مقابه با بی ادبی کودک در مهمانی

مقابه با بی ادبی کودک در مهمانی

مقابه با بی ادبی کودک در مهمانی: بچه ها هنگامی دور هم جمع میشوند کارهای خطرناک بسیاری انجام می بدهند. شیوه رفتار با کودک بی ادب در مهمانی را بیاموزیم. برخی از رفتار بی ادبانه کودک به علت جلب توجه دیگران میباشد. حواستان به امنیت اتاق بازی باشد. برخی از بچه ها بر سر تصاحب اسباب بازی ها و یا زورگویی به دیگر بچه ها، ناسازگار میشوند و حتی گاه امکان دارد کتک کاری کنند.

کودکان نمی توانند بطور کامل و درست پایان روشهای آموزش داده شده را به خاطر بیاورند و گاهی برخلاف انتظار والدین کاری را با ظاهری 9 چندان مؤدبانه انجام می بدهند و زمانیکه مهمان می آید یا او با خانواده‌اش به جمعی غریبه وارد میشود، در حضور دیگران مقررات را رعایت نمی‌کند.

بچه بی ادب در مهمانی(راهکارهایی برای رفتار با بی ادبی کودک در مهمانی)

برخی از کودکان برای جلب نمودن توجه والدین ، رفتارهای نا پسندی را در مقابل دیگران انجام می بدهند .شیوه رفتار با کودک بی ادب را بیاموزیم. بیش این کودکان با انجام این رفتارها تلاش دارند پیشنهاد دیگران را به خود جلب کنند حتی اگر این جلب توجه همراه با واکنش بد آنان باشد.

بسیاری از ما با این نوع کودکان در میهمانی ها برخورد داشته ایم ، کودکانی که رفتار بی ادبانه و گستاخانه ای از خود بروز می بدهند ولی والدینشان این رفتار آنان را به روی خود نمی آورد .گاهی این رفتارها به قدری زننده میباشد که امکان دارد موجب خجالت کشیدن شما در برابر دیگران گردد ولی بهتر میباشد در این موقعیت برترین واکنش را از خود نشان بدهید تا بتوانید کودکتان را کنترل کنید .

والدین و تربیت کودک بی ادب

برخی از والدین بالاخص مادران دلایل سکوت خود در مقابل شیطنت ها و بی ادبی های کودک شان در مهمانی ها و یا در مقابل دیگران را به چند دلیل ذیل نسبت می بدهند.عده ای می ترسند اگر در مقابل دیگران به فرزندشان تذکر بدهند و یا رفتاربد او را تنبیه کنند به شخصیت فرزند شان بر میخورد و او احساس حقارت کرده و عقده ای بار بیاید.

برخی دیگر از ترس آبرو و جلوگیری از یکی به 2 نمودن با کودک ترجیح می بدهند خاموش باشند و هیچ نگویند.و برخی هم برای اجتناب از عصبانیت و خشم زیاد و یا توبیخ و تنبیه بدنی شدید کودک، تلاش می کنند چیزی به روی خود نیاورند تا 9 تنها جلوی دیگران حفظ آبرو کنند بلکه شاید از نگاه میزبان هم رفتاربد فرزندشان را توجیه کرده و آن را به پای کودکی و شیطنت های آن دوران بنویسند.

مقابه با بی ادبی کودک در مهمانی

مقابه با بی ادبی کودک در مهمانی

با این حالا، اگر کسی به مادری، شیطنت فرزندش یا رفتار بی ادبانه کودک را گوشزد بکند بی گمان او غمگین شده و با خود خواهد اندیشید که آن فرد قصد داشته به طور غیر مستقیم به او بفهماند که تو در تربیت بچه ات کم گذاشتی، عرضه نداشتی او را مودب و باادب تربیت کنی، اگر به یاری احتیاج داری ما میتوانیم در تربیت کودکت، تو را کمک کنیم.

شلوغ نمودن در حضور مهمان ها

با این مشکل بچه‌ها هم مثل هر مشکل دیگری میبایست برخورد نمود. «پیدا نمودن ریشه مشکل» نخستین کاری میباشد که والدین میبایست انجام بدهند. ابتدا میبایست مشخص شود که چرا کودک اینکار را انجام می‌دهد. والدین میبایست از خود بپرسند چرا بچه این کارها را می‌کند؟ آیا او را به زور آورده‌اند و فرزندشان با حضور در این جمع مضطرب می‌شود؟

آیا رابطه خوبی با اهالی آن مهمانی ندارند؟ آیا پیش از مهمانی، با او دعوا و کج خلقی شده است؟ در این گونه احتمالا او با نشان دادن این واکنش‌های عصبی، به دنبال تلافی میباشد.پیش از رفتن به مهمانی به کودک خود بگویید که اگر قوانین را رعایت نکند چه محرومیتی برای او درست کردن می نمایید. تعیین قوانین برای کودک به معنای محدود ساختن آزادی و خلاقیت نیست.

