ترفندهای بالا بردن بهره ی هوشی کودکان

ترفندهای بالا بردن بهره ی هوشی کودکان

ترفندهای بالا بردن بهره ی هوشی کودکان :پدر و مادر با تشویق هر گام کوچک کودک می‌‎توانند نقش مهمی در زیاد شدن هوش کودک داشته باشند. زیاد شدن هوش کودک نوزاد حتی قبل از آن که به دنیا بیاید هم می تواند چیزهایی را یاد گیرد. او صداها را می شنود و از راه آنان چیزهایی را می آموزد. بنابراین بهتر میباشد در طول روز وقت هایی را به صحبت نمودن با او بپردازید. برای او شعر بخوانید. کودک را به گردش ببرید، با او صحبت نمایید، از او درمورد همه چیز پرسش نمایید.

راه های تقویت هوش کودکان

به درخواستهای تکراری کودکتان توجه نمایید. تکرار ارتباط نرون ها را در مغز تقویت میکند. بنابراین کتابی را برای دهمین بار قبل از این که روی داستان دیگری پافشاری نمایید برای او بخوانید.کودکان باهوش پدر و مادرانی دارند که برای آنان به عنوان 1 فرد احترام قائل هستند، به توانایی های آنان ایمان داشته و معتقدند که آن ها منحصر به فردند، این گونه کودکان طبیعتا اعتماد به نفس خود را برای کارهای مخاطره انگیز و مبتکرانه زیاد شدن می بدهند.

ترفندهای بالا بردن بهره ی هوشی کودکان

ترفندهای بالا بردن بهره ی هوشی کودکان

 

ضریب هوشی کودکانی که در خانواده های پر مهر و محبت بزرگ شده اند از سایر کودکان بیش میباشد. همه حواس فرزندتان را تقویت نمایید. به عنوان مثال چشم ها را برای دقت در رنگ ها و جا ها در پدیده های هستی، شنوایی را برای گوش نمودن به طبیعت.فرزندتان را تشویق نمایید درمورد آنچه می بیند، حرف بزند. به ایده کودک ارزش بدهید و برای آنان اهمیت قائل بشوید.

به کودکتان بی اعتنایی نکنید، سئوال هایش را معتبر و ارجمند بدانید، برای جواب گفتن به پرس و جو هایش زمان صرف نمایید و کمکش نمایید تا پاسخ خود را بیابد. گوش فرا دادن به سخنان کودک و آزاد گذاشتن او برای کنجکاوی، نتایج مطلوبی در جهت رشد کودک در بر خواهد داشت.آن چنان با کودک رفتار نمایید که احساس بکند همان هست که میبایست باشد. بدین راه به او یاری کرده اید تا چنان باشد که در توان دارد.هنگامی کودک جیغ میزند، به او جواب بدهید. به کودک ابراز علاقه نمایید.

اهمیت تاثیر نوازش در رفتار کودک

او را بغل و نوازش نمایید تا در مغزش مدارهای مثبت شکل بگیرد که با عواطف دارای ارتباط میباشد، بغل نمودن و تماس صمیمانه روزانه با کودک، امنیت عاطفی را در مغز او شکل میدهد.از دستور دادن به کودک خودداری نمایید، فقط با او حرکت نمایید. به او اجازه بدهید درمورد موضوعات مختلف برای شما صحبت بکند، 9 آن که شما با او صحبت نمایید و دستور دهید.بر نقایص تمرکز نکنید و به جای آن تنها کار مثبت یا پیشرفت کودک را تشویق کنید.

صحبت با کودک تاثیر عمیقی بر رشد مغزی او دارد و در این امر مادران نقش حیاتی دارند.همواره برای یاری به کودک خود در دسترس باشید و کودک خود را وادار نمایید که ایده های نو را امتحان بکند.حواس کودک را تحریک نمایید. وسایل یار داشتنی و تحریک کننده در محیط کودک سبب زیاد شدن هوش او میشود. اشیایی از قبیل کیسه های کاغذی، تکه های اسفنج رنگی، بشقاب های پلاستیکی و اسباب بازیهای مختلف ….

با روشهای ساده هوش کودک خود را زیاد شدن بدهیدکودک را ترغیب نمایید خودش اسباب بازی بسازد. با اینکار خلاقیت وجودش بیدار میشود و یاد میگیرد تخیلش را بکار بگیرد.قصه گویی 1 عنصر اساسی در رشد هوش میباشد، اینکار قدرت تفکر کودک را زیاد شدن میدهد.به اتفاق کودک داستانی بسازید و با هم آن را تکمیل نمایید.تمرینات خواندن و نوشتن را زیاد شدن بدهید. کودک را با محیطی پر از تصاویر متنوع و وسایل علمی و هنری همچون کتاب، روزنامه و مجلات سرگرم نمایید.

ترفندهای بالا بردن بهره ی هوشی کودکان

ترفندهای بالا بردن بهره ی هوشی کودکان

 

چند نکته کاربردی برای تقویت هوش کودکان

با کودک بازی نمایید. هنگام بازی، کودک فکر میکند، برنامه ریزی میکند، راههای تازه ای می یابد و تجربه میکند. بازی های تخیلی به روند آموزش طعم خوش سرگرمی می بخشد. در نتیجه کودک مشتاق میباشد و همیشه دلش می خواهد بیش یاد گیرد و این اساس هوش میباشد.مغز انسان با تمرین و ورزش توان پویایی و نرمش خود را به دست می آورد ولی اگر مغز بیکار بماند و هیچگونه فعالیت و کاری انجام ندهد تقویت نمی شود و کارایی و پویایی فکر از بین می رود.

میبایست تمایل به کسب انواع تجربه ها را در کودک برانگیخت. کودکی که فرصت هایی برای دیدن،شنیدن، مزه نمودن، بو نمودن و لمس نمودن در اختیار دارد، ابزار اولیه خلاقیت را در دست دارد.کودکانی که فراوان با اسباب بازی، بازی می کنند اغلب از کودکانی که به میزان محدودی اسباب بازی در اختیار دارند خلاق ترند و قوه تخیل قوی تری دارند و آنهایی که به طورمرتب با والدین شان بازی می کنند در بزرگسالی از سطوح عالی تری از خلاقیت برخوردار میشوند.

ترس مانع رشد استعدادهای کودک میشود. از مهم ترین اقداماتی که ترس های کودک را از بین می برد، یافتن علت تشویق و نگرانی اوست.کمبود مواد مغذی و تغذیه ناسالم از عواملی میباشد که می تواند در رشد سلول ها و رگ ها و عملکرد مغز، تاثیر گذار باشد.

سرویس خواب کودک و نوجوان آپادانا

برای راحتی نوزاد ، کودک و نوجوان خود ، همچنین احساس آرامش و تمرکز برای آنها بایستی به کیفیت خواب و دکوراسیون اتاق آنها نیز اهمیت دهید سایت آپادانا کودک (معرفی و خرید سرویس خواب نوزاد ، سرویس خواب کودک ، سرویس خواب نوجوان دخترانه و پسرانه – سرویس سیسمونیتخت خواب نوزاد) شما را در این امر یاری میکند.

مطالب مرتبط:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
  • تصویر
  • شناسۀ محصول
  • امتیاز
  • قیمت
  • موجودی
  • دسترسی
  • افزودن به سبد خرید
  • توضیحات
  • محتوا
  • وزن
  • اندازه
  • اطلاعات اضافی
  برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
  مقایسه

  منو اصلی