والدین باید کودکان خود را بغل کنند

والدین باید کودکان خود را بغل کنند

والدین باید کودکان خود را بغل کنند: آغوش گرفتن کودک فواید بیشماری دارد از جمله تنظیم تنفس و ضربان قلب، درجه حرارت و سطح قند خون، و هم چنین تغذیه با شیر مادر و حفظ آن را زیاد شدن و بهبود می بخشد.

آیا شما هم از جمله والدینی هستید که تصور می کنند اگر فرزندشان را در آغوش بگیرند، او را لوس خواهند کرد؟ و یا از بغل گرفتن کودکان خود معذب بوده و فکر می نمایید که او را زیاد احساساتی تربیت می کنید؟ میبایست بگوییم که سخت در اشتباهید.

تاثیرات باورنکردنی بغل گرفتن کودک

به عنوان 1 نژاد، ما برای زنده ماندن و رشد نیاز به تماس با انسان داریم. پوست ما بزرگترین عضو میباشد و تماس فیزیکی ما را از حیوانات دیگر جدا میکند. برای نوزادان، نقش لمس عاشقانه حتی مهمتر از آن میباشد که تاثیر مستقیمی بر رشد فیزیکی و روانی آنان دارد. مزایای لمس انسان در دوران کودکی گسترش می یابد و می تواند بر پیشرفت شناختی و عاطفی کودک تأثیر بگذارد.

بچه های ما به توجه ما احتیاج دارند – که در آغوش گرفتن یکی از این نیاز ها میباشد، در کتاب گری چپمن “پنج زبان عشق کودکان”، او پنج راه را بیان میکند که والدین می توانند عشق را به فرزند نشان دهند:کلمات ، وقت، اعمال خدمت، هدیه و لمس فیزیکی.در یک جامعه اسلامی آسیایی همچون ما، به راحتی نمی توانیم احساس خود را نسبت به آنهایی که یار داریم، به ویژه در عموم، نشان بدهیم ؛

ما معمولا کمتر از همتایان غربی احساس خود را بیان میکنیم،  این موضوع خانواده را در بر می گیرد. به احتمال فراوان، والدین خود ما احساسات جسمی را بروز نمی دادند و در طول سالهای رشد ما را تحسین نمیکردند و نمیگفتند “من عاشقت هستم” با این حالا، تحقیقات به وضوح نشان میدهد که کودکان در محیط هایی سالم رشد می کنند که در آن 9 تنها می دانند که یار داشته می شوند – بلکه آن را هم احساس می کنند.

در آغوش گرفتن نوزاد و کودک چه اثراتی دارد

قدرت آغوش را نمی توان دست کم گرفت ، پزشک ناتالی اپتون، متخصص اطفال توضیح می دهد:”آغوش گرفتن کودک مزایای بیشماری دارد از جمله تنظیم تنفس و ضربان قلب، درجه حرارت و سطح قند خون، و هم چنین تغذیه با شیر مادر و حفظ آن را زیاد شدن و بهبود می بخشد.

مطالعات انجام شده در مورد نوزادان کال نشان میدهد که عمل” مراقبت کانگورو” ( ارتباط پوستی) سبب زیاد شدن وزن میشود، عوارض تنفسی را کاهش میدهد و با ترخیص زودرس مریض همراه میباشد.

والدین باید کودکان خود را بغل کنند

والدین باید کودکان خود را بغل کنند

فواید قابل توجه در آغوش گرفتن کودک و بغل نمودن نوزاد

یک. بغل نمودن یاری میکند تا کودکان ما احساس امنیت و آرامش کنند:

اطفال نیاز به عشق والدین خود دارند تا احساس امنیت کنند و بدانند که خانواده بدون قید و شرط آنان را پذیرا میباشد.صمیمیت فیزیکی آغوش سبب درست کردن اعتماد و حس عمیق ایمنی در کودکان میشود، که آنان را آزاد میکند تا از جهان اطرافشان لذت ببرند این امنیت هم چنین راه را برای یادگیری چیزهای نو زیاد شدن میدهد و راه را برای ارتباطات باز و صادقانه فراهم میکند.

دو. بغل گرفتن به کودک ما یاری میکند که عزت نفس سالم داشته باشند:

عشق و مراقبت ما به فرزندان پایه ای قوی از اعتماد به نفس میباشد که به آنان یاری میکند تا خود را مثبت مشاهده کنند و چیزهای نو را امتحان کنند، دانستن این که عشق ما به آنان هیچگاه تغییر نمی بکند. ما میتوانیم اعتماد به نفس فرزند خود را با 1 آغوش ساده به شدت زیاد شدن بدهیم، که به او توانایی میدهد که به طور کامل با جهان خارج درگیر شود.

ما میتوانیم خودمان را به عنوان 1 پایگاه “خانه” مشاهده کنیم تا فرزندمان هر بار که نیاز به پناهندگی از “دنیای واقعی” دارند بازگردند – و هر چه بیش رشد میکند، این نیاز کاهش میابد.

