سرویس سیسمونی نوزاد و کودک

سرویس سیسمونی نوزاد و کودک

سرویس سیسمونی نوزاد و کودک :  شاید برایتان جالب باشد بدانید که سیسمونی از زبان سانسکریت گرفته شده و معنی آن رخت و لباس و لوازم خواب و حمام نوزاد میباشد.

در واقع در بعضی از مناطق ایران رسم بر این میباشد که خانواده عروس وسایل مورد نیاز برای نخستین فرزند دخترشان را تهیه کرده و به خانه عروس و داماد می‌فرستند.هر چند که این رسم و رسومات امروزه تا حدودی تغییر کرده اما کماکان در بین خیلی از خانواده اجرا می‌شود.

در گذشته رسم بر این بود که خانواده عروس بعد از ماه ششم و معمولا در ماه هفتم بارداری دخترشان وسایل نوزاد را برای او می‌فرستادند.در این روز خانواده داماد برای ناهار به خانه پدر عروس دعوت می شدند.

سرویس سیسمونی نوزاد و کودک

سرویس سیسمونی نوزاد و کودک

 

لیست سرویس سیسمونی نوزاد

امروزه لیست سیسمونی می‌تواند شامل وسایل موردنیاز برای نگهداری، نظافت، تغذیه و حتی خواب عضو نو خانواده باشد.این جور مواقع معمولاً بزرگ‌ترهای خانواده به یاری زوج‌های برنا می‌آیند و لیست سیسمونی لازم را، البته به پیشنهاد خودشان، ارائه می‌دهند؛

با وجود این هرچقدر هم حواستان باشد و از قدیمی‌ترها و بزرگ‌ترها و باتجربه‌ها پرس‌وجو نمایید،بازهم امکان دارد یکی از وسایل لیست سیسمونی مکان بماند.به همین دلیل توصیه می‌شود که فهرستی از لیست لازم سیسمونی تهیه کرده و بر اساس آن خرید نمایید.

بعد از انتها این فهرست اگر پول اضافه‌ای برایتان باقی ماند می‌توانید از بین لیست سیسمونی لاکچری نمونه‌هایی را برگزینید.برای این که بدانید میبایست چه چیزهایی بخرید بهتر میباشد فهرست لیست سیسمونی را به بخش‌های مختلف تقسیم‌بندی کنید:

لیست پوشاک سیسمونی نوزاد
لیست لوازم تغذیه در سیسمونی نوزاد
لیست لوازم بهداشتی در سیسمونی
لیست وسایل خواب در سیسمونی نوزاد

برای این که بدانید در هر گروه چه وسایلی قرار میگیرد بهتر میباشد به لیست کامل لازم سیسمونی نگاهی بیندازید.بعدا بر این اساس جدول تان را کامل نمایید تا همه لوازم لازم را به همراه داشته باشید.(سرویس سیسمونی نوزاد و کودک)

سیسمونی نوزاد، دخترانه پسرانه

تخت و کمد و سرویس چوبی با طرحهای خاص(مثلاً سرویس تخت خواب به شکل ماشین،کالسکه و..)
لباس های سایز های مختلف از برندهای معروف خارجی در مجموع وسایل گرانقیمتی که کمتر بکار می‌آیند.

در لیست سیسمونی لاکچری قرار می‌گیرند که برای صرفه‌جویی درهزینه می‌توانید از بسیاری از آنان فاصله بگیرید.اگر می‌خواهید کاری نمایید که سیسمونی ارزان‌تر پایان شود، تا آن جا که می‌توانید از لوازم غیرضروری سیسمونی فاکتور بگیرید. (سرویس سیسمونی نوزاد و کودک)

سرویس سیسمونی نوزاد و کودک

سرویس سیسمونی نوزاد و کودک

لوازم چوبی سیسمونی نوزاد

تخت نوزاد
کمد نوزاد
درآور نوزاد
میز تعویض نوزاد
سیسمونی نوزاد و سرویس خواب

نکته های خرید لوازم چوبی سیسمونی نوزاد:

تختی که هنگام خرید سیسمونی برای نوزاد انتخاب می‌کنید حداقل تا دو الی سه سال برای نوزاد قابل استفاده است و نیازی به تعویض آن و خریدن تخت بزرگ‌تری نیست.توصیه می‌شود تخت‌هایی را برگزینید که نرده بلند اطراف آن قابل‌جابه‌جایی باشد.

