سرویس تخت و کمد نوزاد و کودک

سرویس تخت و کمد نوزاد و کودک

سرویس تخت و کمد نوزاد و کودک – راهنمای خرید : معمولا نخستین انتخاب والدین برای اتاق بچه و یا نوزاد خود، لوازم تخت خواب و کمد استاندارد میباشد. زیرا که بچه ، نوزاد 1 سال ابتدا زندگی فقط مشغول خوردن و خوابیدن میباشد و بیش زمان را در خواب میباشد. بنابراین وجود یک تخت با لوازم استاندارد می تواند به خواب راحت کودکشان یاری زیادی بکند.

راهنمای خرید سرویس تخت و کمد نوزاد و کودک وشرایط آن

مهمترین نکته در طراحی اتاق بچه یا نوزاد این میباشد که پیش از هرچیز نقشه خود برای اتاق را بروی کاغذ رسم نمایید. از این راه می‌توانید پایان فضاها و اندازه‌های متناسب برای لوازم اتاق بچه یا نوزاد را شناسایی نمایید. مهم ترین بخش‌ها هم تخت و کمد بچه یا نوزاد هستند چرا که فضای زیادی را اشغال می‌کنند و بر زیبایی دکوراسیون اتاق تاثیر زیادی دارند.

بنابراین اول میبایست محل تخت و کمد بچه یا نوزاد پسر و دختر را مشخص کنید؛ بعدا باقی لوازم را بر اساس آن‌ها بچینید. تخت و کمدی که انتخاب می نمایید میبایست دلپذیر، جذاب، گرم و راحت باشند. رنگ تخت و کمد سیسمونی میبایست در الویت قرار بگیرند، همیشه رنگ هایی را برگزینید که لطیف و روشن باشند تا دکوراسیونی خوشحال و بشاش به محیط اتاق دهند.

برترین رنگ برای تخت و کمد بچه یا نوزاد، طیف رنگی كرم تا استخوانی است. این رنگ، هم فضای اتاق را روشن می‌كند و هم در گونه كثیف شدن، لک ها را بهتر نشان می‌دهد. (راهنمای خرید سرویس تخت و کمد نوزاد و کودک)

تخت و کمد نوزاد

سرویسهای خواب کودک امروزه از چوب MDF یا همان نئوپان ساخته می‌شوند، نئوپان‌ها ترکیبی از خرده چوب و رزین هستند. این MDF‌ها پس از تولید با روکش‌های مختلفی در صد ها رنگ و طرح متفاوت به میز تحریر، تخت، کمد و… دلخواه شما تبدیل می‌شوند.

از ویژگی‌های مثبت MDF‌ها مقاومت بالای آنهاست و این که قابلیت برش‌خوری را در شکل‌های گوناگون مثل سیب، قلب، ماشین و… برای وسایل اتاق کودک دارند.روکش‌های MDF شامل 2 نوع ملامینه و فینیش فویل می‌شوند که تفاوت اصلی آنان در این میباشد که ملامینه‌ها در برابر سایش و رطوبت دوام و استحکام بیشتری دارند.

میبایست دقت نمایید که میز و تختی که برای اتاق کودکتان انتخاب می‌کنید، لبه‌های گرد داشته باشد و حتما نوار لبه‌های دو میلیمتری ضخیم برای آن استفاده شده باشد، چون در گونه برخورد کودک به این وسایل، خطر کمتری وی را تهدید خواهد نمود.(راهنمای خرید سرویس تخت و کمد نوزاد و کودک)

سرویس تخت و کمد نوزاد و کودک

سرویس تخت و کمد نوزاد و کودک

 

معیارهای مهم برای انتخاب تخت نوزاد

ابعاد استانداردی برای انتخاب تخت بچه یا نوزاد وجود ندارد. مهم‌ترین معیار برای انتخاب تخت، طول قد و میزان وزن بچه یا نوزاد شما است. البته امروزه تخت‌های چندمنظوره‌ای تولید می‌شوند كه از بچه یا نوزادی تا نوجوانی قابل استفاده‌اند. این تخت‌ها اول برای بچه یا نوزاد و بعدا برای سنین بالاتر قابل استفاده خواهند بود.

تخت خواب‌های بچه یا نوزاد-نوجوان لبه‌های بلندی دارند که برای جلوگیری از سقوط بچه یا نوزاد به روی زمین تعبیه شده اند. می‌توانید این لبه‌ها را كم‌كم و با بالا رفتن سن کودک ‌بردارید تا تخت بچه یا نوزاد به تخت نوجوان تبدیل شود. هم چنین ارتفاع تخت هم با بالا رفتن سن کودک شما قابل‌تنظیم خواهد بود.

ارتفاع متناسب تخت خواب کودک یا نوزاد

ابعاد تخت کودک یا نوزاد بر اساس وزن، قد و ابعاد بدن کودک متغیر میباشد. تخت خواب بچه یا نوزاد و شیرخوار میبایست لبه‌های بلندی داشته باشد. البته اگر کودک شما شیرخوار نیست، ارتفاع 30،بیست سانتی متری تخت از سطح زمین هم متناسب به‌نظر می‌رسد.

