راهنمای خرید سرویس خواب

 راهنمای خرید سرویس خواب

 راهنمای خرید سرویس خواب و تخت خواب: پس از گذراندن 1 روز سخت کاری استراحت در فضایی راحت و دنج همچون اتاق خواب ضروری و لازم میباشد و برای داشتن خوابی آهسته و راحت ضروری میباشد وسایل و شرایطی فراهم شوند که یکی از مهمترین وسایل تخت خواب متناسب میباشد.

سرویس خواب جزء اصلی اتاق خواب و بخش جدا نشدنی آن میباشد که در اکثر منازل دیده میشود به همین دلیل انتخاب سرویس خواب متناسب از اهمیت زیادی برخوردار میباشد.متریال مورد استفاده در سرویس خواب ها، ترکیب رنگ و سایر شرایط با یکدیگر شرایط یک سرویس خواب متناسب را فراهم می کنند. با ما همراه باشید تا با خصوصیات متناسب سرویس خواب ها و نحوه خرید آنان آشنا بشویم.

اجزای تشکیل دهنده سرویس خواب ها :

هنگام خرید سرویس خواب مشاهده می نمایید که برخی از آنان اجزای متنوعی دارند که در مدلهای دیگر مشاهده نمی شود و این پرسش برای شما قبل می آید که 1 سرویس خواب کامل و متناسب دقیقا دارای چه اجزایی میباشد .

انتخاب نوع سرویس خواب و نوع چیدمان آنان به سلیقه افراد و ابعاد و اندازه ی اتاق خواب بستگی دارد. برای انتخاب سرویس خواب توجه به دکوراسیون کلی خانه هم مهم میباشد تا بتوان برترین نوع را برای رفع نیازهای افراد ، مناسب با دکوراسیون خانه انتخاب نمود.

اجزای سرویس خواب کامل شامل: تخت خواب ، ست آرایشی ، پاتختی ، پاف ، کمد و گاها کتابخانه میباشد. خرید همه ی این لوازم لازم نیست و شاید خواسته ها و نیاز های شما تنها با خرید تخت خواب برطرف شود ولی وجود لوازم جانبی دیگر مزیت زیاد خوبی در هنگام چیدمان سرویس خواب دارد و زیبایی دکوراسیون اتاق خواب را چندین برابر می کنند.

تخت خواب و انواع آن :

اصلی ترین و مهمترین اجزا برای اتاق خواب ، تخت خواب میباشد که افراد با توجه به سلیقه و نیاز خود اندازه ، ارتفاع و نوع آن را انتخاب می کنند . اندازه استاندارد عرض تخت خواب 1 نفره ۹۰ تا ۱۵۰ سانتی متر و اندازه استاندارد تخت خواب 2 نفره ۱۶۰ تا ۲۰۰ سانتیمتر میباشد و طول آن هم ۱۹۰ سانتی متر تا ۲ متر میباشد. ارتفاع تخت هم ۳۵ تا ۴۰ سانت متناسب میباشد (در حالت استاندارد) .

برخی سرویس خوابها هم دارای تخت خواب دوطبقه میباشند . این سرویس خوابها بیش برای نوجوانان استفاده می شوند هنگامی که قرار میباشد به 2 نوجوان 1 اتاق اختصاص بدهیم .امروزه با توجه به اهمیت تخت خواب ، این محصول در انواع مختلف و گوناگون طراحی و تولید میشود .

از انواع تخت خواب ها میتوان به تختخواب بادی ، تخت خواب متحرک ، تخت خواب طبقه ای ، تخت خواب فلزی ، تخت خواب چوبی ، تخت خواب ام دی اف ، تخت خواب کاناپه ای و تخت خواب جک دار و …. اشاره نمود.

 راهنمای خرید سرویس خواب

راهنمای خرید سرویس خواب

تخت خواب های بادی

تخت خواب های بادی متناسب خانه های کوچک بوده و در هنگام مسافرت هم از آنان استفاده میشود . تخت خواب طبقه ای هم برای فضاهای اپارتمانی و خوابگاه ها متناسب میباشد تا بتوان در کمترین فضا تعداد بیشتری از افراد را صاحب تخت خواب کرد .تخت خواب های فلزی به علت جابجایی آسان کاربرد بیشتری نسبت به تخت خواب های چوبی دارند و در طرحهای گوناگون تولید میشوند

ولی موردی که جزء ویژگی های مثبت این تخت خواب نیست پرسر و صدا بودن این مدل میباشد .تخت خواب های کاناپه ای یا همان مبل های تختخواب شو برای فضاهای کوچک و فضاهای اداری زیاد متناسب هستند .تخت خواب جک داری نوعی تخت میباشد که از فضای داخل آن بصورت انباری استفاده میشود و میتوان وسایل خود را در قسمت زیرین قرار داد .

