تربیت کودکان از نوزادی تا 6 سالگی

تربیت کودکان از نوزادی تا 6 سالگی

تربیت کودکان از نوزادی تا 6 سالگی:آموزش قبل از دوران کودکی مرحله آموزشی میباشد که از ماه های ابتدا تولد تا 6 سالگی به دختران و پسران می پردازد تا به رشد جسمی، عاطفی، اجتماعی و فکری آنها یاری بکند. این در 2 چرخه تنظیم شده است: نخستین شامل حداکثر 3 سال میباشد. دومی که رایگان میباشد از 3 تا 6 سالگی می‌گذرد.

این چرخه دوم داوطلبانه میباشد و در سراسر جهان تعمیم یافته میباشد. به طوری که در حالا حاضر عملاً ۱۰۰ درصد پسران و دختران ۳ تا ۶ ساله در مدرسه هستند.تحقیقات متعدد در عرصه بین المللی به ما نشان میدهد که این مرحله در رشد فرد کلیدی میباشد. برای این که تأثیرات این آموزش مثبت باشد، نیازمند زمینه‌های تحریک‌کننده و شیوه‌های آموزشی مبتنی بر محبت، خودمختاری، کاوش و بازی میباشد.

در آموزش قبل از دوران کودکی، توجه به رشد عاطفی پیشرونده، از راه درست کردن پیوندها و روابط نو با بزرگسالان و بین پسران و دختران هم سن و سال آنهاست. درست کردن 1 عکس مثبت و متعادل از خود و هم چنین به دست آوردن استقلال شخصی و عادات کنترل بدن برای آنان آسان تر میباشد.

آموزش در دوران کودکی چیست؟

هدف از آموزش در دوران کودکی این میباشد که پسران و دختران در این سنین بتوانند به رشد همه جانبه و هماهنگ در ابعاد عاطفی، عاطفی، جنسی، هنری، شناختی و جسمی دست یابند ، عکس مثبتی از خود بسازند و استقلال شخصی خود را تقویت کنند.

تربیت کودکان از نوزادی تا 6 سالگی

تربیت کودکان از نوزادی تا 6 سالگی

آموزش ارزش های مدنی برای همزیستی

از جمله اصول تربیتی که تمرین تدریس در کلاس را هدایت میکند، بازی ، آزمایش ، کشف محیط و موجودات زنده تشکیل دهنده آن میباشد.آموزش برای مصرف مسئولانه و پایدار یا ترویج و آموزش سلامت . رویکردی به تجربیات آغاز اولیه دارای ارتباط با خواندن و نوشتن هم در این مرحله با ارتقای مهارت‌های عددی ابتدایی ، بیان موسیقی و تصویری یا زبان خارجی به‌ویژه سال آخر سیکل دوم تولید می‌شود.

به عنوان اهداف، آموزش در دوران کودکی، در میان دیگران، به دنبال این میباشد که پسران و دختران هم قادر به شناخت نباشند، احترام گذاشتن و پذیرش بدن خود و دیگران ، توسعه و مدیریت عواطف خود ، ارتباط از دیدگاه برابر بین زن و مرد، عمل به همدلی و حل و فصل مسالمت آمیز تعارضات .

آموزش در دوران کودکی چطور سازماندهی می شود؟

آموزش در دوران کودکی مرحله ای منحصر به فرد با هویت خاص خود میباشد که هدف آموزشی یکسانی را برای پسران و دختران ۰ تا ۶ سال دنبال میکند.وزارت آموزش و پرورش و آموزش حرفه ای حداقل تدریس ( مهارت ها، معیارهای ارزشیابی و دانش پایه ) را برای 2 دوره تشکیل دهنده مرحله درست کردن میکند.

