ویژگی رفتاری پسران دوازده ساله

ویژگی رفتاری پسران دوازده ساله

ویژگی رفتاری پسران دوازده ساله :مرحله به مرحله رشد پسر عزیزتان مهم میباشد و حالات جسمی و روانی هر مرحله با دیگری زیاد فرق دارد و میبایست از همه آن‌ها اگاه باشید. در این نوشته وضعیت پسر شما در دوازده سالگی را با هم بررسی می‌کنیم.

در نوشته پیشین وضعیت پسر شما در یازده سالگی را هم بررسی کردیم. پسر شما در 12 سالگی تا 1 سال دیگر نوجوان محسوب نمی‌شود ولی تغییرات بزرگ از دوازده سالگی آغاز می‌شود. به همین دلیل به کودکان در دوازده سالگی پیش‌نوجوان می‌گویند. دنیای پسر شما در دوازده سالگی از هر پیشنهاد (فیزیکی، روانی، عاطفی و اجتماعی) وسیع‌تر می‌شود. کمربندها را ببندید. جاده 12 سالگی موانع زیادی دارد.

تغییرات فیزیکی در نوجوان 

چرا صدای پسرتان مردانه شده؟ چون صدایش دارد کلفت می‌شود. به‌علاوه، پسر شما در دوازده سالگی ریش و موی شرمگاهی هم در می‌آورد. در پسر شما در دوازده سالگی، بلوغ دست بکار شده میباشد. دوره‌ی بلوغ در بعضی از افراد زودتر آغاز می‌شود و در بعضی دیرتر. 12 سالگی میباشد و وقت استفاده از دئودورانت، زیاد شدن رشد و ظاهر شدن آگاهی نسبت به مسائل جنسی فرا رسیده میباشد. ما همه با یکدیگر فرق داریم پس اگر بلوغ پسرتان در این سن کم‌تر یا بیش میباشد، نگران نگردید.

پسر شما در دوازده سالگی نگران پیشنهاد بچه‌های دیگر درباره خودش هم هست. او در 12 سالگی زندگی اجتماعی برایش مهم‌تر می‌شود.پسر شما در دوازده سالگی به لطف بلوغ، توجه بیشتری به بدنش می‌کند. بیشتر روی ظاهر و لباسش تمرکز می‌کند. به رفتن به باشگاه علاقه نشان می‌دهد یا در اتاق خود ورزش می‌کند.به‌علاوه، پسر شما در دوازده سالگی نگران پیشنهاد بچه‌های دیگر درباره خودش هم هست.

ویژگی رفتاری پسران دوازده ساله

ویژگی رفتاری پسران دوازده ساله

به همین دلیل رفتارش و نحوه ی بروز احساساتش به شما، مخصوصا جلوی بچه‌های دیگر، تغییر می‌کند.احساساتش مثل 1 الاکلنگ بالا و پایین می‌شود. ناگهان از شاد به غمگین، از بامحبت به بی‌رحم، از کسی که احساس باهوش بودن می‌کند به کسی که کمبود اعتماد به نفس دارد تبدیل می‌شود. هم چنین امکان دارد استرس بیشتری را تجربه بکند چون تکالیف مدرسه سخت‌تر شده میباشد.زیرا حال مغز او در این 12 سالگی می‌تواند پیچیده‌تر فکر بکند.

به چالش کشیدن خانواده توسط نوجوان

این مسئله همراه با گسترش دایره‌ی واژگان اتفاق می‌افتد. بهتر می‌تواند احساسات خود را در قالب کلمات بیان بکند که از 1 طرف نعمت و از طرف دیگر عذاب و نفرین الهی میباشد. ارزش‌های خانواده را ذیل پرسش می‌برد و با دید نو به خط بین صحیح و غلط می‌نگرد.پسر شما در دوازده سالگی امکان دارد بداخلاق و خودمحور به پیشنهاد برسد که به جای رفتار مثبت منجر به واکنش‌های منفی از سوی هر 2 طرف می‌شود.

دوازده سالگی برای هر دوی شما گیج کننده میباشد زیرا پسرتان در ظاهر و در عمل همچون 1 بزرگسال رفتار می‌کند ولی تجارب و مهارت‌های ضروری برای تصمیم‌گیری را ندارد. گاهی میبایست به هر دوی شما یادآوری شود که او فقط 1 پسر دوازده ساله میباشد.

اهمیت نقش اجتماعی

پسر شما در دوازده سالگی زندگی اجتماعی برایش مهم‌تر می‌شود. در این وقت فشار همسالان از راه می‌رسد. احساس تعلق داشتن در 12 سالگی زیاد مهم میباشد. یعنی می‌خواهد مستقل از شما باشد و بیش به دوستان خود تکیه بکند.

