صبحانه نخوردن کودک

 صبحانه نخوردن کودک

 صبحانه نخوردن کودک :صبحانه نخوردن کودک 1 دردسر بزرگ برای والدین میباشد.از طرفی وادار نمودن کودک به خوردن غذا در بلند مدت شکست خواهد خورد. تغذیه کودک در وعده غذایی صبحانه اهمیت 2 چندانی دارد. پس چه کارهایی برای مقابله با صبحانه نخوردن کودک میتوان کرد؟اهمیت صبحانه برای کودکان زیاد فراوان میباشد.

تغذیه کودک با این وعده غذایی زیاد لازم میباشد و ارتباط مستقیم با رشد سالم او دارد.داشتن خواب کافی و باکیفیت در شب و به دنبال آن 1 صبحانه پسندیده و مقوی ، به بچه‌ها یاری می‌کند فعال باشند و بتوانند در مدرسه روی درس‌های خود پسندیده تمرکز کنند. صبحانه هم چنین یاری می‌کند که بچه‌ها در طول روز کمتر احساس گرسنگی کنند.

اگر کودک شما با تمامی اصرار شما باز هم صبحانه ی خود را صرف نکرد، نبایستی او را تنها بگذارید. حضور شما در کنارش امری ضروری میباشد تا او را تشویق نمایید و با اصرار غذا را به او بخورانید. تلاش نمایید که خانوادگی صبحانه را میل نمایید. اما اگر چنین اتفاقی نیفتاد او را تنها نگذارید و با او بمانید.عروسک مورد علاقه ی او را روی میز و نزدیک او قرار بدهید.

روشهای مناسب برای صبحانه خوردن کودک

برایش موسیقی بگذارید، زیرا با موسیقی انس می گیرد؛ اما توجه نمایید که برای اینکار، تلویزیون را استثناء کنید؛ چرا که تلویزیون زندگی را مختل میکند.تغذیه کودک با به کار گیری مواد مغذی را به حداکثر برسانید، با استفاده از غنی ترین مواد مغذی ممکن ، همچون نان گندم و غلات غنی شده تخم مرغ و غلات آماده شده بوسیله شیرداغ به جای آب.

 صبحانه نخوردن کودک

صبحانه نخوردن کودک

با صبحانه نخوردن کودک چه میبایست کرد؟

اگر والدین از اهمیت صبحانه برای کودکان آگاه باشند و صبحانه را به عنوان 1 وعده غذایی مهم تلقی کنند و هر روز دور سفره صبحانه بنشینند، خود مشوق فرزندان برای صرف صبحانه خواهند بود. والدین میبایست سحرخیزی، ورزش و نرمش صبحگاهی و خوردن صبحانه در محیط گرم خانواده را به کودکان خود بیاموزند. صبحانه مهمترین وعده غذایی برای کودکان میباشد.

تغذیه کودک در این وعده غذایی تاثیر زیاد زیادی بر ذهن و هوش آن ها دارد. تمامی تحقیقات از اهمیت صبحانه در بالا رفتن توان یادگیری کودکان دارد. مشکلات غذا نخوردن کودک یکی از مواردی میباشد که اکثر والدین با آن مواجه هستند.اضطراب و عجله اشتها را کور میکند. برای آنکه کودک صبحانه خود را به خوبی بخورد، میبایست زمان کافی به او دهید و از گفتن جمله ی «زود باش! زود باش» پرهیز نمایید.

صبحانه برای کودکان را گوناگون نمایید تا او را تشویق به خوردن نمایید.1 روز کودک شما یار دارد شکلات را با شیر بخورد، روز دیگر 1 بشقاب لوبیا را می پسندد و روز دیگری هم شیر پرچرب یا موز یا شیر برنج، از هر کدام دلزده شد، دیگری را در اختیارش قرار بدهید.برای رفع مشکلات غذا نخوردن کودک خود حبوبات بسته بندی شده تهیه نمایید و هر نوع را در 1 کیسه ی خاصی بریزید. تا هر کدام را خواست هر صبح باز و استفاده بکند.

دلایل غذا نخوردن کودک

اول میبایست دلایل بد غذایی کودک خود را بفهمیم. برای فهم دلایل بد غذایی کودک ، فراوان راه دوری نروید، علت را عموما در رفتار و شیوه های فرزندپروری خود راحت تر میتوانید پیدا نمایید. در واقع به غیر از علت مریض بودن کودک، همچون عفوت مجاری ادراری یا بیماری های دیگر، که می تواند بر تغذیه کودک تاثیر منفی بگذارد، سایر علل به مسائل والدینی مربوط میشود.

مشکلات غذا نخوردن کودک را بشناسید

کودکانی که مشکلات غذا نخوردن دارند معمولا آنقدر می خورند که رشد کنند. مشکلات غذا نخوردن کودک معمولا بدون درمان رفع می شود؛ اما بعضی از این کودکان به قدر کافی مواد غذایی دریافت نمی کنند و در برخی موارد رشد جسمی، اجتماعی و هیجانی آنان به خطر می افتد که در چنین مواقعی واجب میباشد برنامه متناسب برای تغذیه کودک تنظیم شود.