در سیکل ابتدا (از ۰ تا ۳ سال) این حداقل آموزش ها ماهیت راهنمایی دارند ، از طرفی مرجع تعریف برنامه درسی سیکل دوم (۶-۳ سال) هستند. که جوامع خودمختار میبایست توسعه و تکمیل شوند.برنامه درسی آموزش اولیه در 3 حوزه سازماندهی شده میباشد که به رشد دوران کودکی و زمینه هایی که در آن تجربیات در این سنین رخ میدهد جواب می دهد:

رشد در هماهنگی
کشف و اکتشاف محیط زیست
ارتباط و بازنمایی واقعیت

برای هر حوزه، شایستگی‌های خاصی (مشترک در هر 2 دوره)، دانش پایه (محتوای مربوط به حوزه) و معیارهای ارزیابی تعریف شده میباشد که اگرچه ارزش اعتباربخشی ندارند ، ولی از آنجایی که مرحله اجباری نیست، ولی داوطلبانه میباشد. 1 مرجع برای شناسایی ریتم و پیشرفتی که در حالا وقوع میباشد، و بالاتر از همه، برای تسهیل کار پیشگیری، تشخیص و مداخله زودهنگام.

دانش پایه ای که هر حوزه را تشکیل میدهد بوسیله معلمان برای طراحی فعالیتها یا موقعیت های یادگیری مثبت و معنادار عاطفی استفاده میشود که به طور کلی میبایست به توسعه آن یاری بکند.

شایستگی های کلیدی

این شایستگی‌ها هدف نهایی یادگیری شایستگی هستند و در دختران و پسران در این سنین، تمرکز میبایست بر بسیج آموخته‌هایشان برای حل مشکلات واقعی دارای ارتباط با محیطی که در آن زندگی می‌کنند، در تعامل با همسالانشان باشد. در 1 تعاونی آنان آغاز به توسعه در آموزش ابتدایی دوران کودکی می کنند، ولی کار در آموزش ابتدایی، ESO و مدرک کارشناسی طبق دستورالعمل های اتحادیه اروپا ادامه دارد.

تربیت کودکان از نوزادی تا 6 سالگی

تربیت کودکان از نوزادی تا 6 سالگی

شایستگی های کلیدی عبارتند از:

شایستگی در ارتباطات زبانی
شایستگی چند زبانه
ریاضیات و علوم، فن آوری و مهارت مهندسی
صلاحیت دیجیتال
شایستگی شخصی، اجتماعی و یادگیری برای یادگیری
صلاحیت شهروندی
رقابت کارآفرینی
آگاهی فرهنگی و شایستگی بیان

برای انتخاب مرکز برای دختر یا پسر خود، توصیه میکنیم از توصیه های ذکر شده در ذیل پیروی کنید: زمانیکه تقاضا برای جا از نظر در مدارسی که بوسیله بودجه عمومی حمایت میشود، بیش شود،فرآیند پذیرش بر اساس معیارهای اولویت تعیین شده بوسیله جوامع خودمختار اداره میشود .

آنان معمولاً موارد ذیل هستند:

-وجود خواهر و برادر درج نام شده در مرکز یا والدین یا سرپرستان قانونی که در آن کار می کنند.
-نزدیکی به خانه یا محل کار یکی از والدین یا قیم قانونی آنان.
-درآمد سالانه واحد خانواده با در پیشنهاد گرفتن مشخصاتی که برای خانواده های پرجمعیت برای محاسبه آن اعمال میشود.
-ناتوانی دانش آموز یا یکی از والدین یا خواهر و برادر او.
-سایر معیارهای تکمیلی، همچون عضویت دانش آموز در خانواده تک والدی یا تحت سرپرستی.
-مهم میباشد که با اطلاعات مربوط به فرآیند پذیرش مشورت نمایید تا در مورد شرایط پذیرش یا معیارهای اولویت اضافی که امکان دارد تعیین کنند مطلع بشوید.

سرویس خواب کودک و نوجوان آپادانا

برای راحتی نوزاد ، کودک و نوجوان خود ، همچنین احساس آرامش و تمرکز برای آنها بایستی به کیفیت خواب و دکوراسیون اتاق آنها نیز اهمیت دهید سایت آپادانا کودک (معرفی و خرید سرویس خواب نوزاد ، سرویس خواب کودک ، سرویس خواب نوجوان دخترانه و پسرانه – سرویس سیسمونیتخت خواب نوزاد) شما را در این امر یاری میکند.

مطالب مرتبط :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
  • تصویر
  • شناسۀ محصول
  • امتیاز
  • قیمت
  • موجودی
  • دسترسی
  • افزودن به سبد خرید
  • توضیحات
  • محتوا
  • وزن
  • اندازه
  • اطلاعات اضافی
  برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
  مقایسه

  منو اصلی