بهترین راه برای ارتباط با کودک بد اخلاق

بهترین راه برای ارتباط با کودک بد اخلاق

بهترین راه برای ارتباط با کودک بد اخلاق:هم کودکان در سنین مختلف رفتارهایی را انجام می بدهند که روی اعصاب والدین میباشد برای تربیت این کودکان بد اخلاق و بد عنق میبایست با حفظ خونسردی خود رفتارهای مناسبی داشته باشید.

اگر کودک بد اخلاق شما رفتار ناشایستی دارد و مدام با او دعوا دارید و نمیدانید در موقعیت های متنوع چه رفتاری با او داشته باشید و ناخواسته رفتاری را انجام می بدهید که نتیجه ی منفی به دنبال خواهد داشت این بخش از نکته ها مهم تربیت کودک از نمناک را مطالعه نمایید تا بتوانید پدر یا مادر خونسردتری باشید و با کودک راحت تر کنار بیایید.

اگر کودک هر چیزی که می بیند، می خواهد..

حتما برای شما هم قبل آمده که هنگام رفتن به خرید با فرزندتان ، از دست نق زدن های او در امان نیستید و همیشه او از شما تقاضای خرید های غیر لازم دارد . برای این که کودکتان این رفتار را از خود بروز ندهد ضروری میباشد در خانه با او صحبت نمایید و به او بگویید امروز برای خرید مثلا کفش و… به فروشگاه می رویم .

اگر هنگام خرید کودکتان نسبت به خرید اسباب بازی اصرار کرد ، بگویید :اسباب بازی خیلی زیبا میباشد ولی همان طور که گفتم امروز آمده ایم که کفش بخریم 9 اسباب بازی.پیش از خرید فهرستی از خواسته های کودک محیا نمایید و همراه خود ببرید . اگر فرزند شما خواسته ای از شما داشت ، فهرست را از کیف بیرون بیاورید و اسباب بازی مورد علاقه اش را انتهای آن اضافه نمایید.

به او بگویید برای یکی از مناسبت ها این هدیه را برای او می خرید.هیچ گاه نگویید پول کافی برای خرید وسایلی که تو می خواهی ندارم بلکه بگویید با پولی که میبایست برای خرید این وسیله بپردازیم میشود وسایل زیبای دیگری خرید.

بهترین راه برای ارتباط با کودک بد اخلاق

بهترین راه برای ارتباط با کودک بد اخلاق

زمانیکه کودک بسیار بحث میکند

برخی از بچه ها از بحث نمودن درباره موضوع خاصی لذت می برند. اگر کودکتان عادت به بحث نمودن داشت نظرات او را بشنوید و بعدا ساکت بمانید و از او دور بشوید و حرف آخر را خودتان بزنید . برای این که کودکانتان این عادت را ترک کنند :به آنان بگویید نمی تواند در مورد همه موضوعات بحث بکند و شما تصمیم گیرنده هستید.وقتی که دیگری مشغول صحبت میباشد، او میبایست ساکت بماند و گوش دهد.

صدایش را بالا نبرد .برای این که کودکتان را از بحث نمودن دور نمایید ، به جای دستور دادن ،او را بر سر دوراهی قرار بدهید تا جایی که مجبور به انتخاب شود. مثلا به جای این که بگویید :«همین حال برو و تکالیفت را انجام بده» بگویید:«اول چه کاری یار داری انجام بدهی، ظرف ها را بشویی یا تکالیفت را انجام دهی؟»

اگر کودک با گستاخی به شما گفت:«هیچ کدام» خودتان را نبازید و جواب دهید:«این جزء انتخاب های تو نیست. فقط می توانی یکی از آن 2 مورد را انتخاب کنی.»

دعوا با کودک

تربیت فرزند بداخلاق و عصبی
چگونگی رفتار با کودک بداخلاق و بی ادب
وقتی که در خانه بی ادب میباشد

برخی از کودکان در خانه به دیگر بچه ها القاب نامناسبی نسبت می بدهند و رفتار بدی دارند . اگر شما هم جزو والدینی هستید که نمیدانید چطور کودک خود را از این رفتار ناشایست باز دارید و او را کنترل نمایید روشهای ذیل می تواند کار ساز باشد.وقتی که کودک این رفتار را از خود بروز میدهد به او نخندید زیرا خندیدن شما یا سایر افراد خانواده او را تشویق میکند تا این رفتار را منبع شوخی و سرگرمی بداند.

