بی احترامی کودک را چگونه کنترل کنیم

بی احترامی کودک را چگونه کنترل کنیم

بی احترامی کودک را چگونه کنترل کنیم : بسیاری از والدین اطلاع ندارند که چطور میبایست بی احترامی کودکشان را متوقف کنند، هفت روش زیاد متناسب برای متوقف نمودن رفتار غلط و بی احترامی کودک وجود دارد.

راه حل درست برای والدینی که کودکشان بی احترامی میکند

ما اغلب می شنویم که کودکان این نسل زیاد کله شق و هم چنین نسبتاً عصبی هستند. با این حالا ، هنگامی شما ادعا می نمایید زمانیکه این سنی بودیده اید تفاوت داشتید، از خود بپرسید که آیا پدر و مادرتان همانند شما بودند یا خیر.

یک. آهسته باشید و بیشتر از حد واکنش نشان ندهید :

در زندگی شلوغ و پر استرس امروز، امکان دارد زمانیکه کودکان بی ادبانه رفتار می کنند، خونسردی خود را از دست دهید با این حالا، عاقلانه نیست که عصبانیت تان را بر روی کودکان چون کنترل آن ها را بر عهده دارید، خالی نمایید. این کودک به طور واضح خشمگین یا غمگین میباشد و به همین دلیل رفتار بدی دارد ولی چه چیزی را می خواهید با نمایش عصبانیت خود نشان دهید؟ شاید این تفاوت بین خودتان و کودکانتان را کاهش دهد.

1 قدم به عقب بردارید و تا ده بشمارید و به جای واکنش بیشتر از حد و فریاد زدن با کودکتان صحبت نمایید و حتی اگر ضروری بود ، اتاق تان را ترک نمایید که اینکار هر 2 شما را آهسته خواهد نمود.

بی احترامی کودک را چگونه کنترل کنیم

بی احترامی کودک را چگونه کنترل کنیم

دو. خودتان را جای آن ها بگذارید:

به طور حتم دلیلی وجود دارد که کودک شما بیشتر از حد خشمگین میباشد و بد رفتاری میکند.برای بچه های کوچک، می تواند دلایل های کوچکی مثل خستگی یا گرسنگی وجود داشته باشد و برای کودکانی که کمی بزرگ تر هستند، استرس و فشار وجود دارد.

بله، ثابت شده است که کودکان هم استرس دارند و به همین دلیل است که میبایست بنشینید و تلاش نمایید دلیل رفتار فرزندتان را درک نمایید و روشی که آن ها نسبت به مسائل واکنش نشان می بدهند ، ریشه در چیزی دارد که در ذهن آن ها جریان دارد.

سه. انتظارات خود را با آن ها بررسی کنید:

زمانیکه کودکان عصبانیت خود را به نمایش می گذارند ، نشان دادن عشق و یا نوازش نمودن آن ها آخرین چیزی میباشد که در ذهن شما وجود دارد ولی اگر این همان چیزی باشد که کودک در آن لحظه به آن نیاز دارد چه ؟ گاهی اوقات مهم میباشد که بنشینید و با کودکان خود در مورد اینکه چرا رفتار آن ها اشتباه میباشد، بحث نمایید.

کودکان به اندازه کافی بزرگ نیستند که بین آنچه صحیح و نادرست میباشد تمایز قایل شوند و گاهی اوقات آن ها امکان دارد فکر کنند این نوعی رفتار طبیعی و نرمال میباشد و بنابراین، این مسئولیت والدین میباشد که در مورد آنچه که از فرزندانشان انتظار دارند، بحث و تبادل پیشنهاد کنند و توضیح بدهید که چرا اشتباه میباشد – فقط 1 نشانه مثبت یا خیر را نشان ندهید.

چهار. محدودیت ها را تنظیم نمایید و در مورد پیامد هایش به آن ها هشدار بدهید :

اغلب دلیل نا فرمانی کودکان این میباشد که آن ها محدودیت های خود را نمی دانند – آن ها نمی دانند که کجا توقف کنند و دیگر به کارشان ادامه ندهند .کودک خود را آنقدر لوس نکنید که تفاوت بین رفتار صحیح و نادرست را نفهمد و برخی از قوانین را وارد بازی نمایید و حتما به آن ها پایبند باشید و همچنین مهم میباشد که 9 تنها به آن ها پاداش کار پسندیده داده شود بلکه آن ها را از عواقب رفتار بد آگاه سازد و زیاد مهم میباشد که این پیامد ها را دنبال نمایید.