برای سنین بالا‌تر كه قد کودک بلند‌تر می‌شود، فاصله 40،30 سانتی‌متر استاندارد خواهد بود. اگر قد کودکی بلند‌تر و یا كوتاه‌تر از میانگین سنی‌ باشد، این ارتفاع تغییر خواهد نمود. بهتر میباشد فاصله تخت از سطح زمین 9 خیلی فراوان و 9 خیلی كم باشد.

جنس تخت‌ خواب کودک یا نوزاد

تخت چوبی، برترین انتخاب برای سرویس خواب بچه یا نوزاد میباشد.بعد از آن، MDF یا نئوپان برترین گزینه‌ها برای کودک می‌باشند. تخت‌های فرفورژه به هیچ وجه برای کودکان متناسب نیستند و حتی بزرگسالان هم بهتر میباشد از چنین وسایلی كه لبه‌های تیز دارند، استفاده نكنند. بهتر است تختی برای کودکان‌تان انتخاب كنید كه ذیل آن فضایی خالی داشته باشد تا بتوان مرتب ذیل آن را نظافت نمود و از تجمع حشرات جلوگیری کرد.

هم چنین فضای ذیل تخت‌هایی كه بصورت كشویی هستند، زیاد به منظم‌تر بودن اتاق کودک یا نوجوان شما كمك می‌كند. كشوهای ذیل تخت، محل مناسبی برای قرار دادن وسایل اضافی هستند.اگر نمی‌خواهید تخت بچه یا نوزاد شما پایان چوب باشد، می‌توانید از تركیب‌های زیبای فلز و چوب که در بازار موجود هستند استفاده نمایید.(راهنمای خرید سرویس تخت و کمد نوزاد و کودک)

لوازمی چوبی همیشه راحت‌تر با دكوراسیون اتاق هماهنگ شده و متناسب پایان فصول هستند. هم چنین همیشه شیك و قشنگ به‌نظر می‌رسند و دوام بالایی هم دارند. هنگام خرید 1 تخت خواب علاوه بر زیبایی به ابعاد،جنس ، مدل و راحتی میبایست توجه نمود و ایمنی و سلامت را هم مدنظر قرار داد.

انواع تخت کودک یا نوزاد 

1- تخت کودک یا نوزاد استاندارد

اگر قرار باشد چشمانتان را ببندید و یک‌تخت بچه یا نوزادی را مجسم نمایید به‌احتمال‌زیاد عکس تخت استاندارد را در ذهن خود شکل می‌دهید. این مدل تخت بچه یا نوزاد از بالا، پایین، چپ و راست دارای میله است و شکل ساده‌ای دارد. البته تخت استاندارد خود می‌تواند شکل‌ها و طرح‌های متنوعی داشته باشد.

سرویس تخت و کمد نوزاد و کودک

سرویس تخت و کمد نوزاد و کودک

 

2- تخت کودک یا نوزاد تغییرپذیر

این تخت طوری طراحی‌شده است که مناسب با رشد کودک به تخت معمولی و یا مبل تغییر شکل پیدا بکند. برای تغییر حالت تخت بچه یا نوزاد امکان دارد به 1 بسته ابزار مخصوص هم احتیاج داشته باشید. این بسته را بهتر میباشد هم‌زمان با تخت تهیه نمایید و نزد خود نگه‌دارید. تخت‌های بچه یا نوزاد تغییرپذیر معمولاً دارای طراحی ساده‌ای هستند تا با گذر وقت برای دکوراسیون مد روز، همواره انتخابی متناسب باشند.

3- تخت کودک یا نوزاد چرخ دار

این تخت برای فضاهای کوچک انتخاب زیاد مناسبی میباشد. قابلیت حمل تخت بچه یا نوزاد از 1 اتاق به اتاق دیگر، مراقبت از کودک را حین رسیدگی به امور خانه آسان‌تر می‌کند. البته به شرطی که اندازه تخت بچه یا نوزاد برای عبور از چهارچوب در متناسب باشد. تخت بچه یا نوزاد قابل‌حمل درواقع یک‌تخت چرخ‌دار بچه یا نوزاد میباشد.

این تخت را می‌توان به‌راحتی با هل دادن از 1 اتاق به اتاق دیگر منتقل نمود. پس از قرار گرفتن تخت بچه یا نوزاد در محل موردنظر می‌توان با قفل‌کردن چرخ‌ها، آن را سر جای خود ثابت نگه داشت. هنگام خرید این نوع تخت میبایست به کیفیت چرخ‌های آن توجه داشته باشید تا منجر به زخمی شدن سطوح چوبی زمین، فرش‌ها و … نشود. نمونه ­هایی از این تخت­ها تا­شو هستند و در زمان‌هایی که از تخت استفاده نمی­ نمایید، قابلیت جمع شدن دارند.(راهنمای خرید سرویس تخت و کمد نوزاد و کودک)

4- تخت مسافرتی کودک یا نوزاد

تخت مسافرتی بچه یا نوزاد، به‌راحتی در 1 کیف کوچک جای می‌گیرد. بنابراین برای مسافرت و مهمانی انتخابی متناسب میباشد. این تخت از دیگر مدل‌ها سبک‌تر میباشد ولی ازآنجایی‌که برای سبک شدن آن از الیافی مثل تور و آلومینیوم استفاده می‌شود، احتمال آسیب‌دیدگی و پارگی برای آن بیش میباشد. به همین دلیل گزینه مناسبی برای استفاده دائمی محسوب نمی‌شود.

