دکوراسیون اتاق دوقلوها

دکوراسیون اتاق فرزندان دوقلو

دکوراسیون اتاق دوقلوها:یکی از دشوارترین و وقت بر ترین کارها در طراحی دکوراسیون خانه ها، چیدمان اتاق و سرویس خواب نوزاد وکودکان دوقلوها میباشد. رفته رفته و با بزرگ شدن کودکان، سلایق آن ها شکل گرفته و به مرور وقت با یکدیگر تفاوت پیدا میکند.

حال، اگر دوقلوهای شما ناهمسان باشند، این مشکل چندین برابر میشود چرا که انتخاب رنگ ها و طرح ها میبایست طوری باشند که برای هردوی آن ها قابل قبول باشد.

اگر شما هم در چیدمان اتاق کودکان دوقلوی خود دچار سردرگمی شده اید، نگران نباشید. در این مقاله با شماییم تا در داشتن 1 چیدمان متناسب و قشنگ برای دوقولوهای دلبندتان، شما را بیش راهنمایی کنیم.

در طراحی اتاق دوقولوها چه مواردی را میبایست درنظر گرفت؟

از آنجایی که نکته ها گفته شده در پایین برای چیدمان اتاق دوقلوهای شما، بستگی به جنسیت و همسان بودن یا نبودن آن ها دارد، تلاش میکنیم در این بخش به بررسی همه انواع نکته ها برای دوقلوهای همسان و ناهمسان در پیشنهاد بگیریم:

اندازه اتاق:

معمولا در هنگام انتخاب اتاق برای کودکان، نظر ما این میباشد که از اتاق کوچکتر برای فرزند خود استفاده نمایید. ولی حالا که هر 2 فرزند شما میبایست سال ها را در 1 اتاق سپری کنند، نظر میکنیم از اتاق بزرگتر خانه خود برای دوقلوهای خود استفاده نمایید تا هم فضای بیشتری برای طراحی داشته باشید و هم آنکه در آینده آزادی بیشتری داشته باشند.

دکوراسیون اتاق فرزندان دوقلو

دکوراسیون اتاق فرزندان دوقلو

رنگ اتاق:

و ولی اصل مطلب! اگر 2 قلو های شما همسان باشد، انتخاب رنگ برای اتاق چندان دشوار نیست چرا که اگر دوقلوهای شما پسر باشند، میتوانید از رنگ های آبی، قهوه ای یا سفید ، و اگر دوقلوهای شما دختر باشند، میتوانید از انواع رنگ های صورتی و زرد و سفید و قرمز استفاده نمایید.

ولی اگر دوقلوهای شما ناهمسان هستند، دوراه دارید. راه ابتدا استفاده از رنگ هایی خنثی همچون رنگ سفید میباشد که برای هر 2 جنس به طور کامل عادی و قابل قبول میباشد. راه دوم هم استفاده از دکوراسیون هایی است که در آن نصف اتاق به رنگ های دخترانه، و نصف دیگر اتاق به رنگ های پسرانه صحیح شده اند و در محل برخورد این 2 رنگ هم نوعی طرحهای خلاقانه تشکیل میشود.

چیدمان تخت ها:

برای چیدمان تخت ها میتوانید از 2 روش بهره ببرید:

تخت های 2 طبقه:

معمولا از تخت های دوطبقه برای کودکان دوقلوی همسانی استفاده میشود که اندازه اتاق خواب آن ها کوچک میباشد و برای 2 تخت مجزا فضای کافی وجود ندارد. طبق گفته بسیاری از روانشناسان، به دلیل آنکه همیشه 1 شخص در بالای فرد دیگر قرار دارد، امکان دارد گزینه چندان خوبی برای کودکان نباشد و روی روحیات فرد بالاسر و یا پایینی تاثیر بگذارد.
از سوی دیگر هم، استفاده از تخت های دوطبقه برای نوزادان زیاد خطرناک میباشد.

2 تخت مجزا:

اگر فضای کافی برای قرار دادن 2 تخت در اتاق وجود داشته باشد، این گزینه زیاد متناسب تر از حالت اولی میباشد. هم چنین، برای دوقلوهای غیرهمسان، استفاده از دو تخت مجزا هم متناسب تر و عقلانی تر میباشد و هم به شما این اجازه را میدهد تا اتاق را به 2 بخش دخترانه و پسرانه تقسیم نمایید.

کمد وسایل:

یکی دیگر از اصلی ترین مشکلات ما در مورد چیدمان اتاق، چیدمان وسایل در کمد میباشد. حالا تصور نمایید که اگر دوقلوهای شما ناهمسان باشند، تقریبا هر روز شاهد 1 جنگ بزرگ در خانه خواهید بود!

