مقابله با تنبلی کودکان

مقابله با تنبلی کودکان

مقابله با تنبلی کودکان :شاید فرزند شما هم انگیزه ندارد و تنها کاری که واقعا انجام می‌دهد، بازی‌های ویدیویی یا تماشای تلویزیون میباشد. چرا بیش روی درس‌هایش تمرکز نمی‌کند؟ صحیح مثل شما، بسیاری از والدین معتقدند که کودکانی تنبل دارند. مشکل اصلی این میباشد که بچه‌ها بی‌انگیزه‌اند . ناامید، دلسرد و مضطربند. اگر به دنبال راهکارهای غلبه بر تنبلی کودکان هستید، این جا همان جایی میباشد که میبایست باشید.

۱- در برابر خواسته های کودک تنبل تسلیم نگردید

به فرزندتان اجازه بدهید یاد گیرد که چیزهای مختلف، ارزشمندند. با تسلیم شدن در برابر خواسته‌های او کار را برایش آسان نکنید. می‌توانید برای کارهایی که انجام می‌دهد به او پاداش مالی دهید . اینکار، مسئولیت‌پذیری مالی را در او زیاد شدن می‌دهد.

2- برای فرزندتان الگو باشید

کودکان از کارهایی که شما انجام می‌دهید، الگوبرداری می‌کنند. در واقع این شما هستید که با رفتار خود به آن‌ها آموزش می‌دهید، بنابراین الگوی خوبی باشید چون فرزندتان همیشه شما را ذیل پیشنهاد دارد و از کارهای شما چه پسندیده و چه بد، تقلید می‌کند.

الگوی خوبی باشید چون فرزندتان همیشه شما را ذیل پیشنهاد دارد و از کارهای شما چه پسندیده و چه بد، تقلید می‌کند.
اگر می‌خواهید فرزندی مسئولیت‌پذیر تربیت نمایید که در کارهای خانه به طور موثر و مستقل یاری بکند، تکالیفش را به موقع انجام بدهد و غیره، پس برای او الگویی سرزنده و پرانرژی باشید، 9 تنبل .

مقابله با تنبلی کودکان

مقابله با تنبلی کودکان

3- انتظارات را از او دارید مشخص نمایید

مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها را مشخص نمایید. انتظارات شما میبایست واضح و مختصر باشد تا فرزندتان بداند دقیقا چه کاری میبایست انجام دهد. به جای این که او را برای انجام کارهای روزمره تحت فشار قرار دهید، فهرستی از وظایف مناسب با سنش را برایش تهیه نمایید. اینکار به او یاری می‌کند بداند چه کارهایی را میبایست انجام بدهد. فهرست شما هم چنین میبایست شامل تعیین وقت برای انجام هر کار باشد تا فرزندتان بداند تا چه زمانی برای انجام کارها فرصت دارد.

4- بچه ها را در کارهای آشپزخانه مشارکت بدهید

کودک خود را در کارهای ساده همچون شستن سبزیجات ، خرد نمودن آن‌ها، سرو نمودن غذا روی میز و غیره درگیر نمایید. با انجام این کارها او چیزهای مهمی همچون برنامه‌ریزی بودجه و چگونگی انتخاب را یاد می‌گیرد.اجازه بدهید فرزندتان یاد گیرد که میبایست وسایلش را با دیگران به اشتراک بگذارد، یا ببخشد. با توجه به این که اکثر خانواده‌های امروزی فقط 1 بچه دارند، کودک به سختی یاد می‌گیرد میبایست وسایلش را به اشتراک بگذارد.

5- اشتراک گذاری و داوطلب شدن را به 1 عادت تبدیل نمایید

اجازه بدهید فرزندتان یاد گیرد که میبایست وسایلش را با دیگران به اشتراک بگذارد، یا ببخشد. با توجه به این که اکثر خانواده‌های امروزی فقط 1 بچه دارند، کودک به سختی یاد می‌گیرد میبایست وسایلش را به اشتراک بگذارد. هم چنین به فرزندتان اجازه بدهید در رویدادهای مختلف داوطلب شود .

