بی اشتهایی در کودکان

بی اشتهایی در کودکان

بی اشتهایی در کودکان :دلایل بیشماری برای بی اشتهایی در کودکان وجود دارد. بی تردید در اطرافتان بزرگسالانی را دیده اید که در کودکی بچه بد غذا بوده اند و به دلیل عدم عادات صحیح غذایی، دچار ضعف و یا نارسایی های جسمی و روحی اند. این دسته از افراد به جای تغذیه صحیح و استفاده پسندیده از انواع غذاها، کمبودهای بدن خودشان را با انواع داروها و مکمل های دارویی جبران می کنند و در شرایط متفاوت غذایی به دلیل داشتن عادت غذایی مشخص دچار مشکل و بحران تغذیه میشوند.

این افراد معمولا در کودکی عادت های درست خوردن غذا را نیاموخته اند. کودکان مانند بزرگسالان به طعم، مزه، شکل و نوع غذا توجه دارند. میبایست غذای کودک را در عین رعایت بهداشت و سلامت آن تا حد امکان خوشمزه و خوش طعم پخت تا ذایقه ی کودکان هم به طعم های متناسب و پسندیده آشنا شود.

رفتار با کودک بد غذا – بی اشتهایی کودکان
بی اشتهایی در کودکان و راههای درمان آن
علل احتمالی بی اشتهایی ناگهانی کودک
رفتار با کودک بد غذا

بی اشتهایی در کودکان

بی اشتهایی در کودکان

دلایل بی اشتهایی ناگهانی کودک

یبوست: کودکی که یبوست دارد، امکان دارد از خوردن دست بکشد، چون نمی تواند توضیح دهد که چرا.

ویروس: 1 کودک با اشتهای پسندیده، که ناگهان از خوردن غذا امتناع میکند امکان دارد دارای 1 اشکال معده به پایین باشد.اگر این دلیلش باشد، میبایست به سرعت مشخص شود.

حساسیت غذایی: گاهی اوقات 1 حساسیت غذایی مثل بیماری سلیاک (واکنشی به گلوتن پروتئین، که در گندم، جو و چاودار تشخیص داده می شود) وجود دارد که سبب ناراحتی کودک شما میشود.

مزانشوئید ائوزینوفیلی: این وضعیت دشوار به علت تجمع 1 نوع خاص از سلول های سیستم ایمنی در مری کودک درست کردن میشود (به طور بالقوه به خاطر آلرژی های غذایی / حساسیت های غذایی یا برگشت اسید معده).مزانشوئید ائوزینوفیلی می تواند سبب شود که گلو ورم بکند که برای خوردن زیاد دردآور میباشد.

بی اشتهایی عصبی یا دیگر اختلالات تغذیه ای: اگرچه بسیاری از مردم این مشکل را برای نوجوانان مطرح می کنند، ولی بی اشتهایی عصبی در کودکان 6 یا 7 ساله هم وجود دارد.

عفونت‌های ادراری و انگل: ابتلا به عفونت‌های ادراری، انگل، مشکلات کبدی، ریوی، مننژیت توأم با تب و سرماخوردگی می‌تواند جزو عوامل بی اشتهایی ناگهانی کودک در باشد.

مشکلات پزشکی دیگر: بسیاری از بیماری هایی که کلیه ها، کبد یا کل بدن را تحت تاثیر قرار می بدهند، می تواند سبب از دست دادن اشتها در کودکان شود.

علائم و نشانه های رایج بدغذایی در کودکان و بی اشتهایی کودکان

بدغذایی در کودکان رفتار طبیعی 1 کودک نوپا میباشد. اگر کودک شما هر کدام از رفتارهای ذیل را نشان داد، کاملاً طبیعی میباشد.

از خوردن غذا براساس رنگ و یا بافتش خودداری میکند.
تعداد کمی از غذاها را یار دارد و جز آنان چیزی نمی خورد.
نسبت به امتحان غذایی نو امتناع میکند.
از دست دادن علاقه شان نسبت به غذایی که عاشقش بودند.
فقط میخواهند با 1 قاشق یا چنگال غذا بخورند.
درمان بی اشتهایی کودکان

بی اشتهایی در کودکان

بی اشتهایی در کودکان

رفتار با کودک بد غذا

برای خوردن 1 غذای نو به کودکتان فشار نیاورید؛ زیرا او نخواهد پذیرفت؛ در روش برخورد با کودک بد غذا ، برای حل این مشکل در مقابل او آن غذا را بخورید ،در ظاهر در خوشمزه بودن غدا تردید کنید؛ این جاست که او هم برای آزمایش غذا آن را می چشد.مقدار کمی غذا درون بشقاب غذای او و قاشقش بریزید، چرا که اگر این مقدار فراوان باشد او از همان اول آن را نخواهد خورد. ولی اگر کم باشد، پس از خوردن، درخواست غذای بیش می کند.

در برخی از موارد کودک بد غذا از خوردن غذاهای له شده و ریزریز خسته شده میباشد و می خواهد همچون بزرگترها تکه های درشت تری را بخورد. برخی هم صحیح بر تصویر این رفتار می کنند و تکه های درشت غذا را نمی خورند. در تهیه غذای کودک تنوع را فراموش نکنید.در تهیه ی ظروف غذای کودک تنوع را فراموش نکنید. برای او بشقاب های رنگارنگی با اشکال بچه گربه و سایر حیوانات بخرید. کودک شما برای آنکه تصویر گربه را ببیند مجبور میباشد تمامی غذا را میل بکند.

گه گاه کودکان در برابر غذا دادن مادران خود مقاومت به خرج می بدهند. اگر کودک عادت ندارد که خود غذای خود را بخورد بعضی اوقات از دیگران بخواهید که به او غذا دهند. ولی اگر عادت به تنها غذا خوردن دارد، بشقاب را جلوی او بگذارید و بکار خود برسید. پس از 10 دقیقه برگردید و با فرض اینکه او غذایش را خورده میباشد بدون توجه به محتویات بشقاب، آن را از مقابل کودک بردارید.تعدادی از والدین بی اشتهایی و کم غذایی در کودک را با خوراکی های دم دستی جبران می کنند.

سرویس خواب کودک و نوجوان آپادانا

برای راحتی نوزاد ، کودک و نوجوان خود ، همچنین احساس آرامش و تمرکز برای آنها بایستی به کیفیت خواب و دکوراسیون اتاق آنها نیز اهمیت دهید سایت آپادانا کودک (معرفی و خرید سرویس خواب نوزاد ، سرویس خواب کودک ، سرویس خواب نوجوان دخترانه و پسرانه – سرویس سیسمونیتخت خواب نوزاد) شما را در این امر یاری میکند.

 

مطالب مرتبط :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
  • تصویر
  • شناسۀ محصول
  • امتیاز
  • قیمت
  • موجودی
  • دسترسی
  • افزودن به سبد خرید
  • توضیحات
  • محتوا
  • وزن
  • اندازه
  • اطلاعات اضافی
  برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
  مقایسه

  منو اصلی