۷ صبحانه مقوی برای کودکان

ساندویج تخم‌مرغ پیتزایی

صبحانه مهمترین وعده غذایی برای کودکان میباشد . در این نوع صبحانه 1 تخم‌مرغ را به طور کامل پخته و بصورت اسلایس درآورده بعدا هر قطعه را بر روی 1 قطعه نان تست قرار داده و روی آن 1 عدد گوجه‌فرنگی و 1 ورق پنیر گودا قرار داده و به مدت ۳ دقیقه در داخل تستر یا مایکروفر گذاشته تا داغ شود. ساندویج حاصل از لحاظ ارزش تغذیه‌ای زیاد مغذی و دارای ارزش سیرکنندگی بالایی می‌باشد.

دسر ماست و کورن فلکس

کودکان مصرف دسر را زیاد یار دارند. به همین دلیل می‌توان در 1 لیوان پایه بلند مقداری کورن فلکس ریخت و روی آن را با ماست و مقدار کمی ژله یا ژلاتین پر نمود و حدود ۱ ساعت در فریزر قرار داد تا به شکل بستنی خود را گیرد. بعدا صبح آن را به عنوان صبحانه به کودک داد. این نوع صبحانه برای کودکانی که اشتهایی به خوردن غذا در صبح ندارند، نظر زیاد خوبی می‌باشد.

ساندویچ گونه آدمک پنیری

بسیاری از کودکان امکان دارد از خوردن نان و پنیر ساده در صبحانه خوششان نیاید، ولی اگر بتوان به نوعی آن را سرو نمود که مورد پسند واقع شود، می‌تواند به عنوان 1 صبحانه یار داشتنی برای کودک مطرح باشد. در این نوع صبحانه می‌توان مقدار حدود ۳۰ گرم پنیر را بر روی 1 اسلایس نان تست که ترجیحا هم به شکل گرد و دایره‌ای درآمده مالیده و بعدا از برش‌های گوجه فرنگی و خیار برای تشکیل گونه آدمک استفاده نموده.

مخلوط مغزهای گیاهی و میوه های شیرین

برای حل صبحانه نخوردن کودک مخلوط نمودن مغزهای گیاهی همچون بادام، فندق، بادام هندی با میوه‌های شیرینی همچون موز، زردآلو، هلو، سیب، پرتقال یا نارنگی شیرین برای برخی کودکان می‌تواند زیاد دلپذیر باشد. به علاوه این که این نوع صبحانه از پیشنهاد ارزش تغذیه‌ای و میزان انرژی مورد نیاز برای کودک زیاد مقوی و مغذی می‌باشد.

 صبحانه نخوردن کودک

صبحانه نخوردن کودک

مخلوط پنیر، چیپس تورتیلا و تخم‌ مرغ

یکی دیگر از صبحانه‌های مقوی ترکیب نمودن پنیر با چیپس تورتیلا و تخم‌مرغ پخته خردشده می‌باشد. این صبحانه از لحاظ ارزش تغذیه‌ای جزء صبحانه‌های مغذی میباشد که توصیه می‌شود حداقل 1 تا 2 بار در هفته از جمله صبحانه‌های مصرفی بوسیله کودک باشد.

املت تخم مرغ

املت تخم مرغ 1 غذای مغذی و پرخاصیت برای کودکان و سرشار از پروتئین میباشد. در 1 کاسه تخم مرغ ها را به هر مقدار که یار دارید بشکنید و بعد ۱ قاشق سوپخوری آب و 1 دوم قاشق چایخوری نمک به آن اضافه نمایید. روغن را داغ نمایید. تخم مرغ را داخل ماهی تابه بریزید و بگذارید بپزند. بعدا روی آنان کمی از سبزیجات معطر مورد نظرتان بپاشید.

کره بادام زمینی

کره بادام زمینی برای صبحانه یکی از برترین انتخابها میباشد. البته به شرط آن که کودک شما به آن آلرژی نداشته باشد. آن را روی نان و یا پن کیک بمالید و روی آن هم مقداری عسل، موز ورقه شده، میوه ها و یا حتی هویج بریزید.

سرویس خواب کودک و نوجوان آپادانا

برای راحتی نوزاد ، کودک و نوجوان خود ، همچنین احساس آرامش و تمرکز برای آنها بایستی به کیفیت خواب و دکوراسیون اتاق آنها نیز اهمیت دهید سایت آپادانا کودک (معرفی و خرید سرویس خواب نوزاد ، سرویس خواب کودک ، سرویس خواب نوجوان دخترانه و پسرانه – سرویس سیسمونیتخت خواب نوزاد) شما را در این امر یاری میکند .

 

مطالب مرتبط:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
  • تصویر
  • شناسۀ محصول
  • امتیاز
  • قیمت
  • موجودی
  • دسترسی
  • افزودن به سبد خرید
  • توضیحات
  • محتوا
  • وزن
  • اندازه
  • اطلاعات اضافی
  برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
  مقایسه

  منو اصلی