکالیف ندارد. هنگامی ریشه مشکل را یافتید، به دنبال رفع آن باشید. شاید بهتر باشد به گذشته برگردید و سری به کودکی خود بزنید. والدین شما چه کار می کردند که شما تکالیف خود را با رغبت انجام دهید؟ هنگامی راه حل را پیدا کردید، آن را در مورد فرزند خود بکار ببرید.

ببینید آیا این روش در مورد فرزند شما هم پاسخ میدهد یا خیر. به جای توسل به زور (داد زدن، تهدید نمودن و…) که هم شما را خسته میکند و هم فرزندتان را، وضعیت موجود را با دقت مورد بررسی قرار بدهید.

کودک را تنها بگذارید

هنگام انجام تکالیف بالای سر او نایستید و از اتاق بیرون بروید. امکان دارد در چند مورد اشتباهاتی داشته باشد، اما مهم نیست. بگذارید فرصت اشتباه نمودن در او قبل بیاید و عواقب ناشی از اشتباه خود را مشاهده بکند.

والدین نبایستی به فکرهای وسواسی دامن بزنند و به محض آغاز این افکار در مورد فرزندشان بهتر میباشد به خود بیایند و به زندگی خود بپردازند. تعهد و سماجت والدین برای رسیدن به اهدافشان درس بزرگی برای فرزندان میباشد. کودک از والدین خود الهام میگیرد و این سبب درست کردن اراده و انگیزه قوی در آن ها میگردد.

انجام تکالیف را به فعالیتی خوشحال و جذاب تبدیل نمایید

کودکان چون انجام تکالیف را کاری خسته کننده و ملالت آور می پندارند، هیچ رغبتی نسبت به آن نشان نمی دهند؛ بنابراین نقش شما به عنوان والدین این میباشد که کاری نمایید فرزندتان به 1 فعالیت خاصی علاقه پیدا بکند.همکارم به ازای هر مسئله ریاضی بوسیله فرزندش به او شکلات یا پول می داد. اگر قرار بر شکلات بود به پسرش می گفت: پاسخ صحیح مسئله را پیدا کن. هر عددی به دست آمد. به همان تعداد شکلات به تو خواهم داد».

چرا فرزندم تکالیفشو نمینویسه

چرا فرزندم تکالیفشو نمینویسه

گاهی اوقات همکارم نصف آن عدد را می داد و نصف دیگر را پس از حل درست مسئله بعدی به او می داد. این سبب شد پسرش در حل مسائل ریاضی مهارت پیدا بکند و مرتکب اشتباه نشود، چون در آن گونه از جایزه خبری نبود. شما هم میتوانید برای جایزه دادن از تیله با پول استفاده نمایید.کودک را مسئولیت پذیر بار بیاورید.

سرویس خواب کودک و نوجوان آپادانا

برای راحتی نوزاد ، کودک و نوجوان خود ، همچنین احساس آرامش و تمرکز برای آنها بایستی به کیفیت خواب و دکوراسیون اتاق آنها نیز اهمیت دهید سایت آپادانا کودک (معرفی و خرید سرویس خواب نوزاد ، سرویس خواب کودک ، سرویس خواب نوجوان دخترانه و پسرانه – سرویس سیسمونیتخت خواب نوزاد) شما را در این امر یاری میکند

مطالب مرتبط:

بهداشت دهان و دندان در کودکان

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
  • تصویر
  • شناسۀ محصول
  • امتیاز
  • قیمت
  • موجودی
  • دسترسی
  • افزودن به سبد خرید
  • توضیحات
  • محتوا
  • وزن
  • اندازه
  • اطلاعات اضافی
  برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
  مقایسه

  منو اصلی