مرتب سازی اتاق کودک

بهترین روش ها برای مرتب سازی اتاق کودک

 مرتب سازی اتاق کودک : اگر مادر هستید، حتما میدانید که دکوراسیون اتاق خواب کودک وچیدمان اتاق نوزاد 1 چیز میباشد، ولی تمیز و منظم نگه داشتن آن کاملاً متفاوت است! اگر در خانه 1 اتاق وجود داشته باشد که آرزو می‌کنید، کاش درش را قفل کنید و دیگرهرگز به آن نگاه نکنید، احتمالاً آن اتاق کودک شماست!

به لطف اسباب بازی‌ها، کتاب‌ها، لباس‌ها و کاردستی‌ها، اتاق کودکان می تواند به طرز فاجعه باری شلوغ و نامنظم باشد، مخصوصا زمانیکه اتاق متعلق به 1 پسرکوچولوی بازیگوش باشد، که هرگز مشتاق به تمیز و مرتب نگه داشتن آن نیست و یا نظم دهی به اتاق خواب دخترانه با کلی عروسک و وسایل بازی که همه مکان پخش شده میباشد به نظرغیرممکن می‌رسد!

بهترین روش ها برای مرتب سازی اتاق کودک

ولی ناامید نگردید، اتاق خواب کودک همچون سایر فضاهای خانه‌ی شما می‌تواند با چند ترفند ساده همیشه منظم ومرتب باشد. دراین مقاله از بامبینو ما چند ایده مرتب سازی اتاق کودک را برای شما گرداوری کرده‌ایم که با به کار بردن آنان نظم دهی اتاق کودک و سازماندهی وسایل او بسیارآسان و کم قیمت خواهد بود!

‌سازماندهی اتاق کودک:

‌واقعیت سخت این میباشد که هرچه اتاق خواب کودک شما از نظم کمتری برخوردار باشد، فضای آشفته‌تری به وجود خواهد آمد. اگر کودکی در سعی میباشد 1 اسباب بازی خاص پیدا بکند، به احتمال فراوان همه چیز را از سبد اسباب بازی بیرون می‌ریزد تا آن را پیدا بکند و وقتی که اسباب بازی را پیدا نمود، با خوشحالی اسباب بازی‌های دیگر را در وسط اتاق رها میکند و می‌‍‌رود.!

شما می‌توانید به سادگی اتاق خواب کودک را سازماندهی کنید! ساماندهی اتاق خواب بچه‌ها کمی به فکر و برنامه‌ریزی نیاز دارد و کاملاً عملی میباشد. به یاد داشته باشید اگر کودک شما در نحوه چیدمان و شکل ظاهری اتاق خواب حرفی برای گفتن دارد حتما با او مشورت نمایید، سرویس خواب کودک و مبلمان متناسب تهیه نمایید، از فضاهای ذخیره سازی استفاده نمایید و لباس ها را به گونه ای مرتب نمایید که دستیابی کودک به آن راحت تر شود.

بهترین روش ها برای مرتب سازی اتاق کودک

ایده‌های اساسی مرتب نمودن اتاق کودک شامل:

‌۱- دوریختن وسایل غیرقابل استفاده و اسباب‌بازی‌های شکسته

‌نگاهی به سبد اسباب‌بازی اتاق کودک، کمد لباس و دراور او بزنید و تمامی اسباب بازی‌های شکسته و لباس‌های کهنه او را که دیگر قابل استفاده نیستند، دور بریزید. شما هم چنین می‌توانید لباس‌ها و اسباب بازی‌هایی که کودک دیگر نیازی به آنان ندارد و یا با آن‌ها بازی نمی‌کند را به دیگران اهدا نمایید. کودک را در این فرآیند با خود همراه نمایید تا از کودکی بتواند تفاوت میان اشیای موردنیاز و اشیای اضافی را درک بکند.