اگر اتاق فرزندان شما به اندازه کافی بزرگ میباشد، نظر میکنیم از 2 کمد مجزا برای نظم دادن به وسایل و لباس های آنها استفاده نمایید. البته این کمد ها لزوما نیاز نیست که کنار هم باشند، بلکه میتوانید از کمد های 2 بخشی استفاده نمایید که در آن بخش بالایی و پایینی دارای کشو و کمد مجزای خود هستند.

فضای بازی:

همیشه و همیشه در طراحی چیدمان هر نوعی از اتاق این موضوع را فراموش نکنید که نبایستی همه بخش های اتاق را با وسیله پر نمایید. میبایست همیشه 1 فضا با اندازه ای متناسب برای بازی و فعالیتهای روزانه فرزند و فرزندان خود تعبیه نمایید تا برای انجام فعالیتهای خود، وارد فضای هال نشوند.

فرش اتاق:

در مورد فرش اتاق، تلاش نمایید از طرح و رنگی استفاده نمایید که با دکوراسیون کلی اتاق دوقلوهای شما هماهنگی داشته باشد. علاوه بر بحث هماهنگی از لحاظ طرح و رنگ، بحث راحتی و جنس فرش هم دارای اهمیت بسیاری میباشد.

نوزادان در سال ابتدایی زندگی خود زیاد 4 دست و پا حرکت می کنند و بنابراین اگر جنس سطح زیرین آن ها نرم و ضد حساسیت نباشد، به راحتی به پوست ان ها آسیب رسیده و یا پوست آن ها ضخم میشود.

نکته هایی مهم در طراحی دکوراسیون اتاق دوقلوها

در گونه امکان اتاق دوقلوهای دختر و پسر از هم جدا باشند، زیرا کودکان برای رشد و تکامل نیاز به فضای مناسبی دارند.
به سلیقه فرزندانتان می توایند از وسایل مورد علاقه آنان در تزئین اتاق دوقلوها استفاده نماییداستفاده از حروف اسم کودکان در بالای تختخواب آنان هم ایده جذابی برای دیزاین اتاق دوقلوها میباشد.

دکوراسیون اتاق فرزندان دوقلو

دکوراسیون اتاق فرزندان دوقلو

اگر فضای اتاق شما زیاد کوچک میباشد، استفاده از تخت های تاشو هم گزینه چندان بدی نیست و میتوان با آن ها طرحهای زیبایی را هم صحیح نمود که از نمای اتاق نکاهد.از آن جا که نگهداری نوزادان دوقلو برای والدین به تنهایی مشکل بوده و زحمت زیادی دارد، از این رو امکان دارد بخواهند ساعاتی را از آشنایان و اطرافیان برای نگه داری بچه ها یاری بگیرند، بنابراین میبایست در اتاق صندلی کافی وجود اشته باشد.

وسایل سیسمونی اتاق خواب را از جایی تهیه نمایید که هم هزینه مناسبی داشته باشد و هم عمر مناسبی داشته باشند، تا هر چند زمان یکبار مجبور به تعویض آن ها نباشید. هم چنین، نظر میگردد از راحت بودن شست و شوی تشک و تخت دوقلوهای خود هم اطمینان حاصل نمایید چرا که تا زمانیکه کودکان نتوانند کنترل ادرار و مدفوع خود را داشته باشند، امکان دارد چندین بار مجبور به شست و شوی آن ها بشوید.

سخن پایانی

داشتن فرزند دوقلو، یکی از بزرگترین نعماتی میباشد که امکان دارد نصیب خانواده ها شود. به طور کلی، در صورتی که توان مالی و یا فضای کافی را دارید، نظر ما جدا نمودن اتاق آن ها از یکدیگر میباشد تا بتوانند احساس اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند.

ولی اگر این موضوع برایتان ناممکن میباشد، در این مقاله تلاش کردیم تا با ارائه نکته هایی مهم برای چیدمان اتاق کودکان دوقلو، شما را در چیدمان 1 اتاق با 2 روحیه متفاوت بیش راهنمایی کرده باشیم.

مطالب مرتبط :

زیبایی دکوراسیون با روتختی

زیباسازی اتاق کودک با شلف های دیواری

انتخاب تخت وکمد نوزاد

انتخاب سرویس خواب نوزاد

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
    • تصویر
    • شناسۀ محصول
    • امتیاز
    • قیمت
    • موجودی
    • دسترسی
    • افزودن به سبد خرید
    • توضیحات
    • محتوا
    • وزن
    • اندازه
    • اطلاعات اضافی
    برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
    مقایسه

    منو اصلی