نحوه‌ی استفاده‌ی او از فضای مجازی را به دست ذیل پیشنهاد داشته باشید: بسیاری از پسرها بازی‌های آنلاین انجام می‌دهند پس تنظیمات خصوصی را چک نمایید و مطمئن بشوید که اطلاعات شخصی‌اش را با سایر گیمرها به اشتراک نمی‌گذارد.درک و نظارت بر انواع رسانه‌های اجتماعی که پسر شما در دوازده سالگی از آن‌ها استفاده می‌کند، اگرچه مثل آموختن زبان خارجی میباشد، ولی لازم میباشد.

مداخله

عشق و پذیرش والدین هنوز برای پسرتان مهم میباشد (هرچند این طور به پیشنهاد نرسد). پسر شما در دوازده سالگی امکان دارد بداخلاق و خودمحور به پیشنهاد برسد که به جای رفتار مثبت منجر به واکنش‌های منفی از سوی هر 2 طرف می‌شود. ولی میبایست بداند که او را به رسمیت می‌شناسید و همزمان که تلاش می‌کند شخصیت خود را بشناسد، کنارش هستید.

گفتگو نمایید. پرسش بپرسید. گوش بدهید. صادق باشید. رعایت این نکته ها مخصوصا هنگام صحبت درباره تنباکو، مشروب، مواد مخدر و سکس مهم میباشد. چه اطلاعاتی در این زمینه دارد؟ راجع به این مسائل چه فکر می‌کند؟ بدون سرزنش و شرم، خطرات و عواقب هر 1 از موارد بالا را با او در میان بگذارید و نظرات و احساس خودتان را هم بگویید.

مغز او در این 12 سالگی می‌تواند پیچیده‌تر فکر بکند. این مسئله همراه با گسترش دایره‌ی واژگان اتفاق می‌افتد.
مغز او در این 12 سالگی می‌تواند پیچیده‌تر فکر بکند. این مسئله همراه با گسترش دایره‌ی واژگان اتفاق می‌افتد.
در زندگی او حضور فعال داشته باشید. چون فکر می‌کنید او می‌خواهد موی دماغش نگردید، حضورتان را کمرنگ و حاشیه‌ای نکنید.
اگر به ورزش یا سرگرمی جدیدی علاقه نشان می‌دهد، تشویقش کنید.
اگر در مدرسه یا خانه سعی می‌کند، از او تعریف نمایید.
شرایط و خطوط قرمز خود درباره نمره، انجام تکالیف و وقت استفاده از وسایل الکترونیکی را واضحا مطرح نمایید.
هنگامی بینتان بحث بالا گرفت، به احساس و نظرات او احترام بگذارید تا بحث سالم قبل برود.

یادتان باشد: دوران بلوغ با نوسانات خلقی شدیدی همراه میباشد. برای پسر شما در دوازده سالگی احساس غم و اندوه به مدت کوتاه طبیعی میباشد. افسردگی بیش طول می‌کشد و به شکل‌های مختلف، همچون اختلال در خوردن و مصرف مواد، ظاهر می‌شود.

وضعیت پسرتان را در 12 سالگی در مدرسه به خوبی ذیل پیشنهاد داشته باشید

وضعیت او در مدرسه را تحت پیشنهاد داشته باشید. با دوستانش آشنا بشوید. با والدین آن‌ها حرف بزنید. پیش از رسیدن کارنامه به خانه، نسبت به نمرات و عملکرد او در مدرسه آگاه باشید. پایین بودن نمرات دلایل مختلفی دارد: از اختلال یادگیری و مشکلات رفتاری گرفته تا ویزیت ساده‌ی برترین پزشک فوق متخصص چشم و استفاده از عینک یا لنز.

ویژگی رفتاری پسران دوازده ساله

ویژگی رفتاری پسران دوازده ساله

درک و نظارت بر انواع رسانه‌های اجتماعی که پسر شما در دوازده سالگی از آن‌ها استفاده می‌کند، اگرچه مثل آموختن زبان خارجی میباشد، ولی لازم میباشد. درباره اینکه در فضای مجازی چه وجهه ای از خود را نشان میدهد و تاثیر آن روی درج نام در دانشگاه، استخدام در آینده و غیره صحبت نمایید. به او یادآوری نمایید به محض اینکه عکس یا محتوایی را به اشتراک بگذارد، گیرنده می‌تواند به طرق مختلف از آن استفاده بکند.

سرویس خواب کودک و نوجوان آپادانا

برای راحتی نوزاد ، کودک و نوجوان خود ، همچنین احساس آرامش و تمرکز برای آنها بایستی به کیفیت خواب و دکوراسیون اتاق آنها نیز اهمیت دهید سایت آپادانا کودک (معرفی و خرید سرویس خواب نوزاد ، سرویس خواب کودک ، سرویس خواب نوجوان دخترانه و پسرانه – سرویس سیسمونیتخت خواب نوزاد) شما را در این امر یاری میکند

مطالب مرتبط:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
  • تصویر
  • شناسۀ محصول
  • امتیاز
  • قیمت
  • موجودی
  • دسترسی
  • افزودن به سبد خرید
  • توضیحات
  • محتوا
  • وزن
  • اندازه
  • اطلاعات اضافی
  برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
  مقایسه

  منو اصلی