راه افتادن کودکان نارس

راه افتادن کودکان نارس

راه افتادن کودکان نارس:شروع به راه رفتن، یک مهارت اصلی زندگی روزمره می باشد. تاخیر در شروع راه رفتن می تواند نشانه ای از رشد حرکتی غیر طبیعی باشد. علاوه بر این، ناهنجاری در راه رفتن هم می تواند بر عملکرد فیزیکی تأثیر بگذارد. کودکان نارس متولد شده در معرض خطر قابل توجهی برای اختلالات عصبی رشدی هستند. با این حال، اطلاعات کمی در مورد تأثیر زایمان زودرس بر زمان راه رفتن کودک نارس وجود دارد.

راه رفتن کودکان همیشه یک نقطه عطف بزرگ در روند رشد آن ها در نظر گرفته شده می باشد. مدت ها قبل از اینکه کودک شما راه رفتن را یاد بگیرد، در حال ساختن قدرت و مهارت هایی مانند کنترل عضلات، تعادل و هماهنگی می باشد. نیازی نیست به کودک خود راه رفتن را آموزش دهید، اما راه های زیادی برای تشویق او به برداشتن اولین قدم ها وجود دارد. احتمالاً کودک شما بین 9 تا 15 ماهگی شروع به راه رفتن می کند، اما بسیاری از نوزادان تا هجده ماهگی راه نمی روند.

راه رفتن کودکان نارس هم با کودکانی که 9 ماه را تکمیل کرده اند، کمی متفاوت می باشد.در ادامه به بررسی شواهد فعلی راه رفتن کوکان نارس با کودکانی که پس از 9ماه بارداری متولد شده اند، خواهیم پرداخت.کودکان در ابتدا شروع به چهار دست و پا راه رفتن می کنند و رفته رفته به کمک اشیای اطرافشان به تقلید از اطرافیانشان، روی پای خود می ایستند و تلاش می کنند تا به تنهایی قدم بردارند و راه بروند. راه رفتن کودکان نیاز به هماهنگی همزمان عضلات دست ها، پا ها و عضلات کمر او دارد.

راه افتادن کودکان نارس

راه افتادن کودکان نارس

استفاده از سن اصلاح شده برای تخمین زمان راه رفتن کودک نارس

اکثر کودکان نارس رشد فیزیکی و حرکتی معمولی دارند. البته، بررسی هایی که در این زمینه گونه گرفته می باشد، نشان داده شده می باشد علاوه بر تاخیر در زمان راه رفتن کودک نارس، این کودکان نسبت به همسن و سالان خود کوتاه تر و سبک تر هم هستند.علیرغم مواردی که ذکر شد، باقی مراحل رشد اکثر کودکان نارس طبق انتظارات پیش می رود و اکثرا دوران کودکی سالمی دارند.

اما احتمال بیشتری وجود دارد که کودکان نارس در مقایسه با کودکانی که به طور معمول متولد شده اند، به بیماری یا ناتوانی طولانی مدت مبتلا شوند. نوزادانی که قبل از هفته 32 به دنیا می آیند به طور ویژه تر در معرض خطر هستند؛ زیرا زمان کمتری برای رشد در رحم داشته اند. نوزادانی که با عوارض شدید مانند آسیب مغزی یا عفونت متولد می شوند هم در معرض خطر بیشتری هستند.

رسیدن به نقاط عطف رشد همانند زمان راه رفتن کودک نارس در مقایسه با کودکان متولد شده به طور عادی، ممکن است کمی بیشتر طول بکشد؛ این به این دلیل می باشد که آن ها جوان تر و کوچک تر هستند. کودک شما با توجه به “سن اصلاح شده” او ارزیابی می شود. این سن کودک بجای روز تولد او، از تاریخ اصلی زایمان شما محاسبه می شود.همه نوزادان و کودکان برای نظارت بر روند رشد و پیشرفت نقاط عطف خود، دارای برنامه ریزی دقیقی جهت مراجعه به پزشک اطفال هستند.

راه رفتن کودک نارس

پس از 2 سالگی، فرزند شما همانند سایر کودکان هم سن و سال خود نیاز به معاینه روتین دارد. اگر کودک شما قبل از هفته 28 به دنیا آمده باشد، در 4 سالگی معاینه اضافی به او پیشنهاد می شود.در قرار ملاقات های پزشکی کودک شما، تیم مراقبت های پزشکی بهداشتی ممکن است نوزاد شما را اندازه گیری و وزن کند. آن ها ممکن است از شما بپرسند که کودک شما چقدر خوب تغذیه می کند و چه کار می کند.

مثلاً با توجه به سن و سال کودک در حال غلت زدن یا نشستن که از نشانه های فرا رسیدن زمان راه رفتن کودکان نارس محسوب می شوند، هستند یا خیر. آن ها همچنین از شما خواهند پرسید که آیا شما هر گونه سوال یا نگرانی در مورد رشد یا رشد کودک خود دارید.اگر کودک شما نیاز به درمان یا آزمایشات بیشتر داشته باشد، ممکن است به متخصص ارجاع داده شود.

خدمات تخصصی، مانند فیزیوتراپی برای کمک و تخمین زمان راه رفتن کودکان نارس، گفتار درمانی برای برطرف کردن مشکلات گفتاری و بلع و متخصص تغذیه برای حل اختلالات غذایی اغلب با یکدیگر هماهنگ هستند، بنابراین هیچ ایرادی در مراجعه به چندین متخصص همزمان وجود ندارد.

راه افتادن کودکان نارس

راه افتادن کودکان نارس

زمان راه رفتن کودکان نارس

علاوه بر تاخیر در فرا رسیدن زمان راه رفتن کودکان نارس، در حدود 40 درصد از این دسته کودکان که فراوان نارس متولد می شوند دارای اختلالات حرکتی خفیف هستند. این اختلالات حرکتی شامل مشکلات زیر است:
• مهارت های حرکتی ظریف – به عنوان مثال، مداد در دست گرفتن
• برنامه ریزی حرکتی – برای مثال، نحوه راه رفتن در اطراف موانع
• هماهنگی بینایی حرکتی – برای مثال، کپی کردن اشکال
• مهارت های حسی-حرکتی – به عنوان مثال، برداشتن یک لیوان پر بدون ریختن محتویات
علاوه بر مهارت های ذکر شده، به دلیل وزن کم در هنگام تولد و همچنین آسیب هایی که بابت تولد زودرس خود تجربه می کنند، زمان راه رفتن کودکان نارس معمولا با تاخیر همراه می باشد.

سرویس خواب کودک و نوجوان آپادانا

برای راحتی نوزاد ، کودک و نوجوان خود ، همچنین احساس آرامش و تمرکز برای آنها بایستی به کیفیت خواب و دکوراسیون اتاق آنها نیز اهمیت دهید سایت آپادانا کودک (معرفی و خرید سرویس خواب نوزاد ، سرویس خواب کودک ، سرویس خواب نوجوان دخترانه و پسرانه – سرویس سیسمونیتخت خواب نوزاد) شما را در این امر یاری میکند.

 

مطالب مرتبط :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
  • تصویر
  • شناسۀ محصول
  • امتیاز
  • قیمت
  • موجودی
  • دسترسی
  • افزودن به سبد خرید
  • توضیحات
  • محتوا
  • وزن
  • اندازه
  • اطلاعات اضافی
  برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
  مقایسه

  منو اصلی