ویژگی های خاص کودکان را بشناسیم

ویژگی های خاص کودکان را بشناسیم :کودکانی که روزانه بیشتر از 3ساعت تلوزیون تماشا می کنند ار عواطف بیشتری برخوردارند و به مرور این احساسات در آن ها بیشتر و بیشتر می شود. از بزرگترین اتفاقاتی که می توانند در زندگی هر شخصی رخ دهند، می توان به متولد شدن نوزادی اشاره نمود که به مدت 9 ماه در رحم مادر تغذیه می کند و پرورش می یابد.

بعد از به دنیا آمدن می تواند با عطر و بی خاص خودش تغییرات بزرگی را در زندگی والدین خود ایجاد نماید و آنها را متحول سازد تا بتوانند در آموزش هر چه بهتر نوزاد خود، عادات و رفتارهای نامناسبشان را از خود دور سازند.با این حال والدین می بایست از کودکان به بهترین شیوه ممکن نگهداری نمایند چرا که کودکان به دلیل وارد شدن به دنیای جدید خود، بسیار کنجکاو هستند و علاقه ای به تست و بررسی تمام اشیایی که در اطرافشان هست، دارند.

از این رو والدین مسئولیت بسیار زیادی در مقابل نوازد خود می بایست ایفا نمایند تا در رشد و پرورش یافتن نوزاد خود موثر واقع شوند. اما در دنیای کودکان حقایق مختلفی وجود دارد که شاید با تعدادی از آنها آشنا باشید و تعداد زیادی از آنها هنوز برای ما آشنا نیستند.

آشنایی با ویژگی های خاص کودکان 

1- مسابقه در رشد!

کودکان بعد از به دنیا آمدن و وارد شدن به دنیای جدید خود، بصورت دراماتیکی ذهن آنها از بدو تولد تا 5 سالگی به بیشترین میزان ممکن پیشرفت می کند و بنابر کنجکاو بیش از حدشان سعی بر این دارند تا بتوانند هر چه سریع تر پرورش و رشد کنند که در این زمان 5 ساله می توانند به خوبی آموزش های کافی را دریافت نمایند.جالب است بدانید که مغز کودکان چیزی شبیه به یک اسفنج است و می توانید تا بیشترین میزان ممکن در آن اطلاعات را ذخیره کرد!

ویژگی های خاص کودکان را بشناسیم 

2- دنیای سیاه و سفید کودکان بعد از تولد!

شاید به این مورد تا به حال هیچ یک از ما توجه نکرده ایم که آیا دید نوزاد تازه متولد شده همانند یک انسان بالغ می باشد؟! رنگ دید کودکان در بدو تولد سیاه و سفید است و به مرور زمان در چند ماه بعد از تولد رنگ های مختلف در چشم آن ایجاد می شود و می تواند دنیای اطراف خود را به صورت کاملا رنگین مشاهده نماید.

3- زمان کاهش یافتن رشد مغز؟؟!

ابعاد مغز نوزاد تا حدودا 8 سالگی به سایز فیزیکی مورد قبول می رسد که تا بیست سالگی رشد می کند و از فعالیت نمی ایستد و رشد مغز در سن 20 سال به مرور کاهش پیدا می کند.

4- تفاوت کودکانی که روزانه بیش از 3 ساعت تلویزیون می بینند با سایر کودکان چیست؟!

شاید یکی از مهم ترین سوالات هر پدر و مادری نسبت به کودکشان، سوال بالا باشد. از این رو یک مطالعه اخیرا اثبات کرد که کودکانی که روزانه بیشتر از 3 ساعت به تماشای تلویزیون می نشینند، از عاطفه و احساسات بیشتری برخوردار خواهند بود و این میزان احساسات پس از 7 سالگی گسترش پیدا می کند.

5- علت گریه کودکان چیست؟!

یکی از دغدغه هایی که ممکن است هر پدر و مادری آنرا در زندگی جدیدشان با نوزاد تازه متولد شده شان داشته باشند، گریه های مداوم نوزاد آنها باشد. با این وجود جالب است مطلع شوید که کودکان تنها برای جلب توجه دیگران به خود، گریه می کنند!

ویژگی های خاص کودکان را بشناسیم (1)

ویژگی های خاص کودکان را بشناسیم (1)

6- آمار سوختن دست کودکان!

همان گونه که می دانید کودکان بسیار کنجکاو هستند و به همین دلیل سعی بر تست کردن هر چیزی دارند و طبق تحقیقاتی که اخیرا انجام شد، گفته شد که کودکان زیر 6 سال در خطر سوختن دست خود بر اثر اشیاء گرم می باشند.

7- تعداد کودکان رامسس دوم مصر باستان؟!

رامسس دوم که یکی از پادشاهان مصر باستان بود، با عنوان قدرتمند ترین و نیرومندترین فرعون تاریخ شناخته شده است. اما طی تحقیقاتی که انجام شد، اعلام گردید که وی چیزی بیش از 160 فرزند داشت!

8- تعداد سوالاتی که کودکان ممکن است در روز بپرسند؟!

همان گونه که مطلع هستید و قطعا مشاهده نموده اید، کودکان به دلیل عدم آشنایی با دنیای اطرافشان روزانه تعداد زیادی سوال می پرسند. از این رو اخیرا تعداد میانگین سوالات روزمره یک کودک 4 ساله، 437 سوال در طی روز اعلام شد که در نوع خود بسیار زیاد است!!

9- تفاوت صدای کودک 3 ساله با افراد بالغ؟!

طی تحقیقاتی که اخیرا انجام شد، اعلام گردید که صدای یک کودک 3 ساله بسیار بلند تر از صدای گفتگو 200 فرد بالغ در رستوران می باشد!!

10- جنین می تواند در رحم مادر نفس بکشد!

در حالیکه درون رحم از مایعات تشکیل شده است، جنین درون رحم به مدت 28 هفته درون رحم نفس می کشد و ریه هایشان اکسیژنی دریافت نمی کنند و تنها رشد می کنند و بعد از تولد جنین، ریه هایش شروع به فعالیت می کنند و می تواند نفس بکشد.

ویژگی های خاص کودکان را بشناسیم (1)

ویژگی های خاص کودکان را بشناسیم (1)

11– جنین می تواند بوهای متفاوت را حس کند!

آیا می دانستید که جنین موجود در رحم می تواند بوهایی که شما حس می کنید را از درون رحم بو کند؟! علت اصلی این مایع آمنیوتیکی است که جنین درون آن جای گرفته است و به مرور زمان این قوه ی چشایی وی تقویت خواهد یافت.

سرویس خواب کودک و نوجوان آپادانا

برای راحتی نوزاد ، کودک و نوجوان خود ، همچنین احساس آرامش و تمرکز برای آنها بایستی به کیفیت خواب و دکوراسیون اتاق آنها نیز اهمیت دهید سایت آپادانا کودک (معرفی و خرید سرویس خواب نوزاد ، سرویس خواب کودک ، سرویس خواب نوجوان دخترانه و پسرانه – سرویس سیسمونیتخت خواب نوزاد) شما را در این امر یاری میکند.

 

مطالب مرتبط:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
  • تصویر
  • شناسۀ محصول
  • امتیاز
  • قیمت
  • موجودی
  • دسترسی
  • افزودن به سبد خرید
  • توضیحات
  • محتوا
  • وزن
  • اندازه
  • اطلاعات اضافی
  برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
  مقایسه

  منو اصلی