6- غلبه بر تنبلی کودک، بیش به دامن طبیعت بروید

فعالیت‌های بیشتری را در فضای باز در کنار خانواده برنامه‌ریزی نمایید که به تغییر روحیه کودکان یاری می‌کند و به آن‌ها احساس آرامش و راحتی می‌دهد. اگر حیوان خانگی دارید، او را به همراه فرزندتان به پیاده‌روی ببرید، یا فعالیت‌های باغبانی و گل‌گاری را با هم انجام بدهید که سبب می‌شود کودکتان دوباره انرژی گیرد.

7- از قضاوت نمودن دست بردارید

کودک شما نیاز دارد تا تشویق شود تا بتواند برترین سعی خود را انجام دهد. کودک به شخصی که او را به دلیل عملکرد ضعیف قضاوت می‌کند، نیاز ندارد.
به عنوان 1 بزرگسال میبایست بدانید که شکست‌ها جزئی طبیعی از زندگی هستند و تنها راه بهبود این میباشد که به فرزندتان اجازه بدهید خودش بفهمد که هنگامی آماده نیست چه اتفاقی می‌افتد.اعتماد داشتن به فرزندتان و نشان دادن این اعتماد همیشه به او انگیزه می‌دهد.

فرزندتان را هنگام انجام کارها تشویق نمایید و بگویید که چقدر از تماشای او لذت می‌برید.

۸- به جای این که نگران باشید به او اعتماد داشته باشید

یکی از تشویق‌کننده‌ترین جملاتی که میبایست به فرزندان خود بگویید این میباشد که: «من به تو اعتماد دارم که همه کارها را به خوبی مدیریت می‌کنی.»
اعتماد داشتن به فرزندتان و نشان دادن این اعتماد همیشه به او انگیزه می‌دهد. فرزندتان را هنگام انجام کارها تشویق نمایید و بگویید که چقدر از تماشای او لذت می‌برید.

9- مقابله با بی حوصلگی کودک، او را تشویق نمایید

برای مقابله با بی حوصلگی فرزندتان، او را تشویق نمایید تا کشف بکند چه کارهایی را بیش یار دارد. مدتی طول می‌کشد تا او متوجه شود به چه کارهایی علاقه‌مند میباشد. به همین دلیل مهم میباشد که از فرزندتان حمایت نمایید تا انگیزه گیرد .

10- وقت هایی برای فعالیت خانوادگی منظم تعیین نمایید

چند ساعت از شبکه‌های اجتماعی فاصله بگیرید و با یکدیگر به گردش بروید . برترین راه برای درست کردن انگیزه در فرزندتان این میباشد که او را در فعالیت‌های منظم خانوادگی بگنجانید. این کارها می‌تواند شامل وقت فیلم دیدن، بازی در پارک، گذراندن زمان با افراد مسن یا داشتن 1 پیک‌نیک خانوادگی باشد. مطمئن باشید که این کارهای کوچک، مزایایی بزرگ به همراه دارند.

مقابله با تنبلی کودکان

مقابله با تنبلی کودکان

سرویس خواب کودک و نوجوان آپادانا

برای راحتی نوزاد ، کودک و نوجوان خود ، همچنین احساس آرامش و تمرکز برای آنها بایستی به کیفیت خواب و دکوراسیون اتاق آنها نیز اهمیت دهید سایت آپادانا کودک (معرفی و خرید سرویس خواب نوزاد ، سرویس خواب کودک ، سرویس خواب نوجوان دخترانه و پسرانه – سرویس سیسمونیتخت خواب نوزاد) شما را در این امر یاری میکند.

 

مطالب مرتبط:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
  • تصویر
  • شناسۀ محصول
  • امتیاز
  • قیمت
  • موجودی
  • دسترسی
  • افزودن به سبد خرید
  • توضیحات
  • محتوا
  • وزن
  • اندازه
  • اطلاعات اضافی
  برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
  مقایسه

  منو اصلی