5- تخت چندمنظوره کودک یا نوزاد

در طراحی تخت چندمنظوره از 1 یا چندتکه وسیله چوبی دیگر هم استفاده می‌­شود. میز تعویض پوشک و کمد از شایع‌ترین بخش‌هایی هستند که به این مدل تخت بچه یا نوزاد متصل می‌شوند. البته برای جلوگیری از اشغال فضای اتاق، تکه‌های وصل شده به این تخت کوچک‌تر از حد معمول ساخته می‌شوند.

6- تخت بچه یا نوزاد دایره شکل

این تخت در میان انواع دیگر تخت‌های بچه یا نوزاد از محبوبیت کمتری برخوردار است. بااین‌حال طراحی و شکل غیرمعمول آن، تخت گرد را به انتخابی متفاوت تبدیل کرده است. سایه‌بان موجود روی این تخت، آن را به طراحی‌های قرون‌وسطی نزدیک کرده است. تخت گرد به تشک و پتوی گرد هم احتیاج دارد.

به دلیل غیرمعمول بودن شکل این سرویس خواب، پیدا نمودن وسایل موردنیاز آن دشوار و قیمتش بالاتر از مدل‌های استاندارد است. علاوه براین، تخت گرد معمولاً کوچک‌تر از تخت مستطیلی شکل است. به همین دلیل خیلی زود با رشد کودک به تعویض آن احتیاج پیدا می‌کنید.

راهنمای خرید پاتختی و میز توالت (راهنمای خرید سرویس تخت و کمد نوزاد و کودک)

پاتختی ، کالای کمکی مهمی در کنار تخت خواب است. از این کمدهای کوچک کاربردی میتوان برای قراردادن دارو، ساعت ، تلفن و… استفاده نمود.علاوه بر این میتوان از آنان برای قراردادن آباژورهای تزیینی و اشیاء دکوراتیو هم استفاده نمود.

سرویس تخت و کمد نوزاد و کودک

سرویس تخت و کمد نوزاد و کودک

و در نهایت میز توالت که علی الخصوص خانومها نمی توانند از خرید آن غافل شوند.میز توالت های موجود در بازار 2 دسته هستند. گروه ابتدا که در آنان آینه به میز متصل میباشد و گروه  دوم که در آن آینه از میز جدا میباشد.برای اتاق کودک بهتر میباشد میز توالتی را برگزینید که آینه به آن متصل میباشد  اما اگر مدلی را خوب اید که آینه از میز جداست، حتما آن را با به دیوار نصب نمایید تا از سر خوردن و درست کردن خطرات احتمالی پیشگیری نمایید.

سرویس‌های نو اتاق کودک زیاد کامل و کم‌حجم هستند. تختخواب، کمد، میز تحریر، دراور و کتابخانه، همه، در 1 مجموعه کوچک مکان می‌گیرند. اگر فضای کافی دارید، وسایل غیرضروری دیگری مثل میز عسلی، آینه و… را هم می‌توانید خریداری نمایید.(راهنمای خرید سرویس تخت و کمد نوزاد و کودک)

 

نکته ها زیاد مهم در هنگام خرید سرویس خواب

1- فاصله میان میله های تخت بیش از شش سانتی‌متر نباشد، تخت خواب کودک میبایست دارای میله‌های نزدیک به‌هم باشد تا از رد شدن سر بچه یا نوزاد از میان میله‌ها یا گیر نمودن سر او جلوگیری شود. فاصله میان میله‌ها نبایستی از شش سانتی‌متر بیش باشد.

2- اگر تخت خواب بچه یا نوزاد دارای میله‌های اضافی در هر گوشه هستند، ارتفاع آن‌ها نبایستی بیش از شانزده میلی‌متر باشد (مگر آن‌که این میله‌ها برای درست کردن سایبان بالای تخت تعبیه شده باشند). اگر ارتفاع میله‌های کناری بیش از شانزده میلی‌متر باشد، امکان دارد لباس بچه یا نوزاد به آن گیر بکند و به او آسیب برساند.

3- بیش تخت خواب‌ها این امکان را به شما می‌دهند که با بالا یا پایین بردن قسمت زیرین تشک، ارتفاع تشک را تنظیم نمایید. هر چه بچه یا نوزاد فعال‌تر می‌شود و تقلای بیشتری برای بلند شدن و ایستادن می‌کند، میبایست بیش مراقب افتادن او از تخت باشید و تنظیمات تخت را به‌درستی انجام بدهید.