ست آرایشی :

یکی دیگر از اجزای این محصول میز توالت یا همان ست آرایشی میباشد که برای نظم بخشیدن به لوازم بهداشتی و آرایشی بوده و هم چنین میتوان از قسمت آینه آن استفاده کرد . ست های آرایشی در اکثر مواقع با سرویس خواب ها بصورت هماهنگ طراحی و تولید میشوند . در برخی از مدلها شاهد آینه هایی با ابعاد بزرگتر و یا همان آینه قدی می باشیم .

میز توالت ها به 2 نوع تقسیم میشوند که در نوع ابتدا آیینه با پیچ به میز وصل شده میباشد و در نوع دوم آیینه از میز جدا میباشد . در برخی از مدلها میتوان فضایی را در پشت آینه یافت که لوازم در این قسمت قرار گرفته و مقابل دید افراد نمی باشد . نوع ابتدا دارای امنیت بیشتری میباشد. ست آرایشی دارای صندلی هم میباشد تا بتوان براحتی در مقابل آینه قرار گرفت .

کمد :

کمد از اجزای دیگر بوده که خرید آن به نیاز افراد و فضای اتاق خواب بستگی دارد . وجود کمد در اتاق خواب ها سبب میشود با قرار دادن لباس ها و وسایل در آن به فضای اتاق خواب نظم و سامان بخشید .

اگر فضای اتاق کوچک باشد و امکان استفاده از کمد در آن وجود نداشته باشد میتوان از میز توالت ها و تخت خواب های کشو دار بهره برد. طراحی ظاهری کمد هم با طراحی تخت خواب هماهنگ و هم مدل میباشد .

پا تختی :

پاتختی هم از اجزای مهم سرویس خواب میباشد که همچون ست آرایشی درابعاد و اندازه های متفاوتی مناسب با تخت خواب تولید میشوند . برای تخت خواب 1 نفره معمولا 1 پاتختی و برای تخت خواب 2 نفره 2 پا تختی می سازند و در گونه درخواست میتوانید تعداد پاتختی خود را حذف و اضافه کنید .

پا تختی ها در کنار تخت خواب کاربرد فراوانی همچون قرار دادن آباژور، ساعت، لیوان آب و … دارند. طول و عرض پا تختی ها معمولا ۴۰ تا ۵۰ سانتی متر میباشد . ارتفاع آن هم میبایست به گونه ای باشد که زمانیکه روی تخت می خوابید قابل دید و دسترسی باشد . ارتفاع ۵۰ تا ۷۰ سانتی متر برای این محصول متناسب میباشد.

ارتفاع پا تختی از سطح زمین بهتر میباشد ۱۸ سانتی متر باشد تا نظافت راحت تر گونه بگیرد . پا تختی ها در گونه لزوم می توانند به صورت چرخ دار بوده تا جابجایی آسانی داشته باشند .

تشک متناسب تخت خواب :

تشک تخت استاندارد و متناسب میبایست دارای فنر های قوی و عایق های ضد حساسیت و ضد باکتری باشد . نوع پارچه ، مقاومت آن ، بسته بندی ، نوع دوخت و … نشان دهنده ی کیفیت تشک ها می باشند . تشک ها انواع مختلفی همچون تشک های طبی ،فنری ، طبی فنری و آبی دارند که بر اساس نیاز خریداری میشوند .

راحتی تشک ها مهمترین نکته بوده که در هنگام خرید میبایست به آن توجه داشت . کسانی که دارای درد های عضلانی هستند می بایست از تشک های متناسب همچون تشک های طبی و یا طبی ویژه استفاده نموده تا ستون فقرات به درستی بر روی تخت قرار بگیرد .

رو تختی :

در گذشته رو تختی فقط به عنوان رو انداز و برای گرم شدن کاربرد داشته میباشد ولی امروزه با توجه به اهمیت آن و داشتن تنوع زیاد فراوان نقش مهمی در زیبایی دکوراسیون داخلی دارد.در انتخاب رو تختی میبایست به جنس پارچه، الیاف داخلی و قابلیت شستشوی آن برای داشتن خواب راحت توجه نمود.

رو تختی ها با داشتن تنوع در طرح ها و رنگ های خود مناسب با هر نوع سلیقه، سن و جنسیت میباشد که برای داشتن دکوراسیون قشنگ تر میتوان آن را با دیگر اجزای اتاق خواب ست نمود.