کودک شما میبایست از کجا بداند که چه رفتاری در مهمانی صحیح میباشد و یا چه رفتاری نامناسب میباشد او تنها می بیند که هنگامی داد میزند و یا جیغ میزند توجه همه جلب میشود و چه کسی میباشد که از جلب توجه دیگران بدش بیاید!!پس حتما ضروری میباشد به عنوان والد او پیش از مهمانی کمی زمان بگذارید و رفتار با کودک در مهمانی را به پیش از مهمانی بسپارید.

راههای منطقی برای ارتباط با کودک

انتظاراتی که از فرزندتان انتظار دارید با او در میان بگذارید و حتی میتوانید فهرستی از قوانینی که امکان دارد فراموش بکند تهیه نمایید و پیش از مهمانی با او مرور نمایید که اگر این قوانین را رعایت نکرد در مهمانی قوانین را به او یاداوری نماییدضروری میباشد پیش از رفتن به مهمانی به کودک خود بگویید که اگر قوانین را رعایت نکند چه محرومیتی برای او درست کردن می نمایید.

مثلا میتوانید بگویید که اگر قوانینی که با هم گذاشتیم را رعایت نکنی اجازه نداری تا 2 روز با کنسول بازی خود بازی کنی.

با بازی به او آموزش بدهید

یکی از برترین روشهای یاد دادن به کودکان استفاده از روش بازی میباشد به طوری که در یادگیری آن ها تاثیر شگفت انگیزی می گذارد پس هر آنچه از فرزندتان توقع دارید در بازی برای او توضیح بدهید مثلا میتوانید در قالب شخصیت محبوب او وارد مهمانی بشوید و آن آداب مورد پیشنهاد خود را اجرا نمایید در آداب خود اغراق نمایید تا کودک آنان را به طور کامل واضح درک بکند.

اسباب بازی به همراه داشته باشید

یکی از راههای جلوگیری از تلخ نمودن میهمانی این میباشد که برخی از اسباب بازی های مورد علاقه و قابل حمل کودک را به همراه داشته باشید تا اگر کودکتان ابراز بی حوصلگی و یا بهانه گیری نمود آنان را به او دهید تا با آنان مشغول و سرگرم شود.

کودک را تشویق نمایید

برای پیشگیری از تلخ نمودن میهمانی ها، قواعد مهمانی را به کودک یاد بدهید و به او قول بدهید اگر مطابق میل شما رفتار بکند مستوجب پاداش میباشد. تلاش نمایید همیشه حواستان به رفتارهای مودبانه کودک در مقام مهمان باشد، رفتارهای مطلوب و مثبت او را نادیده نگیرید آنان را بزرگ نمایی نمایید و در گونه لزوم به آنان جایزه بدهید تا این رفتار در او تقویت و مستمر شود.

دید و بازدیدهای طولانی ممنوع

کودکان کوچک تر و گاه حتی کودکان بزرگتر از دید و بازدیدهای طولانی و خسته کننده بیزارند. بپذیرید برای بچه ها زیاد سخت میباشد که پا به پای شما به مبل تکیه بدهند و جنب و جوشی نداشته باشند، حواستان باشد چیزی از کودک نخواهید که در توانش نباشد.

کودکان را مشغول نگه دارید

معلمان و مشاورهای تخصصی کودک می گویند رفتار بی ادبانه نشانه ای از خستگی و بی حوصلگی میباشد. طول وقت توجه 1 کودک به طور کلی مساوی با سن کودک بعلاوه 5 دقیقه میباشد. برای مثال کودک ۱۰ ساله حدود ۱۵ دقیقه می تواند تمرکز عالی داشته باشد.

اگر کودک مضطرب و بی قرار میباشد وقت آن فرا رسیده میباشد که کار جدیدی را به او نظر داده یا او را به محل دیگری ببرید. به عنوان مثال کودکی که روی صندلی نشسته را روی میز یا روی زمین قرار بدهید تا موقعیت مکانی او تغییر بکند.

بهانه ها را از او بگیرید

گاهی بچه‌ها برای جلب توجه والدین نیازی را بیان می‌کنند. برای مثال بدون آن که گرسنه باشند غذا می‌خواهند یا مرتب به دستشویی می‌روند. والدین میبایست بدانند که چرا فرزندشان سراغ چنین رفتاری می‌رود. شاید در جمع شلوغ بزرگتر‌ها، او به دنبال 1 همبازی میباشد. پس پدر یا مادر می‌توانند با فهمیدن این نیاز، با بچه بازی کنند.