4- هنگام خرید تخت، آن‌را در مغازه به‌خوبی تکان بدهید. اگر تخت تلو تلو بخورد یا بلرزد، احتمالا به‌درستی سر هم نشده میباشد یا در ساخت آن مشکلی وجود دارد. بنابراین می‌توانید به‌دنبال تخت خواب محکم‌تری بگردید.

5- فضای داخلی تخت میبایست دقیقا به اندازه 1 تشک استاندارد باشد (حداقل 131.44 سانتی‌متر در 70.48 سانتی‌متر). اگر بیش از 2 انگشت میان تخت و تشک فاصله باشد، تشک شما بیشتر از حد کوچک میباشد. این مسئله زیاد خطرناک میباشد چرا که امکان دارد بخشی از بدن بچه یا نوزاد در این فاصله گیر بی‌افتد. دقت نمایید که پس از قرار دادن تشک در تخت خواب، ارتفاع آن به‌حدی باشد که بچه یا نوزاد در امنیت داخل تخت قرار گیرد.

6- بسیاری از تخت خواب‌های مخصوص کودکان به گونه‌ای طراحی شده‌اند که قابلیت تبدیل به تخت نوپا، نیمکت کودک یا حتی قابلیت تغییر سایز به تخت خواب بزرگسال را دارا هستند. صحیح میباشد که این موضوع زیاد پسندیده به‌نظر می‌رسد ولی اطمینان حاصل نمایید که از استفاده از آن آسان است و اینکه دیگر شکل‌های تخت خواب را هم می‌پسندید.

7- از انتخاب تخت‌های تزیینی که امکان شکستن و درست کردن خطر دارند پرهیز نمایید.  تخت‌هایی که بخش تزیینی دارند امکان دارد واقعا قشنگ باشند ولی گاهی برای بچه یا نوزاد خطرناک می‌شوند.(راهنمای خرید سرویس تخت و کمد نوزاد و کودک)

متناسب ترین جنس برای تخت و کمد بچه ، نوزاد شما چه جنسی می باشد؟

با توجه به حساس بودن کودک، میبایست جنس تخت و دیگر اجزای سرویس خواب به گونه ای باشد که به کودک آسیب نرساند. به همین دلیل میبایست از تخت هایی که دارای لبه ی تیز هستند استفاده نکرد. برترین گزینه برای تخت، کمد و دیگر اجزای سرویس خواب کودک، چوب و پس از آن نئوپان میباشد و به هیچ عنوان MDF توصیه نمی شود،

زیرا MDF به دلیل داشتن چسب و دیگر مواد شیمیایی خطرناک بوده و گازهای سمی و سرطان زا از خود تولید می کند که موجب مسمومیت فرزند شما می شود.چنانچه قصد تنوع دارید تخت هایی که ترکیب فلز و چوب می باشند هم انتخاب مناسبی به شمار می آید. البته شرایط آب و هوای محل زندگی هم بر انتخاب جنس تخت اثرگذار میباشد.

سرویس تخت و کمد نوزاد و کودک

سرویس تخت و کمد نوزاد و کودک

 

 

 

در این حالت میبایست از جنس هایی که در شرایط آب و هوایی دارای استحکام بیش و بهتر هستند استفاده کنیم. بهتر است تخت و کمد اتاق بچه ، نوزاد و نوجوان دارای فضای خالی در ذیل تخت و کمد باشد تا نظافت آن به آسانی انجام شود. استفاده از تخت هایی که دارای کشو در ذیل تخت می باشند، ضمن شکیل بودن، موجب صرفه جویی در فضای اتاق کودک هم میشود و شما میتوانید بخشی از وسایل بچه ، نوزاد را در آن جای بدهید.

ابعاد درست و استاندارد تخت های تبدیلی بچه ، نوزاد به نوجوان به چه گونه می باشد؟

با توجه به این که این تخت ها برای استفاده در سنین مختلف کودک طراحی شده اند، ضروری میباشد ابعاد آن ها استاندارد و مناسب با این ویژگی باشد. از طرفی میبایست به این نکته توجه داشت که کودک در سنین رشد نیازمند تخت استاندارد و مناسب با جسم خود میباشد و انتخاب اشتباه امکان دارد بر سلامت جسمی کودک آسیب برساند.

ابعاد این تخت ها به این گونه میباشد که: طول آن ها به طور معمول بین 180 سانتی متر تا دو متر و عرض آن ها در حدود 85 سانتی متر تا 1 متر و دارای ارتفاع 122 سانتی متر می باشند.بهتر میباشد تختی که انتخاب می نمایید ضمن دارا بودن ابعاد استاندارد، دوام خوبی هم داشته باشد تا در وقت طولانی مدت دچار فرسودگی نشود.(راهنمای خرید تخت و کمد نوزاد و کودک )

هم چنین بهتر میباشد تخت را به گونه ای برگزینید که در مدت وقت استفاده، زیبایی و شکیل بودن آن حفظ شود، به عبارتی از مد نیفتد. در این حالت استفاده از طرحهای ساده نظر میشود، چون که این طرح ها را اغلب به راحتی میتوان با سایر وسایل هماهنگ نمود. در هنگام خرید به رنگ تخت هم توجه داشته باشید و از رنگ هایی که به راحتی با سایر رنگ ها هماهنگ میشوند استفاده نمایید.(راهنمای خرید سرویس تخت و کمد نوزاد و کودک)