سرویس خواب ام دی اف :

امروزه به علت داشتن مزیت های زیاد فراوان این نوع جنس چوب ، تولید آن زیاد رایج شده میباشد و طرفداران زیاد زیادی دارد . یکی از دلایلی که سبب شده این نوع سرویس خواب طرفداران زیادی داشته باشد این میباشد که تنوع زیاد زیادی در طرح و رنگ داشته که در عین سادگی شیک و قشنگ به پیشنهاد می رسد .

داشتن هزینه متناسب و مقاومت و استحکام زیاد بالا هم از دلایل محبوبیت ام دی اف ها می باشند . ام دی اف ها از خاک اره وچسب تشکیل میشوند و در دما و فشار فراوان با همدگیر ترکیب میشوند و رنگ طبیعی آن معمولا قهوه ای روشن تا قهوه ای شکلاتی میباشد ولی خاصیت رنگ پذیری و شکل پذیری زیاد خوبی دارند.

برترین مزیت سرویس خواب های ام دی اف داشتن ظاهری همچون چوب میباشد زیرا چوب ظاهری شیک و لوکس دارد و نقش زیادی در زیبایی دکوراسیون داخلی دارند ولی چوب طبیعی هزینه زیاد بالایی داشته و به همین علت ام دی اف ها با هزینه متناسب و ظاهر شبیه به چوب جایگزین خوبی هستند .

 راهنمای خرید سرویس خواب

راهنمای خرید سرویس خواب

خصوصیات سرویس خواب متناسب :

۱- پیش از خرید سرویس خواب نیاز های خود را به طور دقیق مشخص نمایید تا مطابق با آنان برترین سرویس خواب را برگزینید.

۲- تخت خواب ها دارای استاندارد های مختلفی هستند که هنگام خرید نیاز به توجه زیاد یدارند.

۳- علاوه بر زیبایی سرویس خواب به ابعاد و اندازه ی اتاق خواب مورد پیشنهاد توجه نمایید تا مناسب با آن برترین انتخاب را داشته باشید و دچار مشکل نگردید.

۴- تخت خواب ها میبایست دارای استحکام خوبی باشند اما اگر مجبور هستید تخت خواب را فراوان جابجا نمایید علاوه بر استحکام تخت خواب به وزن آن هم توجه نمایید.

۵- ارتفاع متناسب تخت خواب ها دارای اهمیت زیاد زیادی میباشد و میبایست از زمین ارتفاعی متناسب برای گردش هوا و نظافت آسان داشته باشد.

۶- یکی از مهمترین نکته ها در انتخاب تخت خواب ها توجه به جنس آنان میباشد. تخت خواب ها بصورت فلزی، چوبی، ام دی اف و … میباشد که هرکدام مزیت ها و معایب خود را دارند پس به جنس آنان دقت نمایید.

۷- هزینه سرویس خواب به تعداد اجزای آنان، جنس آنان، طرح و … بستگی دارد. معمولا تخت های فلزی ارزان تر هستند و تخت های چوبی هزینه بیشتری دارند.

۸- رنگ و طرح تخت خواب ها از دیگر نکته ها قابل توجه می باشند و اگرچه انتخاب آن سلیقه ای میباشد ولی با رعایت چندین نکته میتوان انتخاب متناسب تری داشت.

نحوه خرید سرویس خواب و تخت خواب :

امروزه با توجه به اهمیت سرویس خواب آنان در طرحهای گوناگون و زیبایی طراحی و تولید میشوند. برای خرید انواع سرویس خواب ها و تخت خواب ها میتوانید بصورت حضوری و اینترنتی اقدام نمایید . اگر قصد خرید حضوری را دارید و می خواهید مدل ها و رنگ ها را از نزدیک ببینید میتوانید به بازار بزرگ تهران مراجعه نمایید.

هم چنین برای افرادی که زمان و امکان خرید حضوری را ندارند و یا دسترسی به بازارهای پرتنوعی ندارند می توانند با مراجعه به وبسایت آپادانا و دیدن انواع مدل های گوناگون و قشنگ ، آنان را مطابق با سلیقه و مناسب با نیاز های خود انتخاب و خریداری کنند.

مطالب مرتبط :

قیمت سرویس خواب کودک

سرویس خواب خاص کودک

 

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
  • تصویر
  • شناسۀ محصول
  • امتیاز
  • قیمت
  • موجودی
  • دسترسی
  • افزودن به سبد خرید
  • توضیحات
  • محتوا
  • وزن
  • اندازه
  • اطلاعات اضافی
  برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
  مقایسه

  منو اصلی