درمان خانگی تب نوزاد و کودک

درمان خانگی تب نوزاد و کودک

درمان خانگی تب نوزاد و کودک : تب 1 علامت شایع در بیماری ها میباشد، ولی همیشه چیز بدی نیست. در واقع، تب 1 جواب معمول سیستم ایمنی کودک به ویروس یا عفونت باکتریایی میباشد. اکثر کودکان سالم می توانند تب را به خوبی تحمل کنند و در شرایط عادی در حدود سه تا پنج روز طول می کشد.

شایع ترین علت تب در نوزادان(درمان خانگی تب نوزاد و کودک)

شایع ترین علت تب در نوزادان عفونت ویروسی میباشد در بعضی موارد، دندان درآوردن هم امکان دارد سبب زیاد شدن اندکی دمای بدن شود؛ البته در نوزادان کوچک تر، تب می تواند نشانه ای از عفونت جدی باشد. وقتی که میبینید درجه حرارت نوزاد تان بالا می رود، می تواند سبب نگرانی برای شما شود این مشکل سبب میشود تا با دکتر تماس بگیرید یا مراقبت های اورژانسی را دریافت نمایید.

درجه حرارت و تب چند درجه برای نوزاد و کودک در هر سنی نگران کننده است؟

دستورالعمل های ذیل امکان دارد برایتان مفید باشد، دستورالعمل تب کودک در آکادمی آمریکایی اطفال (AAP):

نوزادان تا سه ماهگی دمایی بالاتر از 100.چهار درجه (38 درجه سانتیگراد) 1 مشکلی میباشد که سبب نگرانی میشود.
نوزادان بین سه تا شش ماهگی تب بالای 101 درجه (38.3 درجه سانتیگراد) میبایست بوسیله متخصص اطفال بررسی شود.
نوزادان سن شش ماه به بالاتر درجه حرارت بیشتر از 103 درجه (39.چهار درجه سانتیگراد) نیاز به مشاوره فوری با 1 دکتر دارد.
اگر کودک شما علائم دیگر بیماری ای همچون سرماخوردگی، سرفه، استفراغ یا اسهال را نشان داد، با دکتر خود مشورت نمایید.

درمان خانگی تب نوزاد و کودک

درمان خانگی تب نوزاد و کودک

علاوه بر این، به عنوان 1 پدر و مادر، همیشه به غرایزتان اعتماد کنید؛ اگر فکر می کنید میبایست به دکتر مراجعه نمایید، اینکار را انجام بدهید. در هر شرایطی، علاوه بر دارویی که دکتر تجویز میکند، میتوانید این چند راهنمایی را برای یاری به کاهش تب های نوزاد خود را دنبال نمایید و انجام بدهید.

در این جا چند راه برتر برای کاهش تب در نوزادان آورده ایم که شامل:

یک. کمپرس سرد برای کاهش تب

به محض این که تب در کودک تان درست کردن شد، نخستین کاری که میبایست انجام بدهید، قرار دادن 1 دستمال مرطوب بر روی پیشانی نوزاد میباشد. زمانیکه آب در پوستش تبخیر شد، تب کاهش پیدا میکند و درجه حرارتش به سرعت کاهش می یابد. مقداری آب سرد را در کاسه ای بریزید، 1 دستمال تمیز را در آب خیس نمایید، آب اضافه پارچه را بیرون بکشید، بعدا پارچه مرطوب را روی پیشانی نوزاد قرار دهید؛

وقتی که پارچه گرم شد، آن را بردارید و دوباره انجام بدهید، اینکار را تا زمانیکه تب از بین رود، ادامه بدهید. شما هم چنین میتوانید از دستمال یا لیف مرطوب استفاده نمایید و به مناطقی مانند:زیر بغل، پا، دست و کشاله ران کودک تان بمالید و مرطوب نمایید تا دما کاهش پیدا بکند.

نکته: هیچ زمان از آب خیلی سرد یا یخ استفاده نکنید، زیرا امکان دارد دمای داخلی بدن زیاد شدن یابد.

دو. حمام نیمه گرم و ولرم برای درمان تب

حمام ولرم، کودک را شاداب و آهسته میکند و به تنظیم دمای بدنش یاری میکند. حتی به کودک شما یاری خواهد نمود که بهتر بخوابد که برای بهبود سریعتر مورد نیاز میباشد. برای نوزادان کمتر از شش ماه، دو تا سه بار در روز حمام اسفنجی خیس به اعضای بدنش متناسب میباشد. برای نوزادان بیش از شش ماه، چند بار در روز به طور منظم آنان را به حمامی ولرم ببرید و پس از هر حمام، بلافاصله نوزادان را لباس بپوشانید.

