انتخاب تخت وکمد نوزاد

انتخاب تخت وکمد نوزاد

انتخاب تخت و کمد نوزاد : مهمترین نکته در طراحی اتاق نوزاد این میباشد که پیش از هرچیز نقشه خود برای اتاق را بروی کاغذ رسم نمایید. از این راه می‌توانید پایان فضاها و اندازه‌های متناسب برای لوازم اتاق نوزاد را شناسایی نمایید. مهم ترین بخش‌ها هم تخت و کمد نوزاد هستند چرا که فضای زیادی را اشغال می‌کنند و بر زیبایی دکوراسیون اتاق تاثیر زیادی دارند.

چگونه تخت وکمد مناسب را انتخاب کنیم؟

بنابراین اول میبایست محل تخت و کمد نوزاد پسر و دختر را مشخص کنید؛ بعدا باقی لوازم را بر اساس آن‌ها بچینید. تخت و کمدی که انتخاب می نمایید میبایست دلپذیر، جذاب، گرم و راحت باشند. رنگ تخت و کمد سیسمونی میبایست در الویت قرار بگیرند، همیشه رنگ هایی را برگزینید که لطیف و روشن باشند تا دکوراسیونی خوشحال و بشاش به محیط اتاق دهند.

برترین رنگ برای تخت و کمد نوزاد، طیف رنگی كرم تا استخوانی است. این رنگ، هم فضای اتاق را روشن می‌كند و هم در گونه كثیف شدن، لک ها را بهتر نشان می‌دهد.(انتخاب تخت وکمد نوزاد)

تخت و کمد نوزاد

سرویسهای خواب کودک امروزه از چوب MDF یا همان نئوپان ساخته می‌شوند، نئوپان‌ها ترکیبی از خرده چوب و رزین هستند. این MDF‌ها پس از تولید با روکش‌های مختلفی در صد ها رنگ و طرح متفاوت به میز تحریر، تخت، کمد و… دلخواه شما تبدیل می‌شوند. از ویژگی‌های مثبت MDF‌ها مقاومت بالای آنهاست و این که قابلیت برش‌خوری را در شکل‌های گوناگون مثل سیب، قلب، ماشین و… برای وسایل اتاق کودک دارند.

روکش‌های MDF شامل 2 نوع ملامینه و فینیش فویل می‌شوند که تفاوت اصلی آنان در این میباشد که ملامینه‌ها در برابر سایش و رطوبت دوام و استحکام بیشتری دارند. میبایست دقت نمایید که میز و تختی که برای اتاق کودکتان انتخاب می‌کنید، لبه‌های گرد داشته باشد و حتما نوار لبه‌های دو میلیمتری ضخیم برای آن استفاده شده باشد، چون در گونه برخورد کودک به این وسایل، خطر کمتری وی را تهدید خواهد نمود.

انتخاب تخت وکمد نوزاد

انتخاب تخت وکمد نوزاد

 

راهنمای خرید تخت خواب نوزاد

ابعاد استانداردی برای انتخاب تخت نوزاد وجود ندارد. مهم‌ترین معیار برای انتخاب تخت، طول قد و میزان وزن نوزاد شما است. البته امروزه تخت‌های چندمنظوره‌ای تولید می‌شوند كه از نوزادی تا نوجوانی قابل استفاده‌اند. این تخت‌ها اول برای نوزاد و بعدا برای سنین بالاتر قابل استفاده خواهند بود.(انتخاب تخت وکمد نوزاد)

تخت خواب‌های نوزاد-نوجوان لبه‌های بلندی دارند که برای جلوگیری از سقوط نوزاد به روی زمین تعبیه شده اند. می‌توانید این لبه‌ها را كم‌كم و با بالا رفتن سن کودک ‌بردارید تا تخت نوزاد به تخت نوجوان تبدیل شود. هم چنین ارتفاع تخت هم با بالا رفتن سن کودک شما قابل‌تنظیم خواهد بود.

