فواید ساخت کاردستی برای کودکان

فواید ساخت کاردستی برای کودکان

فواید ساخت کاردستی برای کودکان: کاردستی های خلاق کودکان را تشویق نمایید و آنان را در معرض نمایش قرار داده و از ارزیابی بیشتر از حد آنها خودداری نمایید. بسیاری از خانواده ها برای سرگرم نمودن فرزندانشان به تکنولوژی روی می آورند. بیش آن ها فواید انجام هنر و کاردستی ها را فراموش کرده اند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم که نگاهی به فواید انجام کاردستی در رشد و خلاقیت کودکان بیاندازیم تا بتوانید از آن به عنوان 1 راه سرگرم کننده مفید برای فرزندانتان استفاده نمایید.

یک. سبب زیاد شدن مهارت های حرکتی و ارتباطی در آنها میشود

هنر و کار دستی معمولا نیاز به استفاده از دست ها به طور هماهنگ دارند. همزمان با اینکه میبایست ذهن هم بکار گرفته شود. انجام این 2 در کنار یکدیگر سبب میشود که فرزند شما بتواند در ذهن و دست خود هماهنگی درست کردن بکند.

مثلا نقطه کشیدن روی کاغذ و قیچی نمودن روی خط سبب زیاد شدن دقت او خواهد شد و سبب میشود که از اینکار لذت هم ببرند. این تمرین به آن ها یاری میکند که هرچه سریع تر در فعالیت هایی مثل بستن بند کفش ، لباس پوشیدن و استفاده از لوزام هنری پرورش بیابند.

دو. به آن ها یاری میکند که خودشان را نشان بدهند

کودکان تمایل دارند که خودشان را برای هر چیزی که در اطرافشان اتفاق می افتد، نشان بدهند. آن ها یار دارند که در انجام امور سهمی داشته باشند. پس هنگامی که از مهارت طبیعی خود استفاده می کنند، یعنی اینکه توانسته اند خودی نشان بدهند و به دیگران ثابت کنند که توانمند هستند و در نتیجه اعتماد بنفس آن ها در نشان دادن افکار، نظرات و تمایلات در آینده هم زیاد شدن می یابد.

فواید ساخت کاردستی برای کودکان

فواید ساخت کاردستی برای کودکان

سه. خلاقیت آن ها را زیاد شدن میدهد

هیچ محدودیتی برای قدرت خیال و تصور وجود ندارد. هنر و کاردستی 1 راه عالی برای تصور بی حد و اندازه و پایان نشدنی میباشد. ابزار، رنگ ها ، مواد ، شکل ها و فعالیتهای مختلفی برای انجام کاردستی مورد استفاده قرار میگیرد. این موضوع به کودک اجازه میدهد که دنیای اطراف خود را کشف و آن را لذت بخش تر بکند.

چهار. به او یاری میکند تا مهارت های دیگرش را هم ارتقا دهد

کودکان معمولا تلاش می کنند که با در دست گرفتن 1 مداد به کشیدن چیزهای عجیب و غریب بپردازند. آن ها کنترل مدادی که در دست گرفته اند را ندارند ولی زمانیکه آغاز به انجام کار می کنند ، می توانند الگویی هایی را در ذهن خود شکل بدهند و در نتیجه یاد می گیرند که چطور با کارهای نو آشنا شوند و مهارت های مختلف را در خود ارتقا بدهند. میتوانید از مداد های ژلی رنگارنگ در اختیار کودک خود قرار بدهید تا لذت آن ها را 2 چندان نمایید.

پنج. به آن ها نقد نمودن را یاد میدهد

هنر یعنی وارد شدن به احتمالات و انتخاب های بی پایان. پایان رنگ و لعاب های موجود در هنر حتی کشیدن 1 سگ و گربه ساده هم می تواند ما را به این فرصت های بی پایان ببرد. اینکار سبب میشود که کودک شما کم کم ایرادهای کار خود را بفهمد و در نتیجه فکر او به طور ناخوداگاه آغاز به نقد کار خود و دیگران میکند و سبب میشود که هر موضوعی را به سادگی نپذیرد و حرفی برای گفتن داشته باشد.