به‌این‌ترتیب با بزرگ شدن کودک فقط می‌توانید نرده‌ها را جدا نمایید و نیازی به خرید تخت نو نیست.در صورتیکه در اتاق فضای کافی دارید خرید یک میز تعویض با کشوها و قفسه‌های متعدد وسیله مناسبی برای سیسمونی اتاق نوزاد میباشد که به درست کردن نظم و ترتیب بیش اتاق هم یاری می‌کند.

هنگام خرید به این نکته دقت نمایید که اطراف میز لبه‌هایی برای ایمنی کودک داشته باشد.کمد اتاق نوزاد طبقه‌بندی‌های مختلفی برای قرار دادن لباس‌های کوچک داشته باشد.علاوه بر این بهتر میباشد درآور و سایر وسایل چوبی اتاق نوزاد را طوری برگزینیدکه متحرک و چرخ‌دار نباشند و محکم روی زمین قرار گیرند. 

لوازم پارچه‌ای سیسمونی

ملحفه تخت خواب
روبالشی
روتختی
پرده و..

این موارد در گروه لوازم پارچه‌ای سیسمونی نوزاد قرار می‌گیرندو بهتر میباشد آنان را طوری برگزینید که صد درصد نخی باشند.راهنمای خرید ملحفه نوزاد به شما یاری میکند تا ملحفه مناسبی را برای سیسمونی نوزاد برگزینید.
برای خرید پرده‌ها هم بعد از این که در مورد رنگ دکوراسیونی تصمیم گرفتید،اقدام به خرید نمایید. توصیه می‌شود که در سنین نوزاد پرده شلوغ با طرح‌های فراوان برای سیسمونی نوزاد در پیشنهاد نگیریدو از رنگ‌های ملایمی همچون لیمویی، صورتی، آبی و… استفاده نمایید.(سرویس سیسمونی نوزاد و کودک)

لوازم بهداشتی سیسمونی نوزاد

انواع کرم‌های بهداشتی
دماسنج
ناخن‌گیر
دندان‌گیر
پوشک
دستمال مرطوب
پودر بچه
شیشه شیر
پستانک و..

لوازمی که برای حمام نمودن کودک استفاده می‌کنید همینطور وسایلی که باعث می‌شودکودک شما تمیز و مرتب بماند در گروه وسایل بهداشتی سیسمونی نوزاد قرار می‌گیرند.بهتر میباشد هنگام خرید آنان حتماً به تاریخ تولید و مصرف لوازم بهداشتی توجه داشته باشید.

سیسمونی دخترانه و پسرانه

بعد از مشخص شدن جنیست ضروری میباشد که در مورد سیسمونی دخترانه و پسرانه تصمیم‌گیری نمایید.معمولاً رنگ و طرح سیسمونی دخترانه و پسرانه باهم متفاوت میباشد ولی از بابت لیست سیسمونی و وسایل لازم خرید، تفاوت چندانی ندارد.

حتی بسیاری از وسایل سیسمونی دخترانه و پسرانه مشترک هستندو جنسیت نوزاد در خریدشان نقشی ندارد.لوازم بهداشتی نوزاد سیسمونی نوزاد در این دسته قرار می‌گیرند.

حتی در مورد لوازم پارچه‌ای همچون تشک و ملحفه ساده هم جنسیت نوزاد در خرید شما نقشی نداردولی به‌هرحال می‌توانید موارد دیگری همچون لوام چوبی سیسمونی نوزاد و همینطور لباس‌های نوزاد را برحسب دختر یا پسر بودن فرزندتان خریداری نمایید.(سرویس سیسمونی نوزاد و کودک)

کفپوش و فرش اتاق نوزاد

مادران باردارهنگام تهیه لیست کامل سیسمونی، فرش را هم یادداشت می‌کنند تا سر فرصت و بعد از خرید وسایل ریز و درشت سیسمونی، به سراغ فرش بروند. این روزها فرش‌های قشنگ و متنوعی برای اتاق نوازد در بازار دیده می‌شود.

شاید در نگاه ابتدا خرید فرش اتاق نوزاد ساده به پیشنهاد برسد ولی بهتر میباشد مادران باردار خرید فرش را به روزهای پایانی بارداری موکول نکنند.برای خرید فرش و موکت این نکته ها را بدانید:پیش از این که وسایل بزرگ چوبی را برگزینید موکت را بخرید و کف اتاق را با آن بپوشانید.