ارتفاع متناسب تخت خواب نوزاد

ابعاد تخت نوزاد بر اساس وزن، قد و ابعاد بدن کودک متغیر میباشد. تخت خواب نوزاد و شیرخوار میبایست لبه‌های بلندی داشته باشد. البته اگر کودک شما شیرخوار نیست، ارتفاع 30،بیست سانتی متری تخت از سطح زمین هم متناسب به‌نظر می‌رسد. برای سنین بالا‌تر كه قد کودک بلند‌تر می‌شود، فاصله 40،30 سانتی‌متر استاندارد خواهد بود

. اگر قد کودکی بلند‌تر و یا كوتاه‌تر از میانگین سنی‌ باشد، این ارتفاع تغییر خواهد نمود. بهتر میباشد فاصله تخت از سطح زمین 9 خیلی فراوان و 9 خیلی كم باشد.

جنس تخت‌ خواب نوزاد

تخت چوبی، برترین انتخاب برای سرویس خواب نوزاد میباشد.بعد از آن، MDF یا نئوپان برترین گزینه‌ها برای کودک می‌باشند. تخت‌های فرفورژه به هیچ وجه برای کودکان متناسب نیستند و حتی بزرگسالان هم بهتر میباشد از چنین وسایلی كه لبه‌های تیز دارند، استفاده نكنند. بهتر است تختی برای کودکان‌تان انتخاب كنید كه ذیل آن فضایی خالی داشته باشد تا بتوان مرتب ذیل آن را نظافت نمود و از تجمع حشرات جلوگیری کرد.

هم چنین فضای ذیل تخت‌هایی كه بصورت كشویی هستند، زیاد به منظم‌تر بودن اتاق کودک یا نوجوان شما كمك می‌كند. كشوهای ذیل تخت، محل مناسبی برای قرار دادن وسایل اضافی هستند.اگر نمی‌خواهید تخت نوزاد شما پایان چوب باشد، می‌توانید از تركیب‌های زیبای فلز و چوب که در بازار موجود هستند استفاده نمایید.

لوازمی چوبی همیشه راحت‌تر با دكوراسیون اتاق هماهنگ شده و متناسب پایان فصول هستند. هم چنین همیشه شیك و قشنگ به‌نظر می‌رسند و دوام بالایی هم دارند. هنگام خرید 1 تخت خواب علاوه بر زیبایی به ابعاد،جنس ، مدل و راحتی میبایست توجه نمود و ایمنی و سلامت را هم مدنظر قرار داد.(انتخاب تخت وکمد نوزاد)

1- تخت نوزاد استاندارد

اگر قرار باشد چشمانتان را ببندید و یک‌تخت نوزادی را مجسم نمایید به‌احتمال‌زیاد عکس تخت استاندارد را در ذهن خود شکل می‌دهید. این مدل تخت نوزاد از بالا، پایین، چپ و راست دارای میله است و شکل ساده‌ای دارد. البته تخت استاندارد خود می‌تواند شکل‌ها و طرح‌های متنوعی داشته باشد.

2- تخت نوزاد تغییرپذیر

این تخت طوری طراحی‌شده است که مناسب با رشد کودک به تخت معمولی و یا مبل تغییر شکل پیدا بکند. برای تغییر حالت تخت نوزاد امکان دارد به 1 بسته ابزار مخصوص هم احتیاج داشته باشید. این بسته را بهتر میباشد هم‌زمان با تخت تهیه نمایید و نزد خود نگه‌دارید. تخت‌های نوزاد تغییرپذیر معمولاً دارای طراحی ساده‌ای هستند تا با گذر وقت برای دکوراسیون مد روز، همواره انتخابی متناسب باشند.