ویژگی های تشک متناسب برای تخت های تبدیلی بچه ، نوزاد :

با توجه به این که در سنین کودکی استخوان بندی انسان شکل میگیرد، انتخاب تشک متناسب دارای اهمیت بسیاری میباشد.تشک استاندارد و متناسب کودک میبایست به گونه ای باشد که حالت قوس طبیعی بدن را حفظ بکند. تشک نبایستی فراوان نرم و نبایستی فراوان سفت باشد. اگر انگشت خود را بر روی تشک فشار دادید، نبایستی انگشت شما فراوان در آن فرو رود و همچنین نبایستی به گونه ای سفت باشد که انگار سنگ است!

تشک هایی که مطابق با استاندارد طراحی شده اند در بازار موجود می باشند.تشک تخت خواب کودک حتما میبایست هم اندازه ی ابعاد داخلی تخت باشد، تا برای کودک خطر آفرین نباشد. اگر تشک کوچکتر باشد، ممکن است بدن بچه ، نوزاد در بین تخت و تشک قرار بگیرد و بچه ، نوزاد آسیب ببیند. هم چنین میبایست ارتفاع تشک هم بیشتر از حد بلند نباشد که نوزد به راحتی بتواند از تخت بیرون بیاید.

بعد از چه مدت زمانی ضروری میباشد تشک تخت خواب کودک را تعویض کنید؟

بمنظور کاهش فشار بر روی ستون فقرات، ضروری میباشد، هر سه و یا چهار سال تشک کودک را سر و ته نمایید. همان طور که در بخش پیش توضیح دادیم، حفظ حالت طبیعی قوس بدن در کودکان و نوجوانان زیاد مهم میباشد، زیرا که آنها در سن رشد قرار دارند و در این سن فرم و حالت بدن شکل میگیرد.

پس برای جلوگیری از بروز آسیب به ستون فقرات و حالت بدن، ضروری میباشد هر چند زمان یکبار تشک خود را سر و ته نمایید. اگر چنانچه تشک دارای فرسودگی زیاد و کهنه شده بود، برای حفظ سلامت کودک خود حتما آن را تعویض نمایید. داشتن تشک سالم و استاندارد می تواند به خواب راحت کودک شما یاری بسیاری بکند.

طرحهای مختلف تخت های تبدیلی بچه ، نوزاد به نوجوان به چه گونه می باشند؟

در طراحی و ساخت وسایل، با توجه به خلاقیت طراحان، طرحهای متفاوتی از محصول به بازار عرضه میشود. در این بخش قصد داریم به معرفی تعدادی از انواع مختلف تخت های بچه ، نوزاد بپردازیم.(راهنمای خرید تخت و کمد نوزاد و کودک )

تخت استاندارد:

این تخت دارای طراحی ساده ای میباشد و به گونه ای طراحی شده میباشد که، در اطراف آن میله های محافظ برای بچه ، نوزاد وجود دارد. این تخت ها به نوعی شبیه به تخت بزرگسالان میباشد، ولی دارای محافظ برای بچه ، نوزاد میباشد. به نسبت سایر طرح ها و انواع تخت هزینه بهتری دارد و استحکام آن هم زیاد پسندیده میباشد.

سرویس تخت و کمد نوزاد و کودک

سرویس تخت و کمد نوزاد و کودک

تخت متغیر:

طراحی این تخت های به گونه ای انجام شده میباشد که به مصرف کننده این امکان را بدهد که آن را تغییر دهد. این تخت ها قابلیت تبدیل به مبل کودک را دارند و یا میتوان آن را از تخت بچه ، نوزاد به تخت معمولی تبدیل نمود. تغییر دادن این تخت گاهی آسان میباشد و فرد خود می تواند آن را انجام دهد.

ولی در مواردی امکان دارد به ابزار خاصی برای تغییر تخت نیاز باشد. این تخت ها به نسبت سایر طرحهای موجود دارای هزینه بیشتری میباشد و هم چنین به دلیل سنگینی مکان به مکان نمودن آن مشکل میباشد و فضای زیادی را از اتاق کودک اشغال میکند.(راهنمای خرید سرویس تخت و کمد نوزاد و کودک)

تخت های چرخ دار:

این تخت ها در 2 مدل ساده و تاشو در بازار موجود می باشند. وجود چرخ در این تخت ها امکان مکان به جایی راحت تخت را فراهم آورده میباشد. برای ثابت ماندن تخت کافیست، ترمز های چرخ را فعال نمایید. این تخت ها متناسب خانه های با فضای کوچک می باشند. چنانچه بر روی موکت و فرش اتاق حساس هستید، این تخت ها برای شما انتخاب مناسبی نیستند، زیرا که رد چرخ بر روی فرش باقی می ماند.