مقابه با بی ادبی کودک در مهمانی

مقابه با بی ادبی کودک در مهمانی

 

آنان نبایستی انتظار داشته باشند که در این شرایط فرزند‌شان مثل 1 بزرگسال برخورد بکند و در جمعی که هیچ سرگرمی‌ای برایش وجود ندارد، ساعت‌ها آهسته و بی‌صدا بنشیند.شاید بهتر باشد والدین با نمایش 1 فیلم کارتونی یا آوردن اسباب‌بازی‌هایی که کودک با آنان سرگرم می‌شود، فضای مهمانی را برای او هم دلپذیر کنند، تا دیگر فرزندشان برای جلب توجه آنان، به این رفتارهای جایگزین دست نزند.

چگونگی رفتار با کودک بی ادب دیگران

هنگامی با 1 بچه بی ادب در مهمانی مواجه می بشوید، تلاش نکنید زندگی او را تغییر بدهید. تنها به موضوعی که با آن روبرو شده اید توجه نمایید. راه حلی برای مشکل جاری و تنها به میزانی که برای همان دیدار ضروری میباشد، پیدا نمایید.بگذارید دوستتان با رفتار بچه هایش برخورد بکند (و یا در مواردی برخورد نکند). تنها موقعی وارد جریان بشوید که مسئله مربوط به بچه ها یا وسایل شما باشد.

حرف های آنها را به صورتی دوستانه و بدون برخورد نامناسب مطرح نمایید. تربیت کودک بی ادب دیگران به عهده شما نیست.از او دعوت نمایید تا همراه شما در 1 کلاس با سخنرانی مربوط به مسائل تربیتی شرکت بکند. نسخه ای از کتاب تربیتی مورد علاقه تان را برایش تهیه نمایید و با ابن جمله حرفتان را آغاز نمایید که: « من این کتاب را زیاد یار دارم و مطمئن هستم که تو هم آن را یار خواهى داشت.

برنامه ی دیدارها را در زمانی تعیین نمایید که بچه ها در مدرسه اند یا به صورتی دیگر مشغول هستند. تلاش نمایید همدیگر را برای صرف غذا در خارج از خانه ببینید یا در فعالیتهای مخصوص بزرگسالان، با هم دیدار نمایید تا او مجبور شود فرزندانش را نزد کسی دیگر بگذارد.سخت نگیرید. مسائل کوچک را نادیده بگیرید و خدا را شکر نمایید که بچه هایتان رفتاری بهتر از بچه های او دارند.

آنچه میبایست در مورد نحوه برخورد با کودک بی ادب بدانید

هنگامی که برای کودکتان تنبیهی در پیشنهاد می گیرید نسبت به آن محکم و استوار باشید.اطمینان کسب نمایید که نوع مجازات و تنبیه و شما سازگاری و تناظر ضروری با نوع رفتار بی ادبانه کودک را دارد و بعد از آن که چند بار به او اخطار داده اید به فکر اجرای تنبیه افتاده اید.صحیح زمانیکه رفتار بد از کودک سر میزند با آن برخورد نمایید.

اجازه دادن به کودک به انجام کار بی ادبانه و تنبیه او پس از ساعتها و یا روزها چاره اندیشی سبب میشود که آنان نتوانند وابستگی بین تنبیه و کار بدشان را به درستی تشخیص بدهند.کودک را به خاطر رفتارهایی که بی ادبانه و یا لوس بازی نیست تشویق نمایید. اگر او مرتبا فقط به خاطر کارهای بدش تنبیه شود امکان دارد شما را به عنوان کسی که همیشه عمل او را تصدیق نمی بکند به ذهن بسپارد.

به طور شفاهی و یا با خرید 1 هدیه از کارهای پسندیده او تشکر نمایید تا به او نشان بدهید که چه رفتاری ستودنی و مقبول میباشد.

سرویس خواب کودک و نوجوان آپادانا

برای راحتی نوزاد ، کودک و نوجوان خود ، همچنین احساس آرامش و تمرکز برای آنها بایستی به کیفیت خواب و دکوراسیون اتاق آنها نیز اهمیت دهید سایت آپادانا کودک (معرفی و خرید سرویس خواب نوزاد ، سرویس خواب کودک ، سرویس خواب نوجوان دخترانه و پسرانه – سرویس سیسمونیتخت خواب نوزاد) شما را در این امر یاری میکند .

مطالب مرتبط :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
  • تصویر
  • شناسۀ محصول
  • امتیاز
  • قیمت
  • موجودی
  • دسترسی
  • افزودن به سبد خرید
  • توضیحات
  • محتوا
  • وزن
  • اندازه
  • اطلاعات اضافی
  برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
  مقایسه

  منو اصلی