سرویس سیسمونی نوزاد و کودک

سرویس سیسمونی نوزاد و کودک

بعدا به سراغ خرید تخت و کمد بروید.اگر می‌خواهید فقط در فضای جلوی تخت و کمد فرش داشته باشد بهتر میباشد که بین فرش و وسایل چوبی اتاق نوزاد چند سانتی‌متر فاصله باشد.ازاین‌رو توصیه می‌شود که اول وسایل چوبی را سفارش داده و بعدازاینکه آنان را به خانه آوردید، فضای خالی باقی مانده را اندازه بگیرید.

حفظ ایمنی بیشتر برای اتاق نوزاد

اگر کف اتاق نوزاد از جنس سرامیک یا سرامیک میباشد نظر می‌کنیم که برای ایمنی بیش نوزاد فرش بزرگی را برگزینید که فقط ۲۰ تا ۳۰ سانتی‌متر با کناره‌های اتاق فاصله داشته باشد.به‌عبارت‌دیگر طول و عرض فرش در حدود ۴۰ تا ۶۰ سانتی‌متر کوچک‌تر از طول و عرض اتاق باشد.

در این گونه فضای سنگی یا سرامیکی کمی در اطراف باقی می‌ماند و لوازم چوبی هم می‌توانند بر روی فرش قرار گیرند. درنتیجه نگرانی مادران باردار تا حدود زیادی برطرف می‌شود.(سرویس سیسمونی نوزاد و کودک)

اسباب‌بازی نوزاد

بر روی جعبه اسباب بازی‌های استاندارد برچسب‌هایی وجود دارد که گروه سنی متناسب برای استفاده از آن را نشان می‌دهد. درواقع با توجه به این برچسب می‌توان برترین اسباب بازی‌ها را انتخاب نمود.توصیه می‌شود.

برای کودک نوپایی که هنوز به سه سالگی نرسیده میباشد و معمولاً هر چیزی را در دهان قرار می‌دهد در خرید اسباب بازی میبایست دقت بیشتری به خرج داده و وسایلی که دارای اجزای کوچک هستند از فهرست خرید خارج شود.هرگز برایسیسمونی نوزاد اسباب بازی‌هایی که از مواد درجه 2 و 3 تهیه شده‌اند را نخرید.

این دسته از اسباب بازی‌ها ارزان قیمت‌تر هستند ولی از آن جا که ساختار کیفی مناسبی ندارند به‌راحتی تکه شده و می‌توانند عاملی خطرناک برای سلامت نوزاد و کودک باشند.

رنگ سیسمونی مشترک دختر و پسر

بعضی از رنگ‌ها همچون سبز، نارنجی، بنفش، زرد، سبز مغز پسته‌ای، آبی فیروزه‌ای، لیمویی و… برای سیسمونی دختر و پسر مشترک هستند. از این رو اگر پیش از مشخص شدن جنسیت فرزند تصمیم به خرید سیسمونی دارید می‌توانید از رنگ‌های مشترک سیسمونی دختر و پسر استفاده نمایید.

علاوه بر این بعضی از والدین تمایل دارند که جنسیت نوزاد را در بدو تولد متوجه شوند و به‌این‌ترتیب این هیجان را تا ماه نهم بارداری حفظ کنند.

در نتیجه این افراد هم می‌توانند یکی از این رنگ‌ها را برای خرید و تهیه وسایل نوزاد انتخاب کنند. بهتر میباشد این رنگ‌ها را با 1 رنگ خنثی همچون سفید یا طوسی ترکیب نمایید تا سیسمونی شیک و زیباتری داشته باشید.(سرویس سیسمونی نوزاد و کودک)

رنگ سیسمونی دخترانه

برای خرید سیسمونی نوزاد دختر می‌توانید از رنگ‌های سیسمونی مشترک دختر و پسر استفاده نمایید. علاوه بر اینها می‌توانید از رنگ‌هایی که دخترانه هستند همچون صورتی، سرخابی، یاسی، قرمز و.. را برگزینید.