تخت های مسافرتی:

این تخت ها اغلب از جنس آلومینیوم می باشند، به همین دلیل دارای استحکام پایینی هستند. این تخت ها سبک می باشند و به آسانی حمل میشوند. قابلیت تا شدن را دارند و شما میتوانید برای برای حمل نقل آن را در کیف قرار بدهید. این تخت ها که متناسب برای مهمانی و مسافرت می باشند، نسبت به سایر مدل ها سبک تر هستند.

ولی میبایست توجه داشت که این تخت ها به دلیل استحکام پایین مواد اولیه بکار رفته در آن، بصورت دائمی قابل استفاده نیستند و ماندگاری کمی دارند.(راهنمای خرید سرویس تخت و کمد نوزاد و کودک)

تخت چند منظوره:

طراحی این تخت ها به این گونه میباشد که محلی برای تعویض پوشک کودک را دارد و در آن کشوهایی برای نگهداری وسایل کودک تعبیه شده میباشد. این تخت ها برای صرفه جویی در فضای اتاق و یا دسترسی سریع به وسایل لازم نوراد زیاد متناسب می باشند.

تخت خواب های دارای فضای نگهدارنده چه مزیت هایی برای اتاق کودک دارند؟

با توجه به فضای محدود خانه ها و اتاق ها، وسایلی که دارای چند کارکرد هستند دارای اهمیت می باشند. برخی از تخت های موجود در بازار به گونه ای طراحی شده اند که دارای قسمت هایی نظیر کشو، قفسه و … می باشند. از این قسمت ها میتوان برای نگهداری و جاسازی وسایل استفاده نمود. تخت خواب ها خود به دلیل بزرگ بودن، بخش بزرگی از اتاق خواب کودک را اشغال می کنند.

اگر این تخت ها دارای فضای نگهدارنده باشند، میتوان با استفاده از آن ها در استفاده از فضای اتاق صرفه جویی نمود. با انتخاب این تخت ها میتوان وسایل لازم بچه ، نوزاد و کودک را دم دست قرار داد و دسترسی به آن ها آسان میشود.(راهنمای خرید سرویس تخت و کمد نوزاد و کودک)

در هنگام خرید کمد به چه نکته هایی میبایست توجه کنیم؟

در هنگام خرید کمد برای کودک خود ضروری میباشد به نکته ها ذیل توجه نمایید، تا خریدی پسندیده و مطمئن داشته باشید:آب و هوای محل زندگی بر روی جنس کمد اثر می گذارد، به همین دلیل ضروری میباشد که در هنگام خرید به تاثیر آب و هوا بر روی جنس های مختلف توجه نمایید تا ماندگاری کمد کودکتان حفظ شود و سریع خراب نشود.

اگر محل زندگی شما دارای آب و هوای گرم و خشک باشد، برترین انتخاب جنس ملامینه میباشد.چنان چه اگر شما کمد های ملامینه را خریداری کردید، حتما توجه نمایید که بودار نباشد. بودار بودن وسایل اتاق کودک امکان دارد موجب حساسیت و آلرژی در کودک شود. حتما توجه نمایید که رنگ بکار رفته در کمد حساسیت زا نباشد.

سرویس تخت و کمد نوزاد و کودک

سرویس تخت و کمد نوزاد و کودک

 

 

رعایت این نکته ها، امکان دارد از پیشنهاد شما سخت گیری باشد، ولی میبایست توجه داشته باشید که کودکان نسبت به بیماری ها حساس می باشند و برای حفظ سلامت آن ها این نکته ها الزامی میباشد. از طرفی هم با رعایت این موارد شما میتوانید از خرید خود مطمئن بشوید.

در هنگام حمل و نقل کمد به چه نکته هایی میبایست توجه داشته باشید؟

در هنگام مکان به جایی وسایل از فروشگاه تا خانه میبایست به نحوه ی حمل نقل دقت داشته باشیم تا وسیله ی خریداری شده سالم به منزل برسد. نکته هایی که در هنگام حمل و نقل کمد میبایست مورد توجه قرار گیرند، به شرح ذیل می باشند:

گاهی امکان دارد شما کمد مورد پیشنهاد خود را از شهر خود خریداری نکرده باشید و یا آن را از جایی سفارش داده باشید. در این حالت که حمل و نقل طولانی میباشد، امکان آسیب رسیدن به کمد هم بیش میشود. پس ضروری میباشد در اینگونه موارد از ضربه گیر های حبابی برای محافظت از کمد حتما استفاده نمایید.

– از کشیدن کمد بر روی زمین خودداری نمایید. با کشیدن کمد بر روی زمین امکان آسیب، شکستن و یا زخمی شدن کمد وجود دارد.

– بهتر میباشد کار مکان به جایی را به باربری بسپارید. در این حالت میتوانید از حمل و نقل اصولی و مطمئن بار خود، اطمینان داشته باشید.

برای بچه ، نوزاد پسر و دختر کمد چه رنگی متناسب است؟

انتخاب رنگ و طرح کمد برای اتاق کودک بر اساس سلیقه ی افراد می تواند متفاوت باشد. در این بخش ما به معرفی رنگ های پرطرفدار برای اتاق بچه ، نوزاد دختر و پسر میپردازیم.برای بچه ، نوزادان و کودکان دختر، اکثرا رنگ های سفید، صورتی، قرمز، فیروزه ای و سبز انتخاب میشود و برای پسران بیش از رنگ های سفید، طلایی، آبی، قهوه ای و مشکی استفاده می کنند.

