ورزشهای متناسب با شخصیت کودکان

ورزشهای متناسب با شخصیت کودکان

ورزشهای متناسب با شخصیت کودکان : در انتخاب ورزش متناسب کودکان در پیشنهاد گرفتن شخصیت و روحیه کودک از عوامل مهم میباشد پس با توجه به علایق و توانایی هایش ورزشی متناسب را برگزینید

کدام ورزش انتخابی متناسب با شخصیت کودک من است؟

فعالیتهای ورزشی 1 راه عالی هستند تا به فرزندان خود بخشی از 1 کار تیمی بودن را یاد دهید، تا خود را به چالش بکشند و فعال شوند این ،می تواند به شکوفایی اجتماعی کودکان یاری نموده و به طور مطلوبی به بچه ها آموزش دهد که چطور فعالیتهای جسمانی را به نحو لذتبخش به زندگی روزمره خود اضافه کنند.

فعالیتهای ورزشی ،هم چالش برانگیز و هم هیجان انگیز هستند و درس های ارزشمندی که در اجتماع ضروری میباشد، پیروی از قوانین، و پاسخگویی به دیگران در زندگی روزمره خود با آنان سر و کار دارند یاد خواهند گرفت.

انتخاب ورزش متناسب با شخصیت کودک

شخصیت کودک، می تواند به شدت با ورزشی که در نهایت انتخاب می کنند پرورش یابد، و در کنار فعالیت هایی که در نهایت میبایست انجام دهد راه می افتد از بسکتبال تا شنا و دنبال بازی، ورزشهای تفریحی به شدت توصیه شده و شخصیت هایی پرورش می بدهند، که گوناگون هستند ؛ در این بخش از چند نکته در مورد چگونگی یاری به فرزندتان در خصوص کشف علاقه خود به 1 ورزش که شخصیتش را تکمیل میکند گفتگو خواهیم کرد.

ورزشهای متناسب با شخصیت کودکان

ورزشهای متناسب با شخصیت کودکان

زیاد شدن آگاهی از ورزش ها

برای این که کودکان بتوانند 1 ورزش را برای خود متناسب بدانند، اول میبایست از طیف گسترده ای از گزینه های در دسترس استفاده کنند. شخصیت، توانایی ورزشی، دسترسی به وقت تمرین و تجهیزات و سطح علاقه آنان، بخش مهمی از فاکتورهای پیدا نمودن فعالیت کامل میباشد.

آنچه میتوانید انجام بدهید تا بتوانید همه راه امکانات موجود را برای آنان باز نمایید و اجازه بدهید آنان بیشتر از 1 ورزش را امتحان کنند و رد کنند، امکان دارد پیش از پیدا نمودن آنچه برای آنان جالب ترین گزینه باشد، کمی آزمون و خطا گونه بگیرد.

این ،امکان دارد به معنای تعویض وسایل، تکرار منحنی وقت یادگیری، و بسیاری از سعی ها و شکست های احتمالی باشد، ولی پایان سعی خود را برای صبور بودن انجام بدهید ، اطمینان حاصل نمایید که در هر 1 از این ورزش ها به اندازه کافی طول می کشد ،تا درک کاملی از بازی داشته باشند، ولی اگر به پیشنهاد نمی رسد که آنان در عمل خود را بکار گیرند، به آنان اجازه رد شدن و انتخاب و امتحان گزینه های دیگر را دهید.

آنان را برای موفقیت مهیا کنید:

اگر فرزند شما بیش زمان خود را در مقابل تلویزیون صرف میکند، صبح زود برای 1 دور، دور زمین فوتبال و یا دویدن کنار جایگاهها آماده نمایید، امکان دارد منجر به رد شدن از سوی فرزند شما شود.

ولی از سوی دیگر، سعی برای آموزش به کودک مبتلا به بیشتر فعالی، دقت پیشنهاد و صبر مورد نیاز بازی گلف را امکان دارد داشته باشد، و امکان دارد اگر زودهنگام کودک را به 1 بازی هدایت نمایید منجر به سرخوردگی شود ، برای هر نخستین بار ،کودکتان را با فعالیت هایی که فکر می نمایید نزدیک به شخصیت و سطح فعالیت آنان میباشد، وارد چالش نمایید.

ورزش متناسب برای کودکان پرجنب و جوش و زیاد فعال:
ورزش های همراه با آهنگ ، هاکی ، هنرهای رزمی

ورزش متناسب برای کودکان نسبتا کم تحرک با فعالیت پایین:
گلف، بولینگ، شمشیربازی، تیراندازی با کمان

ورزش متناسب برای کودکانی که نیاز به فعالیتهای فردی دارند:
ژیمناستیک، تنیس، یوگا، شنا

ورزش متناسب برای کودکانی که نیاز به فعالیت های گروهی دارند:
فوتبال، فوتبال، بیس بال، بسکتبال، هاکی

اجتناب از اعمال پیشنهاد شخصی خود:

تلاش نمایید بیشتر از حد فرزندان خود را بخاطر علاقه خودتان تحت فشار قرار ندهید شما امکان دارد 1 ستاره در زمینه فوتبال در جوانی خود بوده باشید، ولی این لزوما به این معنی نیست که فرزند شما همان اشتیاق را برای همان ورزش پیدا خواهد نمود.اگر تیم های ورزشی انتخابی شما صبح زود یا جمعه شب، با یکدیگر ملاقات داشته باشند، هنوز هم به شما توصیه میشود که هدایت جای خود را به اجبار ندهد.