‌۲- مرتب‌سازی اسباب‌بازی‌ها

‌بزرگترین پروژه بعدی، مرتب سازی همه اسباب بازی‌های اتاق کودک خواهد بود. تلاش نمایید کودک خود را تشویق نمایید تا اسباب بازی‌های خود را مرتب بکند یا به شما در این امر یاری بکند، وقتی که کودک در سازماندهی نمودن اتاقش با شما مشارکت داشته باشد، نسبت به پروژه احساس مسئولیت می‌کند و امکان دارد تمایل بیشتری برای مرتب نمودن اتاق خود داشته باشد.

هم چنین به او یاری نمایید تا بفهمد چطور چیزهایی را که خراب شده‌اند و یا دیگر مورد علاقه او نیستند، کنار بگذارد و فقط اسباب بازی‌هایی را که یا رابطه عاطفی عمیق با آنان دارد (مانند خرس عروسکی مورد علاقه آن‌ها) یا چیزهایی که در حالا حاضر از آنان استفاده میکند، نگه دارد.
اگر بچه‌های شما بیشتر از حد اسباب بازی دارند، نیمی از آن‌ها را بسته بندی کرده و در 1 جعبه قرار بدهید و روی آن برچسب بزنید.

جعبه را در انباری یا قسمت دیگری از خانه نگه دارید. اگر نگران هستید که آن‌ها را فراموش نمایید، 1 یادداشت در تقویم خود بگذارید تا اسباب بازی‌ها را به‌طور دوره‌ای در اختیار بچه‌ها قرار بدهید. بچه‌ها هنگامی دوباره اسباب بازی‌هایی را که یار دارند مشاهده کنند، هیجان زده میشوند.

سبد اسباب بازی

‌برای نظم‌دهی و جلوگیری از هرج ومرج می‌توانید از ویترین، قفسه‌های مخصوص در سایزهای مختلف، سطل‌های رنگی و سبدهای اسباب بازی در دکوراسیون اتاق کودک استفاده نمایید.
برترین گزینه، استفاده از جعبه‌های پلاستیکی شفاف در اندازه‌های مختلف و دربدار است، به طور واضح روی هر جعبه برچسب بزنید و مشخص نمایید چه چیزهایی در آن قرار دارد، اگر کودک شما هنوز نمی‌تواند بخواند، تصاویر یا نمادها را روی ظروف بچسبانید تا مشخص بکند چه مواردی میبایست به کجا بروند. به کودک آموزش بدهید که پس از استفاده از اسباب بازی، همیشه آن را به جایی که میبایست باشد برگرداند!

‌۳- مرتب ‌سازی لباس‌ها

‌به سراغ کمد لباس کودک و کشوها بروید و لباس‌هایی که متناسب فصل نیستند و یا سال دیگرسایز فرزند شما نیستند و یا هم چنین لباس‌هایی که کودک شما نمی خواهد بپوشد یا یار ندارد، اهدا نمایید.برای آویزان نمودن لباس‌ها در کمد، میله ی دوتایی در پیشنهاد بگیرید. با این روش تعداد لباس‌هایی بیشتری را می‌توان آویزان نمود.

هم چنین می‌توانید چوب لباسی دوبل را پایین‌ترو مناسب با قد کودک نصب نمایید و یاری بزرگی به جمع نمودن لباس‌ها بوسیله خود کودک نمایید. برای لباس‌های اضافی از کیسه های ذخیره سازی استفاده نمایید.1 قفسه مختص کفش در کمد کودک درنظر بگیرید و کفش‌های کودک را روی آن بچینید. اینگونه از شلختگی و به‌هم ریختگی کفش‌ها جلوگیری می‌شود و کودک ترغیب به چیدن کفش‌های خود در قفسه میگیرد.

با آویز مخصوص کودک برای پشت در، می‌توانید به او آموزش بدهید بسیاری از وسایل کوچک خود مانند جوراب و… را در جای مخصوص خود قرار دهد.