البته میبایست گفت که انتخاب رنگ برای کمد اتاق بچه ، نوزاد، با توجه به سرویس خواب و هماهنگ با آن انتخاب میشود. دکوراسیون و چیدمان اتاق و رنگ اتاق از دیگر عوامل تاثیرگذار بر این انتخاب میباشد. با توجه به این که کمد در سال های طولانی برای کودک استفاده میشود، بهتر میباشد از رنگ هایی استفاده نمایید که با سایر رنگ ها به راحتی هماهنگ میشوند، تا اگر قصد تغییر دکوراسیون اتاق را دارید، نیازی به تعویض کمد نداشته باشید.

کمد اتاق کودک دارای چه ویژگی هایی می باشد؟

با توجه به این که کودک در سنین بالاتر هم از کمد لباس خود استفاده میکند، پس میتوان گفت یکی از مهم ترین خرید های اتاق اوست. 1 کمد متناسب میبایست دارای ویژگی های ذیل باشد:جنس کمد میبایست دارای استحکام باشد تا در دراز مدت دچار فرسودگی نشود و بتوان از آن استفاده نمود.

کمد میبایست دارای فضای متناسب برای جای گیری پایان وسایل کودک باشد. امکان دارد با خرید کمد های کوچک هزینه کمتری را پرداخت نمایید ولی در وقت بزرگسالی کودک امکان دارد پاسخگوی نیاز او نباشد و مجبور به خرید مجدد بشوید. لذا با توجه به فضای اتاق و مدت وقت استفاده از کمد، ابعاد کمد را برگزینید.

به آسانی تمیز شود: با توجه به این که کودکان نسبت به آلودگی ها زیاد حساس هستند، میبایست کمد قابلیت این را داشته باشد که به راحتی تمیز شود.(راهنمای خرید سرویس تخت و کمد نوزاد و کودک)

سرویس تخت و کمد نوزاد و کودک

سرویس تخت و کمد نوزاد و کودک

 

 

کمد های کودکان میبایست دارای چه ویژگی هایی باشد؟

برای این که اتاق کودک مرتب باشد و وسایل او به راحتی در کمد اتاق مکان بگیرد، ضروری میباشد کمد ویژگی های ذیل را داشته باشد:اضافه نمودن میله برای نگهداری لباس کودکان در کمد می تواند سبب صرفه جویی در فضای کمد شود و بیشترین استفاده را از آن داشت. کودکان چون دارای جثه ی ریزی هستند، به طبع لباس های کوچک تری هم دارند و شما میتوانید با استفاده از میله در کمد لباس های بیشتری در کمد مکان بدهید.

برای دسترسی کودک به کشوهای بالاتر ار 4 پایه های پله دار استفاده نمایید. با اینکار کودک خود می تواند کارهای خود را انجام دهد و برای دسترسی به لباس هایش به یاری احتیاج نداشته باشد.از رنگ های خوشحال برای کمد استفاده نمایید. کودکان معمولا به رنگ های خوشحال علاقه مند هستند و استفاده از رنگ های خوشحال، در روحیه ی کودک زیاد تاثیر گذار میباشد. علاوه بر این نمای اتاق کودک هم زیباتر و شادتر میشود.

1 سبد مخصوص برای جمع آوری لباس های کثیف کودک در داخل کمد قرار بدهید. با قرار دادن این سبد علاوه بر این که به کودک خود مسئولیت پذیری را می آموزید، از ریخت و پاش اتاق هم جلوگیری کرده اید.با اضافه نمودن قلاب های دیواری به کمد، میتوانید از فضای خالی کمد استفاده نمایید. این قلاب ها می توانند برای آویزان نمودن کیف کودک استفاده شود.(راهنمای خرید سرویس تخت و کمد نوزاد و کودک)

 آموزش چیدمان وسایل به کودک

هم چنین میتوانید به کودک خود بیاموزید که لباس هایی را که قرار میباشد روز بعد بپوشد، از شب پیش آماده بکند و به این قلاب آویزان بکند.یکی از کشوهای کمد کودک را برای خرده ریز های او اختصاص بدهید. در این کشو، وسایل ریز و لوازم التحریر کودک قرار میگیرد. با اختصاص این کشو به وسایل ریز کودک، از شلختگی اتاق جلوگیری میشود و وسایل کودک هم در اتاق گم نمی شود.

میتوانید از میله های متحرک برای دسترسی آسان کودک به لباس هایش در قسمت های بالاتر کمد که قدش نمی رسد، استفاده نمایید. با اینکار به آسانی با فشار 1 دکمه و کشیدن دسته به پایین کودک می تواند به لباس های خود دسترسی پیدا بکند.بهتر میباشد از کشوهای کم عمق استفاده نمایید تا کودک برای پیدا نمودن وسایل خود پایان کشو را به هم نریزد.

