زیبایی دکوراسیون با روتختی

 نقش مهم روتختی در زیباتر شدن دکوراسیون 

زیبایی دکوراسیون با روتختی : علی‌رغم اینکه تعریف و مصداق زیبایی در میان فرهنگ‌های متفاوت و در پیشنهاد انسان‌های مختلف مفهومی نسبی و سلیقه‌ای می‌باشد، اما برخی از اصول بین تمامی انسان‌ها از پیشنهاد زیبایی‌شناختی اثبات شده میباشد و همه روی آن توافق پیشنهاد دارند. مثلاً مفاهیمی هم‌چون رنگ‌های مکمل که با ترکیب با یکدیگر می‌توانند فضا را به تعادل برسانند و یا هارمونی رنگ‌هایی که در یک طیف قرار دارند.

پس هنگام تکمیل دکوراسیون منزل، به ویژه دکوراسیون اتاق خواب به نکته ها ذیل توجه نمایید تا محیطی خلق نمایید که از بودن در آن احساس آرامش نمایید و در مقابل دیدگان هم اتاقی شکیل و چشم‌نواز داشته باشید. خیلی از افراد استفاده از کاغذ دیواری را برای اتاق خواب خود و یا فرزندشان می‌پسندند که انتخابی زیاد مدرن بوده و تنوع زیادی را هم شامل می گردد.(زیبایی دکوراسیون با روتختی)

 نقش مهم روتختی در زیباتر شدن دکوراسیون 

ولی میبایست تصمیمات مهمی درمورد انتخاب دیوار یا دیوارهایی که قرار میباشد با کاغذ دیواری تزئین شوند، رنگ و طرح متناسب، و حتی جنس و بافت کاغذ دیواری گرفته شود. ما در این مطلب برخی از نکته ها اصولی دکوراسیون را برایتان شرح میدهیم.

‌بهتر میباشد دیوار پشت تخت خواب و یا نخستین دیواری که به محض ورود به اتاق خواب جلب توجه می‌نماید را برای انجام دکور کاغذ ‌دیواری انتخاب کنید. در این حالت، بهتراست رنگ کاغذ دیواری با روتختی شما و یا حتی بخشی از آن مثلاً بالش‌ها و یا کوسن تزئینی روی تخت دارای هارمونی باشند و از طیف رنگی یکسانی انتخاب شده باشند.

 نقش مهم روتختی در زیباتر شدن دکوراسیون 

 چیدمان اتاق خواب کوچک

اگر اتاق خوابتان کوچک است، از طرح‌های دارای الگوهای کوچک و یا رنگ‌های روشن استفاده کنید تا سبب بزرگ به پیشنهاد آمدن اتاق شوید. در این حالت بصورت کلی از رنگ‌های نسبتا روشن برای روتختی خود و یا فرزندتان استفاده کنید و برعکس، اگر اتاق بزرگی دارید که از پنجره بزرگی هم بهره‌مند میباشد،

پس خیلی محدودیتی در انتخاب طرح و رنگ ندارید، رنگ‌های تیره و یا دارای الگوهای بزرگ هم سبب بسته یا کوچک شدن فضای این نوع اتاق‌ها نمی‌گردند، ولی در این مورد انتخاب روتختی میبایست قدری هوشمندانه گونه گیرد، مثلاً اگر کاغذ دیواری با طرح‌های بزرگ و جالب توجه انتخاب کرده‌اید، بهتر میباشد روتختی خود را ساده و یا دارای طرح آبرنگی ملایم انتخاب کنید.‌برخی از کاغذ دیواری‌های نو دارای بافتهای خاصی هستند

که می توانید از آنان در جهت گرمتر شدن فضای اتاق و دادن عمق بیش به فضا استفاده کنید. در همین راستا برخی از کاغذ دیواری‌های دارای طرح‌های 3 بعدی هم وجود دارند که برای اتاق خواب متناسب می‌باشند. در این حالت هم بهتر میباشد،روتختی لوکس و دارای طرحی ساده انتخاب کنید که بیش جنس پارچه‌ی آن جلب توجه نماید، این 1 حالت ایده‌آل برای داشتن اتاق خوابی لاکچری و اشرافی می‌باشد.

‌انتخاب طرح کاغذ دیواری

استفاده از کاغذ دیواری با طرح راه راه عمودی همراه با ترکیبی از 1 رنگ گرم و 1 رنگ خنثی، در قسمت دیوار پشت تخت می‌تواند جلوهای مدرن به اتاق خواب بدهد، به علاوه این نوع طرح محدودیتی برای انتخاب سایر رنگ‌ها در فضای اتاق خواب همچون لوازم دکوری و یا پرده و روتختی اتاق خواب شما درست کردن نمی‌کند (زیبایی دکوراسیون با روتختی)

اگر می‌خواهید 1 اتاق خواب شیک داشته باشید بهتر میباشد از روتختی‌ای استفاده کنید که در آن 3 رنگ دارای ارتباط بکار رفته باشد (دو رنگ شامل رنگهای خط‌های راه راه کاغذ دیواری و 1 رنگ خنثی جهت جلوگیری از تکراری شدن رنگ‌های موجود در فضای اتاق خواب)‌هیچ الزامی برای این که تنها از 1 رنگ یا طرح در اتاق خواب کودک یا خودتان یا حتی اتاق خواب مهمان استفاده نمایید وجود ندارد،