نکته: هرگز از آب داغ یا سرد استفاده نکنید، زیرا امکان دارد سبب زیاد شدن دمای داخلی بدن شود.

سه. کاهش تب نوزاد با شیر مادر

برای نوزادان کوچک تر از شش ماهه که تب دارند، شیر مادر زیاد لازم میباشد. شیر مادر 1 تعادل عالی از مواد مغذی میباشد که موجب تقویت سیستم ایمنی ضعیف نوزاد میشود و برای مبارزه بیماری کودک طراحی شده میباشد، شیر مادر به سرعت و به راحتی قابل هضم میباشد هم چنین کودک مریض را به طور کامل هیدراته نگه می دارد، که برای بهبود سریع، زیاد لازم میباشد.

تلاش نمایید مرتبا نوزاد خود را با شیرتان تغذیه نمایید. اگر کودک شما در هنگام تب، از نگهداری و پرستاری شما خوشش نمی آید، شکل مراقبت و پرستاری تان را تغییر بدهید. میتوانید نوزاد را در حین تغذیه با شیر مادر صاف و ایستاده نگه دارید تا کودک شما در طول تغذیه راحت تر باشد. اگر کودک شما مدل شیردهی تان را پس می زند، شیرتان را بگیرید و با استفاده از 1 قاشق یا بطری، آن را به کودک دهید.

چهار. درمان تب کودک با مایعات

برای کودکان مریض، مهم میباشد که میزان مصرف مایعات را برایشان زیاد شدن بدهیم. مایعات یاری می کنند تا آنان را کمی خنک بکند و خود را جایگزین مایعاتی می کنند که از راه عرق نمودن، از دست رفته اند و موجب کم آبی میشوند. کم آبی بدن می تواند منجر به عوارض مختلف دیگری شود و سبب تاخیر در بهبودی شود. به دلیل داشتن تب، نوزادان امکان دارد خوردن مایعات فراوان را رد کنند.

بنابراین، تلاش نمایید به آنان مقادیر کمی از مایعات در دفعات زیادتر دهید. راه حل های آبرسانی خوراکی داشته باشید (هم خانگی هستند و هم به راحتی در بازار موجود است) در طول حمام ولرم برای بچه های کوچک تر از شش ماهه برای یاری به جبران مایعات و الکترولیت ها؛ همراه با آب و محلول آبرسانی خوراکی، میتوانید شیر سرد، آبمیوه و ماست سرد به نوزادان شش ماه یا بیش دهید.

درمان خانگی تب نوزاد و کودک

درمان خانگی تب نوزاد و کودک

پنج. کودک خود را در جا خنک نگه دارید

وقتی که از 1 کودک مریض مراقبت می نمایید، مهم میباشد که به طور منظم دمای اتاق را چک نمایید، نبایستی بیشتر از حد گرم یا خیلی سرد باشد. اتاق نوزادان را در دمای بین 70 تا 74 درجه فارنهایت نگه دارید (21.1 تا 23.3 درجه سانتیگراد). اگر از فن استفاده می نمایید، آن را در پایین ترین حالتش نگه دارید.

با این حال، مطمئن باشید که کودک شما به طور مستقیم ذیل فن نمی خوابد و اگر از دستگاه تهویه مطبوع استفاده می نمایید، درجه را در سطح متعادل نگه دارید. اطمینان داشته باشید، که کودک نمی لرزد و درجه حرارتش بالا نمی رود هم چنین، از استفاده از بخاری ثابت اجتناب نمایید، زیرا می تواند سبب گرمی فراوان کودک شما شود. نوزادان مریض را در 1 جا خنک نگه دارید. اگر کودک خود را بیرون می برید، تلاش نمایید در سایه باشید.

سرویس خواب کودک و نوجوان آپادانا

برای راحتی نوزاد ، کودک و نوجوان خود ، همچنین احساس آرامش و تمرکز برای آنها بایستی به کیفیت خواب و دکوراسیون اتاق آنها نیز اهمیت دهید سایت آپادانا کودک (معرفی و خرید سرویس خواب نوزاد ، سرویس خواب کودک ، سرویس خواب نوجوان دخترانه و پسرانه – سرویس سیسمونیتخت خواب نوزاد) شما را در این امر یاری میکند .

 

مطالب مرتبط :

بهداشت دهان و دندان در کودکان

اضطراب جدایی در کودکان

بررسی علل دندان قروچه در کودکان

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
  • تصویر
  • شناسۀ محصول
  • امتیاز
  • قیمت
  • موجودی
  • دسترسی
  • افزودن به سبد خرید
  • توضیحات
  • محتوا
  • وزن
  • اندازه
  • اطلاعات اضافی
  برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
  مقایسه

  منو اصلی