او را سرزنش نکنید و به جای اعمال خشونت و تنبیه علیه او ، به او آموزش بدهید .با او صحبت نمایید تا به دلیل رفتار بدش عذر خواهی بکند مثلا بگویید:«پرخاشگری کار خوبی نیست و اگر چنین کاری انجام دادی، میبایست بگویی ببخشید.»برترین توصیه زمانیکه کودک سعی میکند شما را خشمگین بکند، این میباشد که بی تفاوت باشید و توجهی به او نکنید بعدا در 1 فرصت متناسب درمورد این موضوع با کودک تان حرف بزنید.

به او بگویید وقتی که کار بدش را ترک بکند و کار خوبی انجام دهد، شما شاد می بشوید.الگوی رفتاری خوبی باشید و هنگام صحبت نمودن با اعضای خانواده با ادب باشید.

اگر تکالیفش را انجام نمی دهد

برخی از کودکان نسبت به انجام تکالیف مدرسه خود بی توجه هستند و اینکار اولویت پنجم یا ششم آنهاست . با این گونه کودکان چه برخوردی میبایست داشت ؟با آموزگار کودکتان صحبت نمایید و از او بخواهید تکالیف هر روز را برای شما بنویسد تا بدانید تکالیف روزانه کودکتان چقدر میباشد.

وقتی که فرزندتان تکالیفش را انجام میدهد کنار او بنشینید و اشکالاتش را برطرف نمایید ، حضور شما ، فرزندتان را تشویق میکند تا تکالیفش را کامل بکند.اگر در طول هفته تکالیفش را انجام نداد از او بخواهید ، روز جمعه پیش از بازی و تفریح آنان را انجام دهد.

زمانی سؤالات جنسی می پرسد

بسیاری از کودکان به علت کنجکاوی و شناخت جنسیت خود و تفاوتش با جنس مخالف سوالاتی برایشان قبل می آید که شما میبایست نحوه جواب گویی به آن را بلد باشید.زمانیکه کودک در سن پنج تا شش سالگی قرار دارد بسیاری از سوال های جنسی برایش قبل می آید زیرا ذهن کودک وارد مرحله ای میشود که موضوعات مختلف را جست و جو میکند تا به جواب برسد.

گاهی این سوال ها آزار و خستگی والدین را به همراه دارد، اگر تحمل این سؤالات را ندارید به روش متناسب به کودک بگویید:«مامان الان خسته میباشد و در شرایطی نیست که به سؤال تو پاسخ دهد چون این سؤال به فکر نمودن نیاز دارد.»

نحوه پاسخگویی به سوالات جنسی کودکان

اگر حوصله پاسخگویی ندارید سوال او را یادداشت نمایید و زمانی را برای پاسخگویی به این سوالات مشخص و به او اعلام نمایید.اگر سؤالی که مطرح شد خارج از توان پاسخگوییتان بود ، برای خودتان زمان بخرید تا به یاری مشاور پاسخ مناسبی را برای سؤالش پیدا نمایید.اگر جواب سوالتان را به بعد موکول نمودید حتما سر فرصت به آنان پاسخ بدهید.

زیرا در این شرایط کودک احساس میکند سؤال او مهم بوده و والدینش برای جواب به سؤالاتش زمان می گذارند.اگر کودک سؤالش را در جمع مطرح نمود، او را به اتاقی ببرید و به او جواب بدهید.اگر کودک کمتر از چهار سال دارد، به او بگویید که این حرف ها خصوصی میباشد و در حضور دیگران درمورد آنان صحبت نمی کنیم.

بهترین راه برای ارتباط با کودک بد اخلاق

بهترین راه برای ارتباط با کودک بد اخلاق

توجه داشته باشید برحسب سن و سال کودکتان به او جواب متناسب بدهید مثلا برای بچه های کوچک چند جمله کوتاه کافی میباشد ولی برای کودکان بزرگتر ، توضیحات کامل تری نیاز میباشد.

سرویس خواب کودک و نوجوان آپادانا

برای راحتی نوزاد ، کودک و نوجوان خود ، همچنین احساس آرامش و تمرکز برای آنها بایستی به کیفیت خواب و دکوراسیون اتاق آنها نیز اهمیت دهید سایت آپادانا کودک (معرفی و خرید سرویس خواب نوزاد ، سرویس خواب کودک ، سرویس خواب نوجوان دخترانه و پسرانه – سرویس سیسمونیتخت خواب نوزاد) شما را در این امر یاری میکند .

 

مطالب مرتبط :

چگونه با فرزندان خود صمیمی شویم؟

چگونه کودکی شاد تربیت کنیم

ویژگی های نوجوان سالم

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
  • تصویر
  • شناسۀ محصول
  • امتیاز
  • قیمت
  • موجودی
  • دسترسی
  • افزودن به سبد خرید
  • توضیحات
  • محتوا
  • وزن
  • اندازه
  • اطلاعات اضافی
  برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
  مقایسه

  منو اصلی