اگر علاقه ی ورزشی فرزندتان تعادل کاری و زندگی شما را مختل بکند، در پیشنهاد بگیرید که از مسئولیت های دیگر والدین همین میباشد که بین خود تقسیم مسئولیت نموده تا این صدمه به طور مرتب کاهش یابد و نونهالان علاقه مند به ورزش هم به و فعالیتهای مورد علاقه خود بپردازند.شاید شما 1 کودک خجالتی داشته باشید، که برای یار یابی کمی مشکل دارد؛

امکان دارد وسوسه انگیز باشد که آنان را نسبت به ورزش هایی که طبیعتشان فردی هست، مانند:تنیس، هدایت نمایید تا به آنان یاری نمایید تا با آرامش ورزش کنند ولی برای به چالش کشیدن کودکان، برای گسترش حاشیه امنیت خود هم چیزی وجود دارد.

ورزشهای متناسب با شخصیت کودکان

ورزشهای متناسب با شخصیت کودکان

اعمال پیشنهاد والدین و بی میلی کودک به ورزش

اگر فرزند شما علاقه خاصی به ورزش تعاملی داشته باشد، میتوانید آنان را تشویق نمایید تا آنان را کشف کنند و در گونه عدم راحتی با آنان، پس از 1 مدت کوتاه، فعالیت خوشایند خود را بیابند.پیدا نمودن ورزش متناسب برای شخصیت کودک شما، می تواند پیچیده باشد و جستجو همیشه الزاماً بصری نیست مهم میباشد که انعطاف پذیر باقی بمانید .

هم چنین به اندازه کافی چارچوب داشته باشید، تا اطمینان حاصل شود که فرزند شما فرصتی برای تجربه ی هر 1 از ورزش هایی را که به آنان علاقه مند میباشد، دارد. اغلب، فرزندان ما می توانند به ما بگویند که چه فعالیتی برای آنان متناسب میباشد ما فقط میبایست راه را هموارو آنان را در مسیری که برای خود انتخاب کرده اند، پیگیری و هدایت کنیم.

چطور میبایست ورزش متناسب را برای کودکان انتخاب کرد؟

برای انتخاب ورزش متناسب کودکان به چند ملاک بااهمیت دقت کنید:

میل و خواسته ی کودک را در پیشنهاد قرار دهید:

مهم ترین و برترین ملاک برای گزینش 1 رشته ورزشی معقول در وهله ابتدا شوق و اشتیاق بچه میباشد.

بر اساس مشکلات شخصیتی کودک ورزش سازگار را برگزینید :

در برخی از کودکان که گرفتار مشکلاتی در بعضی از زمینه ها هستند همچون فقدان اعتماد به نفس، خجالت و… انجام 1 فعالیت ورزشی متناسب می تواند به رشد این وجود شخصیتی آنان یاری نماید. والدین اول میبایست مشکل و کمبودی که کودک از آن رنج می برد را کشف کرده و بعد با نظر ورزش متناسب به او یاری کنند تا بر آن غلبه بکند .

عنوان مثال اگر کودک زیاد خجالتی و کمروست ورزش جمعی همچون فوتبال بسکتبال و والیبال به او یاری خواهد نمود یا برای کودکی که کمی تهاجمی و خشن میباشد، انجام ورزش هایی همچون جودو و کاراته که راهی میباشد برای تخلیه او توصیه میشود.

سن کودک را مد پیشنهاد قرار دهید:

شما میبایست آگاه باشید که فرزندتان هنوز توان جسمانی زیادی برای بعضی از ورزش های سنگین ندارد پس توجه داشته باشید که برای سنین پایین ورزش میبایست آموزشی باشد همچون شنا، ژیمناستیک و… که دراین سن کودک با مقدمات آن آشنا میگردد .

از سن 5 سال به بعد چه ورزش هایی را می تواند انجام دهد ؛تقریباً در این سن کودکان می توانند همه رشته های ورزشی به جز ورزش-هایی همچون تنیس و پینگ پنگ را که در آنان از راکت استفاده میشود و میبایست هر 2 دست چپ و راست بکار گرفته شوند انجام بدهند.

ورزشهای متناسب با شخصیت کودکان

ورزشهای متناسب با شخصیت کودکان

در سن هشت تا9 سالگی :

کودک علاوه بر ورزش هایی که قبلاً گفته شد می تواند در دوره آموزشی ورزش های تنیس و پینگ پنگ درج نام نماید.

سرویس خواب کودک و نوجوان آپادانا

برای راحتی نوزاد ، کودک و نوجوان خود ، همچنین احساس آرامش و تمرکز برای آنها بایستی به کیفیت خواب و دکوراسیون اتاق آنها نیز اهمیت دهید سایت آپادانا کودک (معرفی و خرید سرویس خواب نوزاد ، سرویس خواب کودک ، سرویس خواب نوجوان دخترانه و پسرانه – سرویس سیسمونیتخت خواب نوزاد) شما را در این امر یاری میکند .

 

مطالب مرتبط :

راهکارهایی برای بد غذایی کودک

چگونه با کودک ناشنوا برخورد کنیم

 همه‌ چیزخواری در کودکان

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
  • تصویر
  • شناسۀ محصول
  • امتیاز
  • قیمت
  • موجودی
  • دسترسی
  • افزودن به سبد خرید
  • توضیحات
  • محتوا
  • وزن
  • اندازه
  • اطلاعات اضافی
  برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
  مقایسه

  منو اصلی