خیلی از افراد از رنگ‌های خوشحال در کنار هم لذت می‌برند، می‌توانید چندین رنگ و طرح را به سلیقه خود و یا فرزندتان با یکدیگر ترکیب نموده و از آن دردکوراسیون اتاق خواب بهره ببرید. در این سبک از دکوراسیون که به آن اصطلاحا سبک بوهو گفته می شود،استفاده از وسایل مدرن شرط مهمی است، اگر شما دارای تختی با طرح کلاسیک و خیلی بزرگ و سنگین هستید، نظر ما این میباشد که سراغ این نوع دکوراسیون نروید.‌

 نقش مهم روتختی در زیباتر شدن دکوراسیون 

‌انواع روتختی با اندازه‌های مختلف:

اندازه، یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که در انتخاب روتختی متناسب میبایست به آن توجه داشته باشید. در واقع 9 روتختی میبایست خیلی کوچک باشد تا تشک معلوم باشد و 9 خیلی بزرگ باشد که روی زمین اتاقتان بیافتد.
با توجه به همین موضوع، تولید کنندگان روتختی‌ها را بر اساس سایز استاندارد تخت نوزاد، کودک، 1 نفره و یا 2 نفره تولید می‌کنند. پس حتما پیش از خرید مطمئنا بشوید که سایز روتختی به اندازه تخت خوابتان بخورد و با آن تناسب داشته باشد.

سایز متناسب روتختی

اندازه روتختی معمولا میبایست از اندازه تخت و تشک بزرگ‌تر باشد تا بتواند تمامی بدن را به خوبی پوشش دهد. برای تخت‌های نوزادی اندازه استاندارد روتختی برابر 1 متر در 1 و نیم متر در پیشنهاد گرفته می‌شود. روتختی تخت‌های 1 نفره معمولا در ابعاد ۲۲۰ در ۱۶۰ سانتی‌متر میباشد. این اندازه برای تخت‌های نوجوان و تک نفره متناسب هستند.

ولی اگر فرزندتان در سنی قرار دارد که هنوز قد او به اندازه کافی رشد نکرده میباشد یا به طور کلی قد کوتاه میباشد، می‌توانید از روتختی‌های ۱۰۰ در ۱۵۰ سانتی‌متر هم برای سنین بالاتر از نوزادی او استفاده نمایید. روتختی‌های 2 نفره و بزرگسالان معمولا با اندازه ۲۰۰ در ۲۲۰ ارائه می‌شوند. این نوع روتختی‌ها را می‌توان برای تخت‌های تک نفره نسبتا بزرگ سایز و تخت‌های 1 و نیم نفره یا دوقلو مورد استفاده قرار داد.

ولی برای تخت‌های 2 نفره بزرگ اندازه استاندارد روتختی‌ها برابر ۲۲۰ در ۲۴۰ سانتی‌متر در پیشنهاد گرفته می‌شود.(زیبایی دکوراسیون با روتختی)


چند نکته برای انتخاب روتختی کودک

برای انتخاب روتختی اتاق کودک به طرح، اندازه و جنس روتختی و جنسیت کودک توجه نمایید.

۱. طرح روتختی فرزندتان را با توجه به طراحی دیوارها و تخت اتاقش انتخاب کنید! و اگر به سنی رسیده که می‌تواند پیشنهاد بدهد، حتما سلیقه‌ی او را در انتخاب طراحی دکوراسیون اتاق خوابش بکار ببرید.

۲. نکته مهم دیگری که در هنگام خرید روتختی میبایست به آن توجه داشته باشید، ابعاد تخت کودک میباشد. بنابراین حتما پیش از خرید، ابعاد تخت را اندازه گیری نمایید و با خود همراه داشته باشید تا روتختی متناسب آن را برگزینید.(زیبایی دکوراسیون با روتختی)

۳. همان‌طور که می‌دانیم پوست کودکان زیاد لطیف و حساس میباشد، از این‌رو روتختی با جنس طبیعی همچون پنبه و کتان بخرید و تا حد امکان از الیاف مصنوعی دوری نمایید تا کودکتان حساسیت پوستی پیدا نکند.

 نقش مهم روتختی در زیباتر شدن دکوراسیون 

۴. برای انتخاب روتختی، جنسیت کودک را در پیشنهاد بگیرید. امروزه روتختی دخترانه شیک و هم‌چنین روتختی پسرانه در طرح‌های و مدل‌های مختلف فانتزی و کلاسیک در بازار موجود میباشد، پس مدلی را برگزینید که مورد پسند فرزندتان باشد. اگر به دنبال روتختی فارغ از جنسیت هستید، روتختی‌های اسپرت انتخاب زیاد خوبی میباشد.

روتختی نوجوان

۳نکته مهمی که هنگام خرید روتختی نوزاد میبایست بدانید
‌همیشه به یاد داشته باشید که مشاوره با طراحان حرف‌های و باتجربه در زمینه انتخاب طرح و رنگ‌آمیزی دکوراسیون اتاق خواب کودک یا خودتان و تلفیق آن با سلیقه شخصیتان کاری هوشمندانه میباشد و از پشیمان شدن شما در آینده جلوگیری می کند.

مطالب مرتبط :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
  • تصویر
  • شناسۀ محصول
  • امتیاز
  • قیمت
  • موجودی
  • دسترسی
  • افزودن به سبد خرید
  • توضیحات
  • محتوا
  • وزن
  • اندازه
  • اطلاعات اضافی
  برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
  مقایسه

  منو اصلی