بی احترامی کودک را چگونه کنترل کنیم

بی احترامی کودک را چگونه کنترل کنیم

پنج. رفتار پسندیده خودتان را حفظ نمایید :

مجازات همیشه کار نمی بکند، به خصوص هنگامی که به شکل فیزیکی میباشد و کتک زدن آن ها را فراموش نمایید و آغاز به تمرکز بر روی نحوه درک اهمیت رفتار پسندیده آن ها نمایید. نمناک توصیه می کند زمانیکه برای نخستین بار دچار تردید میشوند ، به آن اشاره نمایید.

رفتار پسندیده چیزی نیست که بچه های ما را وادار به نشستن بکند و 1 حرف را برای ما دیکته بکند، بلکه رفتار پسندیده به آن ها یاد میدهد که چطور در مواقع مختلف متناسب رفتار کنند.به آن ها در مورد پیوند خانوادگی بیاموزید، داستان هایی را در مورد اشخاص بزرگ تعریف نمایید و از همه مهم تر، هر وقت که رفتار خوبی داشتند به آن ها بگویید و هم چنین میتوانید به آن ها مسئولیت های کوچکی دهید که شهامت باور داشتن در خود را برایشان القا خواهد نمود.

شش. تقاضای احترام برای متوقف نمودن بی احترامی کودک:

همیشه گفته میشود که نمی توانید فردی را وادار نمایید تا به شما احترام بگذارد زیرا این احساسی میباشد که به طور طبیعی حاصل میشود. با این حالا کودکان موردی متفاوت هستند و شما نبایستی همیشه به این سو و آن سو بروید و بگویید :” من پدرت هستم، پس میبایست به من احترام بگذاری.” در عین حالا مهم میباشد که موقعیت شما را به عنوان والد بشناسند و در محدوده خود بمانند.

زمانیکه اینکار را انجام می بدهید، در هنگام تنظیم قوانین، در رویکرد خود مودب باشید.اگر یک قانون شکسته شود، یک مجازات و یک پاداش برای اعمال پسندیده میبایست داده شود و با پیروی از آنچه که به طور مداوم گفته بودید، اعتماد کودکان خود را به دست خواهید آورد و آن ها شما را به عنوان 1 فرد حقیقی خواهند دید.

هفت. 1 الگو برای آن ها باشید:

آنچه را که موعظه می نمایید خود هم تمرین نمایید و به خاطر داشته باشید که کودکانتان همیشه مراقب شما هستند پس اگر می خواهید آن ها کار پسندیده را انجام بدهند، اول از شر کارهای بد خودتان خلاص بشوید و اگر می خواهید آن ها بیش تعاملی باشند تا برای صفحه تلویزیون وقت بگذارند، خودتان هم اینگونه باشید.مودب باشید ، صبر داشته باشید و مراقب کودکان خود باشید و آن نوع رفتاری را به آن ها نشان بدهید که می خواهید در آن ها ببینید و سرمشق آن ها باشید که همیشه یار دارند مثل شما باشند.

بی احترامی کودک را چگونه کنترل کنیم

بی احترامی کودک را چگونه کنترل کنیم

سرویس خواب کودک و نوجوان آپادانا

برای راحتی نوزاد ، کودک و نوجوان خود ، همچنین احساس آرامش و تمرکز برای آنها بایستی به کیفیت خواب و دکوراسیون اتاق آنها نیز اهمیت دهید سایت آپادانا کودک (معرفی و خرید سرویس خواب نوزاد ، سرویس خواب کودک ، سرویس خواب نوجوان دخترانه و پسرانه – سرویس سیسمونیتخت خواب نوزاد) شما را در این امر یاری میکند.

مطالب مرتبط:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
  • تصویر
  • شناسۀ محصول
  • امتیاز
  • قیمت
  • موجودی
  • دسترسی
  • افزودن به سبد خرید
  • توضیحات
  • محتوا
  • وزن
  • اندازه
  • اطلاعات اضافی
  برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
  مقایسه

  منو اصلی