رنگ سیسمونی پسرانه

رنگ‌هایی همچون کرم و قهوه‌ای، قهوه‌ای و آبی، آبی و سفید و.. از جمله رنگ‌هایی هستند که به‌طور معمول صرفاً به‌عنوان رنگ سیسمونی پسرانه شناخته می‌شوند.

علاوه بر اینها می‌توانید از رنگ‌های مشترک سیسمونی دختر و پسر هم رنگی را برای سیسمونی نوزاد درنظر بگیرید. به‌این‌ترتیب دایره انتخاب شما برای رنگ سیسمونی پسرانه بیش می‌شود.

سرویس سیسمونی نوزاد و کودک

سرویس سیسمونی نوزاد و کودک

لباس نوزاد (سرویس سیسمونی نوزاد و کودک)

سرهمی نوزادی، پیراهن‌خواب، شلوار جوراب دار، شورت پوشکی، کفش، جوراب و کلاه و.. همه در دسته لباس‌های نوزاد قرار می‌گیرند. لباس‌های دوران نوزادی هر 1 با کارایی ویژه‌ای طراحی شده‌اند و بخشی لازم از سیسمونی نوزاد به‌حساب می‌آیند.

برای خرید لباس‌های مختلف بهتر میباشد چند نکته را در پیشنهاد داشته باشید:

از انتخاب لباس‌هایی که نیاز به اتوکشی یا شستشو با دست دارند، خودداری نمایید.آن دسته از لباس‌های نوزاد که به‌سختی تن نوزاد می‌روند برای خرید متناسب نیستند. ترجیحاً لباس‌هایی با دکمه یا زیپ تهیه نمایید.

برای انتخاب لباس نوزاد بهتر میباشد حداقل از سه ماه پیش از زایمان به فکر باشید و این بخش از سیسمونی نوزاد را آماده نمایید.در خرید لباس نوزاد زیاده‌روی نکنید. لباس‌ها را به تعداد ضروری خریداری کرده و بعد از زایمان به‌تدریج با زیاد شدن سایز کودک به تعداد آن‌ها را بیش نمایید.

لباس سیسمونی نوزاد
لوازم مصرفی نوزاد
پوشک بچه
دستمال مرطوب
دستمال کاغذی
شامپو و صابون بچه
پودر بچه
روغن بچه و..

بهتر است چک لیستی از این وسایل تهیه کرده و به محض پایان شدن هرکدام، روی آن ضربدر بزنید تا هنگام خرید بدانید که میبایست کدام‌یک را در سبد خریدتان داشته باشید.لوازمی که به‌طور معمول روزانه برای نوزاد مصرف می‌شوند در دسته لوازم مصرفی نوزاد قرار می‌گیرند .

ضروری میباشد که از این وسایل به تعداد کافی در سیسمونی بچه داشته باشید و پس از تولد نوزاد، به‌تدریج این لوازم را هرچند زمان یکبار خریداری نمایید تا همیشه تعدادی از این لوازم مصرفی را در خانه داشته باشید

خرید آنلاین سیسمونی نوزاد

این روزها با زیادشدن فروشگاه‌های اینترنتی، خرید آنلاین سیسمونی نوزاد برای مادران پرمشغله امکان دارد.

اگر فرصت زیادی برای رفتن به مراکز فروش لوازم سیسمونی ندارید یا پزشک برای شما تجویز کرده که میبایست استراحت مطلق داشته یا کمتر از خانه خارج بشوید، توصیه می‌شود که خریدهایتان را به‌صورت آنلاین انجام بدهید.

البته ضروری میباشد که پیش از خرید اینترنتی در مورد مارک‌های موجود در سایت‌های خرید آنلاین سیسمونی بچه ، قیمت‌ها، لیست لازم سیسمونی نوزاد و… اطلاعاتی داشته باشید و بعد برای خرید مجازی دست بکار بشوید.

سیسمونی نوزاد دوقلو

از هر وقت که متوجه شدید نوزادها دوقلو هستند، به فکر خرید سیسمونی نوزاد دوقلو باشید و انتخاب وسایل متناسب را به ماه‌های آخر بارداری موکول نکنید. در مورد بارداری دوقلوها و چند قلوها بهتر میباشد بدانید که احتمال زایمان زودرس در این بارداری‌ها وجود دارد.

به همین دلیل بهتر میباشد که انجام خریدها در همان ماه‌های اولیه بارداری انجام شود.شاید فکر می‌کنید که چون دوقلو باردار هستید، میبایست از همه وسایل سیسمونی بچه 1 جفت بخرید همه را در اتاق و کمد بچینید.