3- تخت نوزاد چرخ دار

این تخت برای فضاهای کوچک انتخاب زیاد مناسبی میباشد. قابلیت حمل تخت نوزاد از 1 اتاق به اتاق دیگر، مراقبت از کودک را حین رسیدگی به امور خانه آسان‌تر می‌کند. البته به شرطی که اندازه تخت نوزاد برای عبور از چهارچوب در متناسب باشد. تخت نوزاد قابل‌حمل درواقع یک‌تخت چرخ‌دار نوزاد میباشد. این تخت را می‌توان به‌راحتی با هل دادن از 1 اتاق به اتاق دیگر منتقل نمود.

پس از قرار گرفتن تخت نوزاد در محل موردنظر می‌توان با قفل‌کردن چرخ‌ها، آن را سر جای خود ثابت نگه داشت. هنگام خرید این نوع تخت میبایست به کیفیت چرخ‌های آن توجه داشته باشید تا منجر به زخمی شدن سطوح چوبی زمین، فرش‌ها و … نشود. نمونه ­هایی از این تخت­ها تا­شو هستند و در زمان‌هایی که از تخت استفاده نمی­ نمایید، قابلیت جمع شدن دارند.

انتخاب تخت وکمد نوزاد

انتخاب تخت وکمد نوزاد

 

4- تخت مسافرتی نوزاد

تخت مسافرتی نوزاد، به‌راحتی در 1 کیف کوچک جای می‌گیرد. بنابراین برای مسافرت و مهمانی انتخابی متناسب میباشد. این تخت از دیگر مدل‌ها سبک‌تر میباشد ولی ازآنجایی‌که برای سبک شدن آن از الیافی مثل تور و آلومینیوم استفاده می‌شود، احتمال آسیب‌دیدگی و پارگی برای آن بیش میباشد. به همین دلیل گزینه مناسبی برای استفاده دائمی محسوب نمی‌شود.

5- تخت چندمنظوره نوزاد

در طراحی تخت چندمنظوره از 1 یا چندتکه وسیله چوبی دیگر هم استفاده می‌­شود. میز تعویض پوشک و کمد از شایع‌ترین بخش‌هایی هستند که به این مدل تخت نوزاد متصل می‌شوند. البته برای جلوگیری از اشغال فضای اتاق، تکه‌های وصل شده به این تخت کوچک‌تر از حد معمول ساخته می‌شوند.(انتخاب تخت وکمد نوزاد)

6- تخت نوزاد دایره شکل

این تخت در میان انواع دیگر تخت‌های نوزاد از محبوبیت کمتری برخوردار است. بااین‌حال طراحی و شکل غیرمعمول آن، تخت گرد را به انتخابی متفاوت تبدیل کرده است. سایه‌بان موجود روی این تخت، آن را به طراحی‌های قرون‌وسطی نزدیک کرده است. تخت گرد به تشک و پتوی گرد هم احتیاج دارد.

به دلیل غیرمعمول بودن شکل این سرویس خواب، پیدا نمودن وسایل موردنیاز آن دشوار و قیمتش بالاتر از مدل‌های استاندارد است. علاوه براین، تخت گرد معمولاً کوچک‌تر از تخت مستطیلی شکل است. به همین دلیل خیلی زود با رشد کودک به تعویض آن احتیاج پیدا می‌کنید.

راهنمای خرید پاتختی و میز توالت

پاتختی ، کالای کمکی مهمی در کنار تخت خواب است. از این کمدهای کوچک کاربردی میتوان برای قراردادن دارو، ساعت ، تلفن و… استفاده نمود.علاوه بر این میتوان از آنان برای قراردادن آباژورهای تزیینی و اشیاء دکوراتیو هم استفاده نمود.و در نهایت میز توالت که علی الخصوص خانومها نمی توانند از خرید آن غافل شوند.میز توالت های موجود در بازار 2 دسته هستند.(انتخاب تخت وکمد نوزاد)

گروه ابتدا که در آنان آینه به میز متصل میباشد و گروه دوم که در آن آینه از میز جدا میباشد.برای اتاق کودک بهتر میباشد میز توالتی را برگزینید که آینه به آن متصل میباشد اما اگر مدلی را خوب اید که آینه از میز جداست، حتما آن را با به دیوار نصب نمایید تا از سر خوردن و درست کردن خطرات احتمالی پیشگیری نمایید.سرویس‌های نو اتاق کودک زیاد کامل و کم‌حجم هستند.

