تربیت موفق

تربیت موفق

تربیت موفق :فرزندپروری یکی از سخت ترین و کاملترین وظایف در جهان میباشد و امکان دارد احساس نمایید کمترین آمادگی را برای آن دارید.در این جا چند نکته برای والدین وجود دارد که می تواند به شما یاری بکند به عنوان والدین احساس رضایت بیشتری داشته باشید و از فرزندان خود هم لذت بیشتری ببرید.

۱. عزت نفس فرزندتان را تقویت نمایید

کودکان زمانیکه خود را از چشم والدین خود می بینند، در دوران نوزادی آغاز به پرورش حس خود می کنند. فرزندان شما لحن صدای شما، زبان بدن و پایان حالات شما را جذب می کنند. گفتار و کردار شما به عنوان والدین بیشتر از هر چیز دیگری بر رشد عزت نفس شما تأثیر دارد. تمجید از دستاوردها، هر چند کوچک، سبب افتخار کودکان میشود. اجازه دادن به آنان برای انجام کارها به تنهایی سبب میشود آنان احساس توانایی و قدرت کنند.

برعکس، گذاشتن نظرات یا مقایسه های منفی با سایر کودکان سبب میشود آنان احساس بی ارزشی کنند.از اظهارات مغرضانه یا استفاده از کلمات آزاردهنده خودداری نمایید. نظراتی همچون “این احمقانه است!” یا “شما بیش شبیه 1 نوزاد رفتار می نمایید تا برادر کوچکتان!” می تواند آسیبی مشابه ضربات فیزیکی درست کردن بکند. کلمات خود را با دقت برگزینید و دلسوز باشید. به فرزندان خود بگویید که همه اشتباه می کنند و شما هنوز آنان را یار دارید، حتی اگر رفتار آنان را تأیید نکنید.

تربیت موفق

تربیت موفق

۲. اعمال نیک را بشناسید

آیا تا به حالا فکر کرده اید که چند بار در روز واکنش های منفی به فرزندان خود دارید؟ امکان دارد دریابید که بارها از آنان انتقاد می نمایید تا این که از آنان تعریف نمایید. اگر 1 رئیس با شما چنین رفتار منفی داشته باشد، حتی اگر با نیت خیر باشد، چه احساسی خواهید داشت؟مثبت ترین رویکرد اعتراف به کارهای پسندیده کودکان است: “تو بدون این که من بخواهم رختخواب را صحیح کردی، عالی است!” یا “من داشتم بازی تو را با خواهرت تماشا می کردم و خیلی صبور بودی.”

این نظرات در تشویق به رفتار پسندیده در درازمدت زیاد موثرتر از توبیخ مداوم خواهد بود.کاری نمایید که هر روز چیزی برای ستایش پیدا نمایید. در مورد پاداش‌ها سخاوتمند باشید: عشق، آغوش و تمجید شما می‌تواند معجزه بکند و اغلب به اندازه کافی سبب رضایت شما می‌شود. به زودی متوجه خواهید شد که بیش رفتاری را که یار دارید ببینید، “پرورش” می نمایید.

۳. محدودیت ها را تعیین نمایید و با نظم و انضباط سازگار باشید

نظم و انضباط در همه خانه ها ضروری میباشد. هدف انضباط یاری به کودکان در انتخاب رفتارهای قابل قبول و یادگیری خودکنترلی میباشد. آنان امکان دارد محدودیت هایی را که شما تعیین کرده اید آزمایش کنند، ولی برای تبدیل شدن به بزرگسالانی مسئولیت پذیر برای آنان لازم میباشد.تنظیم قوانین در خانه به کودکان یاری میکند تا انتظارات شما را درک کنند و خودکنترلی را توسعه بدهند.

برخی از قوانین امکان دارد شامل عدم تماشای تلویزیون تا وقت انجام تکالیف باشد و اجازه کتک زدن، صدا زدن یا اذیت نمودن را ندهد.توصیه میشود که 1 سیستم را پیاده سازی کنید: 1 هشدار و عواقب آن، که می تواند جریمه یا از دست دادن امتیازات باشد. اشتباه رایجی که والدین مرتکب میشوند این میباشد که عواقب آن را دنبال نمی کنند. شما نمی توانید 1 روز بچه ها را برای 1 پاسخ بد تنبیه نمایید و روز بعد واقعیت را نادیده بگیرید. ثابت بودن به آنان می آموزد که چه انتظاری دارید.

۴. برای فرزندانتان زمان بگذارید

اغلب برای والدین و فرزندان جمع شدن برای 1 وعده غذایی خانوادگی دشوار میباشد، چه رسد به گذراندن وقت با کیفیت در کنار هم. با این حالا، احتمالاً چیزی وجود ندارد که کودکان بیش از آن یار داشته باشند. صبح ۱۰ دقیقه زودتر از خواب بیدار بشوید تا بتوانید با فرزندانتان صبحانه بخورید یا ظرف ها را در سینک بگذارید و بعد از شام به پیاده روی بروید. کودکانی که توجهی را که میخواهند از والدین خود به خود جلب نمی کنند، اغلب بیشتر از حد واکنش نشان می بدهند یا بدرفتاری می کنند.