این باور اشتباه میباشد و شما را با انبوهی از وسایل روبرو می‌کند که هم خریدشان پر قیمت میباشد و هم این احتمال وجود دارد که همه آنان به کارتان نیاید. از این رو هنگام خرید کالاهای مختلف به این فکر نمایید که کدام کالاها برای هر 2 نوزاد قابل استفاده است و نیازی به خرید 2 عدد از آنان وجود ندارد.

کمد لباس، اسباب‌بازی، وسایل تزئینی، کرم، شامپو و … از جمله کالاهایی هستند که نوزادان دوقلو می‌توانند به‌صورت مشترک استفاده کنند و نیازی به خرید اختصاصی برای هم نوزاد نیست.

سرویس سیسمونی نوزاد و کودک

سرویس سیسمونی نوزاد و کودک

وسایل به دردنخور سیسمونی

گروهی از وسایل هستند که در اول امکان دارد مادران در دوران بارداری فکر کنند که جزو وسایل لازم سیسمونی هستند، ولی بعد از تولد نوزاد هرگز بکار نیایند. این کالاها در دسته وسایل به دردنخور سیسمونی طبقه‌بندی می‌شوند.

قنداق یا قنداق فرنگی
شنل شیردهی
استریلایزر
عروسک‌های پشمالو
بالش شیردهی و…

شنل شیردهی پوششی برای مادران است که بتواند در محیط‌های عمومی و در جایی که دیگران حضور دارند، بدون آنکه دیده شود، از سینه به نوزاد شیر بدهد. ایده شنل، ایده زیاد خوبی میباشد، ولی اغلب عملی نمی‌شود.

مشکل استریلایزر این است که اول میبایست شیشه را خودتان بشویید و بعد داخل دستگاه بگذاریذ. علاوه بر این هر مارک شیشه میبایست دستگاه خودش را داشته باشد. عروسک‌های پشمالو معمولاً بعد از 3 سالگی قابل استفاده هستند و در سیسمونی نوزاد فقط جایگاه تزئینی دارند.(سرویس سیسمونی نوزاد و کودک)

جشن سیسمونی نوزاد

رسمی که در بعضی از خانواده وجود دارد این است که مادر باردار بعد از چیدن سیسمونی،کسانی از فامیل، یار و آشنا را دعوت میکند تا برای دیدن سیسمونی بچه به خانه‌اش بیایندو در این رسم مدعوین معمولاً هدیه‌ای برای نوزادی که قراراست متولد شود، در پیشنهاد می‌گیرند.

گاهی اوقات این جشن ساده و خودمانی برگزار می‌شود و بعضی وقت‌های ایده‌های پرهزینه و لاکچری برای جشن سیسمونی نوزاد صرف می‌شود.

علاوه بر این مادران باردار می‌توانند گیفت های کوچکی برای مهمانان در پیشنهاد بگیرندو برای ساخت گیفت ها و تزئینات جشن سیسمونی، خودشان دست بکار شوند و ایده‌های ساده و کم هزینه‌تری را اجرا کنند تا جشن سیسمونی نوزاد با هزینه کمتری برگزار شود.

تزئین سیسمونی نوزاد

یکی از کارهایی که به زیباتر دیده شدن سیسمونی نوزاد شما یاری میکند، تزئین سیسمونی میباشد. استفاده از روبان و تور برای تزئین سیسمونی ایده ساده و راحتی است. علاوه بر این میتوانید برای تزئین سیسمونی از عروسک های فانتزی یا گل های پارچه ای هم استفاده نمایید.

مطالب مرتبط :

ایده های جذاب برای چیدمان سیسمونی دخترانه

نکته های طلایی برای تزیین سیسمونی پسر

راهنمای خرید سیسمونی کامل  نوزاد

راهنمای خرید سیسمونی نوزاد پسر

تخت و کمد بچه ، نوزاد ، کودک و راهنمای خرید آن

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
  • تصویر
  • شناسۀ محصول
  • امتیاز
  • قیمت
  • موجودی
  • دسترسی
  • افزودن به سبد خرید
  • توضیحات
  • محتوا
  • وزن
  • اندازه
  • اطلاعات اضافی
  برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
  مقایسه

  منو اصلی