سه. بغل نمودن به آنان اجازه میدهد تا درک کنند که ما حس آنان را می فهمیم:

بیان احساس برای کودکان شاید سخت باشد. نوزادان اغلب می توانند با هر چیزی که نو یا متفاوت میباشد، حتی اگر خطر واقعی وجود نداشته باشد، بترسند ، به جای خنده به آنان، و یا گفتن “احمق نباش!”، آنان را به آغوش بکشید، برترین راه برای اطمینان دادن به این که احساساتشان اهمیت دارند و آنان می توانند به شما اعتماد کنند.

چهار. آغوش گرفتن به کودکان ما یاری میکند تا بهتر رفتار کنند:

وقتی که کودکان ما بدرفتاری می کنند، غریزه سبب میشود آنان را تنبیه کنیم 9 این که در آغوش بگیریم با این حالا، آغوش می تواند فضای آرامش بخش درست کردن بکند که برای گفتگو با کودک شما مفید میباشد. آغوش به این معنا است:

“من همیشه تو را یار خواهم داشت، ولی من میبایست در مورد رفتارت با تو صحبت کنم.” وقتی که کودک خود را تشویق میکنید و در آغوش میگیرید تمایل بیشتری برای حرف شنوی دارد و متوجه خواهید شد که رفتارشان تغییر خواهد نمود.

پنج. آغوش سبب میشود کودکان ما شاد شوند:

آیا میدانید که 1 آغوش طولانی می تواند سطوح سروتونین فرد را زیاد شدن دهد، خلق و خوی او را زیاد شدن دهد و شادی درست کردن کند؟ آغوش ما پادزهر برای احساس تنهایی، انزوا و خشم میباشد، که امکان دارد کودکان ما با آن مواجه شوند.

شش. آغوش سیستم ایمنی را تقویت می کند:

بله، از لحاظ پزشکی ثابت شده میباشد که آغوش برای تقویت ایمنی عالی میباشد. فشار ملایم بر روی جناغ و میزان خستگی عاطفی سبب تحریک غده تیوسی، که تنظیم کننده و متعادل کننده تولید سلول های سفید خون بدن میباشد می شود، و این به نوبه خود یاری میکند تا سالم بمانید.

هفت. آغوش سبب کاهش استرس می شود:

هم چنین به لحاظ پزشکی اثبات شده میباشد که کودکان با تماس بیش پوستی با والدین خود از وقت تولد، سطح کورتیزول، هورمون استرس را پایین می آورند به همین دلیل است که والدین نوزادان کال اغلب تشویق میشوند که وقت خود را با در آغوش گرفتن نوزاد در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان صرف کنند، زیرا نشان داده شده میباشد که به تقویت علائم حیاتی این نوزادان یاری میکند.

هشت. آغوش عضلات را آهسته میکند:

وقتی که کسی را در آغوش می گیریم، میتوانیم تنش را در خودمان احساس کنیم و از طرف دیگر به معنای واقعی کلمه ذوب می بشویم.اغوش شاید درد های روحی را تسکین ندهد، ولی آنان قطعا می توانند به کاهش آن یاری کنند؛ با زیاد شدن گردش خون به بافت های نرم، بدن را به طور قابل توجهی تسکین میدهد.

والدین باید کودکان خود را بغل کنند

والدین باید کودکان خود را بغل کنند

نه. آغوش، عمل گرفتن و پس دادن را به کودکان آموزش میدهد:

گاهی اوقات، امکان دارد بچه های ما تمایل به آغوش گرفتن نداشته باشند. آنان را مجبور نکنید، ولی از سعی هم دست نکشید ؛ بچه های ما 9 فقط گرمای آغوش گرفتن را یاد می گیرند، بلکه آغاز به درک نیاز به نشان دادن عشق به دیگران هم می کنند. آغوش به کودکان می آموزد که عشق 1 خیابان 2 طرفه میباشد.

ده. آغوش گرفتن به ما یاری میکند تا با کودکان خود ارتباط درونی داشته باشیم:

هنگامی فرزندانمان را به آغوش میکشیم ، وقت برای آن لحظه متوقف میشود ، 1 آغوش اجازه میدهد تا ما در لحظه حضور داشته باشیم؛ این ما را به احساس روحی و فیزیولوژیکی متصل میکند و با این آگاهی، به ما یاری میکند تا کمی بهتر با یکدیگر همدلی داشته باشیم.

سرویس خواب کودک و نوجوان آپادانا

برای راحتی نوزاد ، کودک و نوجوان خود ، همچنین احساس آرامش و تمرکز برای آنها بایستی به کیفیت خواب و دکوراسیون اتاق آنها نیز اهمیت دهید سایت آپادانا کودک (معرفی و خرید سرویس خواب نوزاد ، سرویس خواب کودک ، سرویس خواب نوجوان دخترانه و پسرانه – سرویس سیسمونیتخت خواب نوزاد) شما را در این امر یاری میکند .

 

مطالب مرتبط :

چیدمان  اتاق و سرویس خواب نوزاد

آنچه باید درباره ی کفپوش اتاق کودک بدانیم

روشهای کاربردی برای کنترل خواب نوزادان

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
  • تصویر
  • شناسۀ محصول
  • امتیاز
  • قیمت
  • موجودی
  • دسترسی
  • افزودن به سبد خرید
  • توضیحات
  • محتوا
  • وزن
  • اندازه
  • اطلاعات اضافی
  برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
  مقایسه

  منو اصلی