زیرا به این ترتیب مطمئن هستند که توجه آنان را به خود جلب خواهند نمود.برای بسیاری از والدین زمان گذاشتن برای فرزندانشان مفید میباشد. هر هفته 1 “شب ویژه” را برای با هم بودن برنامه ریزی نمایید و اجازه بدهید فرزندانتان در تصمیم گیری برای گذراندن زمان یاری کنند. راه‌های دیگری برای اتصال پیدا نمایید، مثلاً 1 یادداشت یا چیز خاصی را در جعبه‌های غذای کودکان بگذارید.به پیشنهاد می رسد که نوجوانان در مقایسه با کودکان کوچک تر به توجه فردی والدین کمتری نیاز دارند.

از آنجایی که فرصت های کمتری برای والدین و نوجوانان برای گذراندن زمان با هم وجود دارد، والدین میبایست پایان سعی خود را بکار گیرند تا زمانیکه فرزندانشان تمایل به صحبت نمودن یا شرکت در فعالیتهای خانوادگی را ابراز می کنند، در دسترس باشند. شرکت در کنسرت‌ها، بازی‌ها و رویدادهای دیگر با نوجوان خود راهی برای انتقال محبت میباشد و به شما امکان می‌دهد چیزهای مهم دیگری در مورد کودک و دوستانش بیاموزید.

اگر 1 والدین شاغل هستید، احساس گناه نکنید. بچه ها کارهای کوچکی که شما انجام می بدهید را به یاد می آورند، مثلاً پاپ کورن صحیح نمایید، کارت بازی نمایید، ویترین مغازه.

۵. الگوی خوبی باشید

کودکان خردسال با تماشای والدین خود چیزهای زیادی در مورد نحوه رفتار نمودن یاد می گیرند. هر چه کوچک تر باشد، بیش از آن تقلید می کنند. پیش از این که در مقابل فرزندتان واکنش پرخاشگرانه یا عصبانی نشان بدهید، به موارد ذیل فکر کنید: آیا می خواهید کودک در هنگام عصبانیت این گونه رفتار کند؟ همیشه حواستان باشد که فرزندانتان شما را تماشا می کنند. مطالعات نشان داده است که کودکانی که ضربه میزنند اغلب الگوی پرخاشگری را از خانه تقلید می کنند.

نمونه ای از ویژگی هایی باشید که می خواهید در فرزندان خود پرورش دهید: احترام، صمیمیت، صداقت، مهربانی، بردباری. بخشنده باش. کارهایی را برای دیگران انجام دهید بدون این که انتظار مجازات داشته باشید. تشکر و تمجید خود را بیان نمایید. مهمتر از همه، با فرزندانتان همان طور رفتار نمایید که انتظار دارید دیگران با شما رفتار کنند.

تربیت موفق

تربیت موفق

۶. ارتباط را در اولویت قرار بدهید

شما نمی توانید از بچه ها انتظار داشته باشید که همه کارها را انجام بدهند فقط به این دلیل که شما به عنوان والدین «این را می گویید». آنان هم همچون بزرگسالان میخواهند و شایسته توضیحات هستند. اگر زمان خود را برای توضیح دادن خود صرف نکنیم، بچه ها آغاز به ذیل پرسش بردن ارزش ها و انگیزه های ما می کنند و این که آیا پایه و اساس دارند یا خیر. والدینی که با فرزندان خود استدلال می کنند به آنان اجازه می بدهند بدون قضاوت ارزشی بفهمند و یاد بگیرند.

انتظارات خود را روشن نمایید. اگر مشکلی وجود دارد، آن را توصیف نمایید، احساسات خود را بیان نمایید و از فرزندتان دعوت نمایید تا با هم راه حلی برای آن پیدا کنند. ذکر عواقب آن را فراموش نکنید. پیشنهادات و پیشنهادات جایگزین ارائه بدهید. هم چنین، مایل به گوش دادن به پیشنهادات فرزندتان باشید. مذاکره کنند. کودکانی که در تصمیم گیری شرکت می کنند انگیزه بیشتری برای اجرای آن دارند.

سرویس خواب کودک و نوجوان آپادانا

برای راحتی نوزاد ، کودک و نوجوان خود ، همچنین احساس آرامش و تمرکز برای آنها بایستی به کیفیت خواب و دکوراسیون اتاق آنها نیز اهمیت دهید سایت آپادانا کودک (معرفی و خرید سرویس خواب نوزاد ، سرویس خواب کودک ، سرویس خواب نوجوان دخترانه و پسرانه – سرویس سیسمونیتخت خواب نوزاد) شما را در این امر یاری میکند .

مطالب مرتبط:

 

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
  • تصویر
  • شناسۀ محصول
  • امتیاز
  • قیمت
  • موجودی
  • دسترسی
  • افزودن به سبد خرید
  • توضیحات
  • محتوا
  • وزن
  • اندازه
  • اطلاعات اضافی
  برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
  مقایسه

  منو اصلی