استفاده از گیره های لباس که مخصوص کودکان طراحی شده است می تواند مانع سقوط لباس های کودک شود.(راهنمای خرید سرویس تخت و کمد نوزاد و کودک)

چه عواملی بر هزینه کمد بچه ، نوزاد  اثرگذار است؟

در تعیین هزینه ها و قیمت ها عواملی تاثیر گذار هستند که از جمله این عوامل میتوان به جنس کمد، سایز و ابعاد آن، طراحی کمد و خدمات حمل و نقل اشاره نمود.با توجه به جنس های مختلفی که در بازار موجود هستند، استحکام و دوام این کمدها هم متفاوت میباشد. پس در هنگام خرید میبایست به کیفیت محصول توجه کنیم و کیفیت را فدای هزینه پایین نکنیم.

کمد ها در ابعاد و سایز های مختلف تولید میشوند و در انواع گوناگون؛ تک درب، 2 درب و 3 درب تولید میشوند و به طبع هرچه سایز محصول بیش باشد، هزینه آن هم بیش میباشد.طراحی کمد از دیگر عوامل تاثیرگذار بر روی هزینه کمد میباشد، زیرا که هزینه برخی طرح ها که قدیمی تر هستند و یا از مد افتاده اند پایین تر میباشد.

برخی از فروشندگان و فروشگاه ها دارای خدمات حمل نقل بمنظور تأمین حمل و نقل راحت کمد و رفاه مشتریان می باشند که این خدمات می تواند با توجه به سیاست فروشنده رایگان و یا همراه با دریافت قیمت باشد. البته ضروری به ذکر میباشد که استفاده از این خدمات معمولا بر اساس انتخاب مشتری است و خریدار می تواند از این خدمات استفاده نکند.(راهنمای خرید سرویس تخت و کمد نوزاد و کودک)

سرویس تخت و کمد نوزاد و کودک

سرویس تخت و کمد نوزاد و کودک

در هنگام خرید سرویس خواب برای کودکان میبایست به چه نکته هایی توجه کرد؟

با توجه به این که در سال ابتدا زندگی بچه ، نوزاد، تخت خواب بیشترین محلی میباشد که در آن قرار دارد و ضروری میباشد این تخت خواب استاندارد باشد، در هنگام خرید سرویس خواب برای کودک خود ضروری میباشد به نکته ها ذیل توجه داشته باشید:تخت های کودکان دارای میله هایی می باشند که برای محافظت از کودک استفاده میشوند.

فاصله ی بین این میله میبایست به گونه ای باشد که سر کودک از آن رد نشود.تخت های استاندارد دارای امکان تنظیم ارتفاع تشک می باشند. شما میتوانید با توجه به سن کودک خود و میزان فعالیت او، این ارتفاع را تنظیم نمایید.در هنگام خرید تخت میبایست دقت کنیم که تخت محکم باشد و به طور درست مونتاژ شده باشد. در فروشگاه آن را تکان بدهید و توجه داشته باشید که تخت سر و صدا درست کردن نکند و نلرزد.

در هنگام خرید تخت به استحکام و دوام آن توجه بیشتری داشته باشید. تخت هایی که دارای ظاهر قشنگ هستند ولی امکان دارد برای کودک خطر آفرین باشند، متناسب کودک شما نمی باشد.(راهنمای خرید سرویس تخت و کمد نوزاد و کودک)

چطور تخت و کمد را هماهنگ با فضای اتاق و مناسب با سن کودک انتخاب کنیم؟

به طور معمول تخت ها و کمد هایی که برای اتاق کودک و نوجوان طراحی میشوند، با یکدیگر ست هستند. ولی اگر چنانچه فضای اتاق کودک شما به طراحی خاصی نیاز داشت، میتوانید تخت و کمد مورد پیشنهاد خود را سفارش بدهید و برای شما بسازند. هم چنین اگر شرایط قدی و یا وزنی کودک شما از حد میانگین و معمول متفاوت بود هم میتوانید مجددا با سفارش تخت مورد پیشنهاد خود، دکوراسیون اتاق کودک خود را بچینید.

پس میتوان گفت در این مورد مهمترین استانداری که میبایست رعایت شود؛ شرایط جسمی کودک میباشد و هم چنین فضایی که برای اتاق کودک در پیشنهاد گرفته اید. برای انتخاب صحیح تخت و کمد متناسب بچه ، نوزاد و نوجوان بهتر میباشد موارد گفته شده را رعایت کنیم و یا با تحقیق، انتخاب درستی داشته باشیم.(راهنمای خرید سرویس تخت و کمد نوزاد و کودک)

مطالب مرتبط :

راهنمای خرید سرویس خواب نوزاد و نوجوان

 راهنمای بهترین نور پردازی برای اتاق نوزاد

وسایل مورد علاقه ی دختران در دکوراسیون  اتاقشان چیست ؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
  • تصویر
  • شناسۀ محصول
  • امتیاز
  • قیمت
  • موجودی
  • دسترسی
  • افزودن به سبد خرید
  • توضیحات
  • محتوا
  • وزن
  • اندازه
  • اطلاعات اضافی
  برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
  مقایسه

  منو اصلی