نقش رنگ ها در محیط زندگی

نقش رنگ ها در محیط زندگی

نقش رنگ ها در محیط زندگی : رنگ 1 نیرو میباشد. 1 رنگ به طور مستقل می تواند احساس کاملی را برانگیزد. ما می‌خواهیم در چند هفته ی پیاپی با هم درمورد رنگ ها و تاثیر آن برفضای داخلی منزل شما، اتاق پذیرایی، اتاق خواب، راهرو ها و ورودی ها و به تبع آن تأثیر آن بر روح و روان شما صحبت کنیم.

حضور خود را در 1 اتاق زرد تصور نمایید ، در ذیل تلالو گرم و درخشان خورشید که مانند مادری ما را در آغوش گرفته و از گرمای وجود خود به ما میدهد ، یا حضور در 1 اتاق به رنگ سبز چمنی که ما را به یاد طبیعت انداخته و ما را غرق در خاطرات خوش گذشته مان میکند.

رنگ تنها برای زیبا تر دیدن نیست‌‌؛ رنگها با پایان شکوه و حشمت زندگی، حیات و هستی شما در حالا ارتباط و دلبستگی میباشد. این نیرو رنگها گمنام مانده میباشد. هر کدام از ما به رنگهای مختص خودمان عشق می ورزیم.

انتخاب رنگها باتوجه به نیاز  انسان

انسان ها جوراب های راه راه زرد-مشکی می پوشند، لباس های طلایی – نقره ای و شلوارهای راه راه رنگی بر تن می کنند، کیف و کفش قهوه ای _مشکی و قرمز و سبز انتخاب می کنند و… ولی اگر بخواهند این رنگ ها را در خانه استفاده کنند وحشت می کنند و احتیاط می کنند ،چرا؟ متداولترین روند رنگ آمیزی در منزل به این نحو است که آنقدر از رنگ ها استفاده میکنیم تا رنگ سفید کم شود یا کلا از بین رود.

پس از سرکوب سفیدکاری بوسیله مینیمالیست ها در دهه ۱۹۹۰، رنگ ها دوباره رایج شدند ولی بصورت اندک و درک نشده . فقط کافی میباشد کمی نقش نگار سنتی متل ترمه ، طرح گرافیکی به فضا یا به گلدان و دکوری ها و یا حتی پاتختی یا پاف خود اضافه نمایید تا دگرگونی را درک نمایید. نبایستی 1 اتاق خواب را فقط با 1 رنگ خالص رنگ کنیم مثلا فقط رنگ آبی کم رنگ .

نقش رنگ ها در محیط زندگی

برترین حالت این میباشد که از چند طیف رنگ یا سایه هایی از 1 رنگ (که به آن تن رنگ می گویند )استفاده شود. رنگ نمودن فضاهای داخلی منزل مثل پذیرایی، اتاق خواب ها، راهرو ها و ورودی ها برای مردم اهمیتی ندارد و آنها به این موضوع به طور کامل بی توجه هستند، ولی اکنون وقت تحول و توجه به این فرا رسیده میباشد.

 ‌📌 انتخاب رنگ

چه رنگی شایسته اتاق خواب شما است و شما با آن حس بهتری دارید؟ برای یافتن رنگ های مختص خودتان از این مقاله به عنوان راهنما استفاده نمایید. همانطور که در حالا مطالعه هستید چه در این بخش و چه در بخش های دیگر این مقاله که در هفته های دیگر در وبسایت گذاشته می شود توجه نمایید که در کدام بخش ها مکث بیشتری می نمایید.

علت، عقل و منطق را کنار بگذارید، فقط به دنبال فطرت و ذات خود بروید چون این رنگ ها، همان رنگ هایی هستند که به آنان احتیاج دارید. برای مثال، متوجه می بشوید که وقت زیادی را صرف نگاه نمودن به بخش رنگ زرد کرده‌اید. زرد! ولی شما هیچ زمان در مورد رنگ زرد حسی نداشتید و حتی از این رنگ بدتان هم می آمده ! حتما خطایی قبل آمده ولی اگر این دگرگونی برای شما موضوع جدیدی است؛

تعجب نکنید! طبیعی است که جذب شادی و خوشحالی این رنگ بشوید. ولی نیاز نیست 1 اتاق خواب را به طور کامل زرد نمایید. با 1 دسته گل نرگس یا آفتاب گردان، 1 کوسن یا، 1 دکوری، یا گلدان زرد یا حتی 1 پاف زرد و یا 1 پاتختی لیمویی آغاز نمایید. شاید پس از مدتی،زرد بخشی از جهان رنگ های مورد پسند شما شود و درآخر بخواهید 1 دیوار از فضای داخلی منزل را زرد نمایید.

📌 رنگ ها در 1 نگاه

همانطور که موقعیت ها، درک ها، حس ها و محیط پیرامونتان در حالا دگرگونی میباشد، یار داشتن ها و احتیاج های شما را هم، رنگ ها دگرگون میکند. رنگ هایی که شما یار دارید پایدار می ماند ، ولی گاهی احتیاج دارید رنگ های جدیدی به رنگ های قبلی خود بیفزایید. هنگامی نیرو رنگ ها به حیات و هستی روزانه شما وارد شود‌؛ تندرست تر، نیرومند تر و شاد ترخواهید بود.

