تقلب کودکان در موقع بازی

تقلب کودکان در موقع بازی

تقلب کودکان در موقع بازی :چرا بعضی از بچه‌ها، آب‌زیرکاه هستند؟ چرا کودکان در بازی تقلب می کنند؟ حتّی 1 بچّه 5 ساله نیاز به درستکار بودن را حس می‌کند و در عمق وجودش یار دارد چیزی را که می‌خواهد، بدون تقلب به‌دست آورد. بعضی از کودکان که قبول شکست برایشان مشکل میباشد، در بازی‌ها برای برنده شدن تقلّب می‌کنند و به طور حق به جانبی کودکان دیگر را از این که در آن بازی ضعیف هستند، محکوم می‌کنند.

بررسی دلایل تقلب در کودکان

یکی از دلایل تقلب در بازی تمایل به پیروزی و دست‌یابی به موفقیت میباشد که موجب می شود بعضی از بچه‌ها، دست به تقلب بزنند. یکی دیگر از دلایل تقلب کودکان هنگامی میباشد که انتظارات و توقعات از کودک، بیشتر از حد فراوان می‌شود، کودک برای نشان دادن موفقیت خود به والدین دست به تقلب یا به اصطلاح، جِر زدن می زند.

یکی از دلایل تقلب کودکان به خاطر این میباشد که یار ندارند در بازی ببازند، و معمولا بعد از باخت در بازی زیاد غمگین میشوند و امکان دارد حتی جیغ و داد و یا گریه کنند. ولی کودکان میبایست یاد بگیرند که نبایستی در بازی همیشه برنده شد و این آموزش میبایست بوسیله والدین گونه گیرد.شما میتوانید برای اینکار با او بازی های کوتاه مدت و ساده ای انجام بدهید و بگذارید در این بازی ها گاهی ببازند تا باخت در بازی را تجربه بکند.

هم چنین میتوانید بازی هایی که در آنان احتیاجی به برد و باخت نیست را انجام بدهید، این بازی ها هم می توانند برای کودکان شما مفید باشند.برای آن‌ها الگوسازی نمایید. نگاهی دقیق به زندگی خودتان بیندازید. آیا شده شما یا همسرتان هم، گاهی دروغ بگویید یا حقه بزنید؟ اگر صندوق‌دار فروشگاهی، بقیه پولتان را داد، در حالی که پول، بیش‌تر از مقداری که میبایست می‌داد، بود، آیا بقیه پول را پس میدهید؟ آیا تا به حالا، دروغ‌های کوچک گفته‌اید؟

تقلب کودکان در موقع بازی

تقلب کودکان در موقع بازی

الگوی عملی والدین در یادگیری کودکان

بدانید که این‌ها، ارزش‌های اخلاقی ای میباشد که شما به کودکتان یاد می بدهید.بچه های کوچک، منطق حاکم بر قوانین و یا علت اشتباه بودن زیرپا گذاشتن آنان را درک نمی کنند. اصولا، آنان قوانین بازی را طوری تغییر می بدهند که بتوانند برنده شوند. اگر این مسئله برایتان اهمیت دارد، روش متناسب این میباشد که با آرامش به فرزندتان بگویید اگر می خواهد با شما یا دیگران بازی بکند، میبایست قوانین را رعایت بکند.

تقلب در بازی ممنوع میباشد. اگر هم می خواهد با روش خاص خود بازی بکند، می تواند با خودش بازی بکند. به او یاد دهید که قوانین سبب درست کردن روشی یکسان برای بازی نمودن با هم میشوند.برخی بچه ها تنها به این دلیل تقلب می کنند که از باختن نفرت دارند. کودکی که از باختن غمگین میشود و اگر ببازد، جیغ و داد به راه می اندازد، میبایست یاد گیرد که اگر در بازی همیشه برنده نشد، مسئله ای نیست.

چنین کودکی می تواند با بازی هایی کوتاه مدت و ساده مانند دوز بازی، بازی های حدس زدنی و قایم باشک، باختن را تمرین بکند. بازی های غیررقابتی که در آنان برنده و بازنده ای وجود ندارد هم می توانند مفید باشند.روی این مسئله تأکید نمایید که پیروز شدن، همه‌چیز نیست. از آن‌جا که جامعه تأکید بسیاری بر پیروزی و موفقیت دارد، بنابراین والدین، ناخودآگاه، این مفهوم را وارد خانه می کنند. در این گونه والدین میبایست آگاه باشند که میبایست برخورد درستی با این مفهوم رایج در جامعه داشته باشند.

اهمیت صداقت در رفتار کودکان

والدین میبایست به فرزندانشان بگویند که آن‌چه زیاد اهمیت دارد، این میباشد که بچه‌ها کارشان را با صداقت و درستی انجام بدهند.فرزند شما امکان دارد قوانین را به طور کامل درک نکند. در این مورد، بازی را قطع و قوانین را مرور نمایید. از او سؤالاتی بپرسید و در حالی که بازی را آغاز میکنید، مراحل را به گونه ای برایش تعریف کنید که قوانین را درک بکند.

با تعیین قوانین برای کودک، به صورتی محترمانه سبب می بشوید تا کودکی که می داند تقلب کرده میباشد، بفهمد که شما متوجه شده اید مشکلی در بازی او وجود دارد.هنگامی خودتان بازنده می بشوید به عنوان الگو، رفتار مناسبی داشته باشید. نشان دهید که باختن، به معنای پایان شدن دنیا نیست: «خب، من باختم، ولی بازی واقعا جالبی بود.»

سرویس خواب کودک و نوجوان آپادانا

برای راحتی نوزاد ، کودک و نوجوان خود ، همچنین احساس آرامش و تمرکز برای آنها بایستی به کیفیت خواب و دکوراسیون اتاق آنها نیز اهمیت دهید سایت آپادانا کودک (معرفی و خرید سرویس خواب نوزاد ، سرویس خواب کودک ، سرویس خواب نوجوان دخترانه و پسرانه – سرویس سیسمونیتخت خواب نوزاد) شما را در این امر یاری میکند.

تقلب کودکان در موقع بازی

تقلب کودکان در موقع بازی

مطالب مرتبط :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
  • تصویر
  • شناسۀ محصول
  • امتیاز
  • قیمت
  • موجودی
  • دسترسی
  • افزودن به سبد خرید
  • توضیحات
  • محتوا
  • وزن
  • اندازه
  • اطلاعات اضافی
  برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
  مقایسه

  منو اصلی