شش. به آن ها فرصت اجتماعی بودن را میدهد

هنر و کاردستی زمینه ای عالی را برای کودکان به وجود می آورد تا بتوانند هیجانات مختلف را تجربه کنند که تابه حالا درکی از آن ها نداشته بودند. زمانیکه خلاقیت کودکان بالا رود، کم کم اعتماد بنفس قرار گرفتن را در جامعه پیدا می کنند و در نتیجه می توانند با انسان های اطراف ارتباط برقرار کنند و به 1 فرد اجتماعی و سالم تبدیل شوند. کودکان به طور ذاتی کنجکاو هستند ، فرصت ساخت کاردستی به آن ها میدانی میدهد تا بتوانند حس کنجکاوی خود را ارضا کنند.

هفت. ارتباط بین چشم ها و دست ها را زیاد شدن میدهد

هنر و کاردستی اغلب به دستان و چشمان تیز نیاز دارد. زمانیکه کودک آغاز به ساخت کاردستی میکند ، کم کم می تواند این ارتباط و این سرعت و هماهنگی را بین چشمان و دستان خود زیاد شدن دهد و در نتیجه در انجام امور دیگر هم موفق تر عمل خواهد نمود.

هشت. اعتماد بنفس را زیاد شدن میدهد

هنر و کاردستی احساس بزرگ بودن را در کودکان به وجود می آورد. انگار که چیزی را به دست آورده اند و در نتیجه این موضوع سبب زیاد شدن عزت نفس و اعتماد بنفس در آن ها میشود که در آینده هم با آن ها همراه خواهد شد.

نه. مهارت های تصمیم گیری را زیاد شدن میدهد

حل نمودن چالش های هنری به کودک یاری میکند که بتواند تصمیمات تاثیرگزار و صحیحی گیرد. توانایی تصمیم گیری کودک را زیاد شدن میدهد و سبب میشود که راحت تر از پس حل مشکلات در زندگی بربیاید.

ده. حافظه را زیاد شدن میدهد

کودکان با ساخت کاردستی جدا از یادگیری شکل ها و رنگ های نو ، می توانند الگوها و مفاهیمی نو را بیاموزند. بعضی از کاردستی ها نیاز به طراحی های پیچیده بصری دارد و عادت پسندیده نگاه نمودن را در کودکان زیاد شدن میدهد.

فواید ساخت کاردستی برای کودکان

فواید ساخت کاردستی برای کودکان

یازده. انعطاف پذیری را زیاد شدن میدهد

بیش کاردستی ها را میتوان از چند راه انجام داد. هنر برعکس ریاضی میباشد که میتوان طرق مختلف را برای آن امتحان نمود. این گوناگونی در انجام روشها سبب میشود که انعطاف پذیری کودک شما زیاد شدن پیدا بکند. اینکار هم چنین به کودک یاری میکند که در شرایط مختلف زندگی بتواند احتمالات مختلف را بررسی بکند.

سرویس خواب کودک و نوجوان آپادانا

برای راحتی نوزاد ، کودک و نوجوان خود ، همچنین احساس آرامش و تمرکز برای آنها بایستی به کیفیت خواب و دکوراسیون اتاق آنها نیز اهمیت دهید سایت آپادانا کودک (معرفی و خرید سرویس خواب نوزاد ، سرویس خواب کودک ، سرویس خواب نوجوان دخترانه و پسرانه – سرویس سیسمونیتخت خواب نوزاد) شما را در این امر یاری میکند.

مطالب مرتبط:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
  • تصویر
  • شناسۀ محصول
  • امتیاز
  • قیمت
  • موجودی
  • دسترسی
  • افزودن به سبد خرید
  • توضیحات
  • محتوا
  • وزن
  • اندازه
  • اطلاعات اضافی
  برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
  مقایسه

  منو اصلی