نقش رنگ ها در محیط زندگی

📌 زرد

ویژگی ها:زرد،محرک و ترغیب کننده مغزاست و احساس خوشبختی را زیاد شدن میدهد.؛ هم چنین سبب مناعت طبع ،نگرش مثبت،امیدواری وشادی میگردد. البته به همین اندازه که نیرو بخش میباشد روی دیگری هم دارد. و در برخی گزینه ها می تواند زیاد ستیزه طلب و تهاجم گونه باشد و اگر در احاطه این رنگ باشیم امکان دارد عصبانی بشویم.
آتریسا رنگ زرد-کاربرد:در آشپزخانه ها، دفتر کار خانگی، اتاقهای فعالیت، اتاق های پذیرایی و غذاخوری.به مقدار کم در اتاق خواب بچه مثلا سرویس خواب کودک و البته به هیچ وجه در اتاق نوزاد استفاده نگردد.

📌 نارنجی

ویژگی ها:نارنجی احساس خوشحالی، سرحالی وآزادی را مستحکم میکند و هم چنین گرم و مهربان، محرک وبرانگیزاننده، سرشار از شادی و وخوشحالی، همگانی و همه پسند میباشد.

راشا رنگ نارنجی -کاربرد:در ورودی ها و راهرو های کوتاه، غذاخوری و پذیرایی. نارنجی 1 تحریک کننده قوی میباشد، پس از آن به مقدارکم در اتاق های خواب مثلا سرویس خواب نارنجی یا اگر می خواهید کم قیمت نمایید 1 تختخواب با لمسه نارنجی هم پسندیده میباشد و دردفتر کار خانگی برای مثال میز تحریر از ترکیب نارنجی استفاده نمایید.

📌 قرمز

ویژگی ها:قرمز ضربان قلب را زیاد شدن می دهد. فرد را خردمند، باهوش و تیز نگه میدارد و حس و درک و اضطراب را برمی انگیزاند و هم چنین علاق و محبت، سعی و فعالیت، و تقویت کننده غرائض هم میباشد.

دزد دریایی رنگ قرمز-کاربرد:در اتاق های غذاخوری، آشپزخانه، راهروها و اتاقهای بازی بچه ها. چون میزان ضربان قلب را زیاد شدن میدهد‌؛ با احتیاط در اتاق‌خواب به خصوص در سرویس خواب و دفتر کار خانگی بکار رود.

📌 صورتی

ویژگی ها:آرامش بخش میباشد و به ما حس پختگی می بخشد. و هم چنین پروراندن ، اعتماد بخش،آهسته بخش و تسکین بخش میباشد.

آرسیما رنگ صورتی- کاربرد:در پذیرایی و اتاق خواب ، اتاق کودک، حمام و راهرو ها.و به خصوص در سرویس خواب نوزاد مورد استفاده قرار بگیرد. صورتی اشتها را مغلوب می‌کند؛ بنابراین کمی از صورتی را به آشپزخانه و اتاق غذاخوری ببرید. نظر ما 1 سرویس خواب یا مبلمان اتاق خواب صورتی میباشد به خصوص سرویس خواب نوزاد مانلی استفاده شود.

📌 بنفش

ویژگی ها:بنفش، اطلاع بخش و اهداف فرد را فراوان میکند و هم چنین روحانی و آسمانی و باشخصیت و بزرگوار میباشد.

صندلی رنگ بنفش -کاربرد:در اتاق ها و حمام، و هم چنین در اتاق های خواب و پذیرایی سایه های روشن بنفش همچون یاسی را آزمایش نمایید.

📌 آبی

محبوبیت آبی پایان دنیا را فرا گرفته میباشد. آبی ناآرامی و فشار روح و روان را رها میکند و روابط را استحکام می بخشد. هم چنین موجب آسایش و شفا و صحبت میشود.نقش رنگ ها در محیط زندگی

رادوین رنگ آبی-کاربرد:آبی موجب آسایش فرد میگردد، پس در هنگام استفاده از آن در راهرو ها، آشپزخانه ها و فضا های کاری و فضا هایی که بیش در آن زندگی روزمره انجام میگیرد دقت نمایید از دیگر کاربردهای آن در دفتر کار خانگی مثل میز تحریر آبی آسمانی ، اتاق های مطالعه، پذیرایی،اتاق خواب و حمام. نظر ما استفاده در سرویس اتاق خواب برنا و نوجوانتان میباشد البته که در اتاق نوزاد هم همین تاثیر را دارد.

📌 سبز

ویژگی ها:سبز رنگ داوری درست میباشد و موجب موزون شدن ، درمان، آسایش و استحکام بخش رشد جسمی میباشد.

آبنبات رنگ سبز-کاربرد:در اغلب فضا ها، زیرا رنگی هم وزن کننده میباشد. سبز را در کنار سایر رنگ ها موجب میشود تا ضعف و بیحالی آن برطرف شود. نظر ما استفاده از سرویس خواب نوزاد سبزکله غازی است که زیاد به اتاق کودک شما جلوه میدهد.

کلام آخر

شما با جستجو در اینترنت میتوانید مدل های مختلف تخت و کمد نوجوان را مشاهده کرده و با توجه به سلیقه خود یکی از آنان را خریداری نمایید. وبسایت آپادانا علاوه بر فراهم نمودن بستری برای خرید اینترنتی تخت نوزاد با کاهش هزینه ها و تخفیفاتی که ارائه میدهد هزینه ها را رای شما عزیزان به میزان قابل توجهی کاهش داده میباشد.

مطالب مرتبط :

احساس راحتی و امنیت در خواب

راهکارهایی برای خرید سرویس خواب

انتخاب بهترین سرویس خواب نوزاد

ویژگی های یک کمد خوب کودک

 

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
  • تصویر
  • شناسۀ محصول
  • امتیاز
  • قیمت
  • موجودی
  • دسترسی
  • افزودن به سبد خرید
  • توضیحات
  • محتوا
  • وزن
  • اندازه
  • اطلاعات اضافی
  برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
  مقایسه

  منو اصلی