تختخواب، کمد، میز تحریر، دراور و کتابخانه، همه، در 1 مجموعه کوچک مکان می‌گیرند. اگر فضای کافی دارید، وسایل غیرضروری دیگری مثل میز عسلی، آینه و… را هم می‌توانید خریداری نمایید.

نکته ها زیاد مهم در هنگام خرید سرویس خواب

1- فاصله میان میله های تخت بیش از شش سانتی‌متر نباشد، تخت خواب کودک میبایست دارای میله‌های نزدیک به‌هم باشد تا از رد شدن سر نوزاد از میان میله‌ها یا گیر نمودن سر او جلوگیری شود. فاصله میان میله‌ها نبایستی از شش سانتی‌متر بیش باشد.

2- اگر تخت خواب نوزاد دارای میله‌های اضافی در هر گوشه هستند، ارتفاع آن‌ها نبایستی بیش از شانزده میلی‌متر باشد (مگر آن‌که این میله‌ها برای درست کردن سایبان بالای تخت تعبیه شده باشند). اگر ارتفاع میله‌های کناری بیش از شانزده میلی‌متر باشد، امکان دارد لباس نوزاد به آن گیر بکند و به او آسیب برساند.

3- بیش تخت خواب‌ها این امکان را به شما می‌دهند که با بالا یا پایین بردن قسمت زیرین تشک، ارتفاع تشک را تنظیم نمایید. هر چه نوزاد فعال‌تر می‌شود و تقلای بیشتری برای بلند شدن و ایستادن می‌کند، میبایست بیش مراقب افتادن او از تخت باشید و تنظیمات تخت را به‌درستی انجام بدهید.

4- هنگام خرید تخت، آن‌را در مغازه به‌خوبی تکان بدهید. اگر تخت تلو تلو بخورد یا بلرزد، احتمالا به‌درستی سر هم نشده میباشد یا در ساخت آن مشکلی وجود دارد. بنابراین می‌توانید به‌دنبال تخت خواب محکم‌تری بگردید(انتخاب تخت وکمد نوزاد)

انتخاب تخت وکمد نوزاد.

5- فضای داخلی تخت میبایست دقیقا به اندازه 1 تشک استاندارد باشد (حداقل 131.44 سانتی‌متر در 70.48 سانتی‌متر). اگر بیش از 2 انگشت میان تخت و تشک فاصله باشد، تشک شما بیشتر از حد کوچک میباشد. این مسئله زیاد خطرناک میباشد چرا که امکان دارد بخشی از بدن نوزاد در این فاصله گیر بی‌افتد. دقت نمایید که پس از قرار دادن تشک در تخت خواب، ارتفاع آن به‌حدی باشد که نوزاد در امنیت داخل تخت قرار گیرد.

6- بسیاری از تخت خواب‌های مخصوص کودکان به گونه‌ای طراحی شده‌اند که قابلیت تبدیل به تخت نوپا، نیمکت کودک یا حتی قابلیت تغییر سایز به تخت خواب بزرگسال را دارا هستند. صحیح میباشد که این موضوع زیاد پسندیده به‌نظر می‌رسد ولی اطمینان حاصل نمایید که از استفاده از آن آسان است و اینکه دیگر شکل‌های تخت خواب را هم می‌پسندید.(انتخاب تخت وکمد نوزاد)

مطالب مرتبط :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
  • تصویر
  • شناسۀ محصول
  • امتیاز
  • قیمت
  • موجودی
  • دسترسی
  • افزودن به سبد خرید
  • توضیحات
  • محتوا
  • وزن
  • اندازه
  • اطلاعات اضافی
  برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
  مقایسه

  منو اصلی