بهترین روش ها برای مرتب سازی اتاق کودک

‌‌۴- سازماندهی فضای ذیل تخت

‌امروزه ذیل بیش تخت‌های نو، کشویی تعبیه شده که بتوان بخشی از وسایل را بدون این که در دید باشند در آن گذاشت. با این حالا اگر تخت و کمد نوزادی کودک شما کشو ندارد درعوض می‌توانید از فضای خالی ذیل تخت برای جمع آوری و گردآوری وسایل و نگه داری آن ‌استفاده نمایید که 1 فضای عالی برای ذخیره سازی و مرتب نگه داشتن اتاق کودک میباشد.

هم چنین مبل کودک و پاف‌هایی در بازار وجود دارند که در ذیل خود دارای فضاهای ذخیره سازی هستند. این نشیمن‌ها هم می‌توانند فضای خوبی برای نشستن کودکان باشند و هم فضای خوبی برای قرار دادن وسایل مختلف و نظم دهی اتاق فراهم کنند.

‌‌۵- مرتب سازی کتاب‌ها

‌کتابخانه‌ اتاق کودک علاوه بر نگهداری کتاب‌ها، در زیبایی و دکوراسیون اتاق هم نقش دارد و جلوه‌ای رنگین و خوشحال به اتاق می‌بخشد. اگر فضای کافی برای نگه داری کتاب دارید میتوانید از شلف‌های دیواری استفاده نمایید. کتابهای گرانبها را در ظروف با درب قابل قفل نگهداری نمایید، تا از کتاب در برابر هرگونه آفات یا حوادث محافظت نمایید.

کتاب‌ها را به 2 دسته تقسیم کنید: 1 دسته کتاب‌هایی که هنوز آن‌ها را می‌خوانند و 1 دسته کتاب‌هایی که به آن‌ها علاقه ندارند و یا از سن آن‌ها گذشته در هر گونه می‌توانید کتاب‌هایی را که دیگر نمی‌خواهد را اهدا نمایید

‌کلام آخر: همان طور که در بالا گفته شده برای مرتب نمودن اتاق کودک پیش ازهرکاری میبایست وسایل اضافی را دور ریخت و در مرحله‌ی بعد با استفاده از چند ابزارهوشمندانه به عنوان نظم دهنده اتاق کودک، وسایل واسباب بازی‌ها و لباس‌های کودک را به راحتی سازماندهی نمود.

ولی فراموش نکنید، برترین و ساده ترین راه حل برای نظم‌دهی به اتاق کودک این میباشد که از همان دوران کودکی به او آموزش بدهید تا اتاق خود را مرتب نگاه دارد.هم چنین ضروری میباشد کودک این مهارت را با همکاری و مشارکت شما یاد گیرد که می‌توانید به مرور وقت و با بزرگ شدن کودک کم‌کم مسئولیت بیشتری به او بسپارید و در نهایت فقط در نقش راهنما عمل نمایید.

بهترین روش ها برای مرتب سازی اتاق کودک

 خرید سرویس خواب ازفروشگاه آپادانا

آپادانا به عنوان یک برند برتر در زمینه طراحی و ساخت انواع سرویس خواب، سالیان سال می باشد که محصول های باکیفیتی را به مشتریان خود ارائه می کند. شما می توانید با بررسی مدل های مختلف سرویس خواب های برند مبلیران، با دنیای متنوعی از انواع سرویس خواب آشنا شوید و در نهایت هم به بهترین و مناسب ترین گزینه دست یابید.
یکی از مهم ترین ویژگی های این برند آن می باشد که قیمت سرویس خواب موجود در محصولاتشان، تنوع بالایی دارد و با برخورداری از کیفیت فراوان مناسب، امکان آن را برای شما فراهم می کند تا با خرید سرویس خواب سالیان سال، آن هم با ضمانت و گارانتی، از سرویس خواب خود استفاده نمایید.

مطالب مرتبط :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
  • تصویر
  • شناسۀ محصول
  • امتیاز
  • قیمت
  • موجودی
  • دسترسی
  • افزودن به سبد خرید
  • توضیحات
  • محتوا
  • وزن
  • اندازه
  • اطلاعات اضافی
  برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
  مقایسه

  منو اصلی