اهمیت رسیدگی به موی کودکان

اهمیت رسیدگی به موی کودکان: همان‌طور که موی بزرگسالان به مراقبت نیاز دارد، مراقبت از موی کودکان هم به رعایت نکته ها مهمی نیازمند میباشد. در این مقاله با این نکته ها لازم آشنا می‌شوید و می‌توانید از موهای زیبای فرزندتان بهتر مراقبت نمایید. مراقبت از موی نازک و کم‌پشت، موی ضخیم و صاف و موی فر و ضخیم از نکته هایی میباشد که در این مقاله درباره‌شان خواهید خواند.

مراقبت از موی کودکان؛ اگر فرزندتان کم‌مو میباشد

بعضی از بچه‌ها با موهای کم به دنیا می‌آیند. در مورد مراقبت از موی کودکان این دسته، نبایستی فکر نمایید نداشتن مو یا کم‌پشت بودن آن سبب می‌شود نیازی به شامپو نمودن سرشان نداشته باشند. اگر موهای این بچه‌ها 2 بار در هفته شامپو نشود، سبیوم یا چربی کف سر تجمع کرده و سبب درست کردن نقاط زرد، لکه‌های قهوه‌ای و پوسته ریزی خواهد شد. هم چنین شامپو نمودن مانع از درست کردن فضای متناسب برای رشد شپش سر کودکان خواهد شد.

نکته: اگر یار دارید علاوه بر مراقبت از موی کودکان، استایل فرزندتان را بدون مو هم قشنگ نمایید بهتر میباشد سراغ کلاه بروید. استفاده از کلاه دخترانه و پسرانه به تشخیص جنسیت فرزندتان بوسیله غریبه‌ها یاری می‌کند و تا رویش موهای فرزندتان ظاهر زیباتری به او خواهد داد.

اهمیت رسیدگی به موی کودکان

اهمیت رسیدگی به موی کودکان

 

اگر موهای کودکتان نازک و پرمانند میباشد

بعد از رعایت نکته ها مربوط به نخستین آرایشگاه فرزندتان می‌توانید بعضی کارها را خودتان برای او انجام بدهید. اگر موهای فرزندتان شبیه پر سبک میباشد و تارهای نازکی دارد؛ با استفاده از شانه و قیچی، قسمتی از موها را که روی گوش‌ها یا چشم می‌رود، کوتاه نمایید. این موها را هم حداقل هفته‌ای 2 بار شامپو نمایید.

مراقبت از موهای فر و ضخیم کودکان

مراقبت از موی کودکان دارای موهای ضخیم یا فر نیاز به دقت بیشتری دارد. از آنجایی که معمولا جنس موهای این بچه‌ها خشک میباشد، بهتر میباشد هفته‌ای 1 بار موهایشان را با شامپو بشویید تا فراوان خشک نشود. بعدا کمی نرم کننده روی دست‌هایتان پخش نمایید، به موهای فرزندتان بزنید و آب بکشید. اینکار مانع از خشکی بیشتر از اندازه موها خواهد شد.

آهسته شانه نمودن موها را به بعد از استفاده از نرم کننده موکول نمایید. یادتان باشد میبایست موهای بچه‌ها را از ریشه تا نوک ساقه و به آرامی شانه نمایید، در غیر این گونه سبب گره خوردنشان خواهید شد.

مراقبت از موهای ضخیم ولی صاف

شانه یا بُرسی که برای مراقبت از موی کودکان با موهای ضخیم و صاف استفاده می‌شود، میبایست زیاد نرم باشد. برای این موها بهتر میباشد از نرم کننده استفاده نکنید چون معمولا سبب درست کردن الکتریسیته ساکن در موها می‌شود. شامپو نمودن موهای صاف و پر را با استفاده از شامپوی بچه انجام بدهید و اگر متوجه شدید موهای فرزندتان فراوان گره می‌خورد می‌توانید با توجه به سن او از اسپری ضد گره مو استفاده نمایید.

سرویس خواب کودک و نوجوان آپادانا

برای راحتی نوزاد ، کودک و نوجوان خود ، همچنین احساس آرامش و تمرکز برای آنها بایستی به کیفیت خواب و دکوراسیون اتاق آنها نیز اهمیت دهید سایت آپادانا کودک (معرفی و خرید سرویس خواب نوزاد ، سرویس خواب کودک ، سرویس خواب نوجوان دخترانه و پسرانه – سرویس سیسمونیتخت خواب نوزاد) شما را در این امر یاری میکند .

اهمیت-رسیدگی-به-موی-کودکان-(3)

اهمیت-رسیدگی-به-موی-کودکان-(3)

مطالب مرتبط :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
  • تصویر
  • شناسۀ محصول
  • امتیاز
  • قیمت
  • موجودی
  • دسترسی
  • افزودن به سبد خرید
  • توضیحات
  • محتوا
  • وزن
  • اندازه
  • اطلاعات اضافی
  برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
  مقایسه

  منو اصلی