احساس راحتی و امنیت در خواب

احساس راحتی و امنیت در خواب

 احساس راحتی و امنیت در خواب: بدون شک سرویس خواب شامل تخت، میزتوالت و عسلی ها مهمترین وسایل اتاق خواب هستند. تختخواب فضایی میباشد که به بدن احساس راحتی و امنیت میدهد و سبب میشود که ما در حالت دراز کشیده، گردش خون مناسبی داشته باشیم و تسکین و آرامش را تجربه کنیم…

پس میبایست در انتخاب تختخواب دقیق بود و به موارد زیادی توجه نمود. اگر قصد خرید سرویس خواب دارید و سلامت و ایمنی آن برایتان مهم میباشد این گزارش را تا پایان بخوانید.برای انتخاب تختخواب متناسب نخستین موضوعی که میبایست مورد توجه قرار بگیرد، این میباشد که چه کسی قرار میباشد از آن استفاده بکند.

راههای رسیدن به احساس راحتی و آرامش در خواب

تختخواب بزرگ راحتی شما را تضمین میکند اما میبایست به ابعاد اتاق خوابتان هم توجه نمایید. 1 تخت بزرگ می تواند پایان فضای اتاق را گیرد و رفت و آمد شما را مشکل بکند. پس در وقت خرید و انتخاب تخت، ابتدا به جثه فرد استفاده کننده و بعد به ابعاد اتاق خواب توجه نمایید.

برای امتحان اندازه تخت میبایست در پیشنهاد گرفت که نفر به راحتی بتواند در آن دراز بکشد و فضای کافی در بالای سر و قسمت پایین تخت داشته باشد. تخت های 2 نفره هم میبایست به اندازه ای بزرگ باشد که هر 2 در آن احساس راحتی کنند.

 احساس راحتی و امنیت در خواب

احساس راحتی و امنیت در خواب

تختخواب ارگونومیک

برای تخت های یک نفره عرضی بین 90 تا 120 سانتی متر متناسب میباشد. اگر چاق هستید یا در خواب فراوان غلت می زنید و حرکت می نمایید بهتر میباشد تختی با عرض 120 سانتی متر برگزینید. تخت های 2 نفره هم میبایست عرضی بین 140 تا 160 سانتی متر داشته باشند.بهتر میباشد طول تختخواب 1 نفره برای جوانی بلند قد ۲ متر باشد.

ابعاد تخت های کودکان و نوزادان هم به سن و قد کودک بستگی دارد. نکته مهم دیگر، ارتفاع تختخواب میباشد. تختخواب نبایستی خیلی بلند یا خیلی کوتاه باشد، ارتفاعی بین 40 تا 70 سانتی متر برای تختخواب متناسب میباشد تا رفتن به تخت و خارج شدن از آن و همین طور مرتب نمودن روتختی و ملحفه ها برای شما راحت باشد و به توصیه پزشکان برترین حالت تنفس در خواب بین ارتفاع 40 تا 70 سانت از سطح زمین می باشد.

ملاک انتخاب ارتفاع تخت

اگر شخصی که می خواهد تختخواب بخرد، در تخت کم تحرک میباشد این ارتفاع می تواند بین ۵۰ تا ۵۵ سانتی متر هم باشد. برای چیدمان تختخواب هم میبایست نکته هایی را مد پیشنهاد داشته باشید. تخت را میبایست در اتاق به گونه ای قرار بدهید که قسمت سر به سمت دیوار باشد تا خارج شدن و داخل شدن از آن راحت باشد.

قسمت بالایی تخت هم که معمولا مرتفع ترین بخش تختخواب میباشد و همان قسمت سر یا قسمت بالش میشود، می تواند جدا یا چسبیده به دیوار باشد که با توجه به راحتی تان میتوانید یکی از این ۲ را برگزینید.

 

سلامت تختخواب

با توجه به این که تمایل دارید چه جنس تختخوابی بخرید، میبایست اصول بهداشتی خاصی را در پیشنهاد بگیرید. چوب، ام دی اف و فرفورژه همچنان مهمترین گزینه های شما هستند. اگر می خواهید تخت های چوبی یا ام دی افی بخرید که رنگ یا جلا خورده اند، دقت نمایید که بوی رنگ برایتان آزاردهنده نباشد. خجالت نکشید، جلو بروید و تختخواب مورد علاقه تان را بوکنید!

اگر بوی ناخوشایندی به مشامتان خورد هرگز آن تخت را با فکر این که چون جدید میباشد بو میدهد نخرید چون این بو تا ماه ها باقی می ماند و امکان دارد واقعا روی کیفیت خوابتان تاثیر بگذارد. اگر آسم یا آلرژی دارید هرگز نبایستی در تختخوابی بخوابید که بوی رنگ یا جلا میدهد.

اگر قصد دارید تختخواب یا میزتوالت چوبی دست دوم بخرید، حتما شکاف های این وسایل را برای بررسی وجود حشره خونخواری موسوم به ساس تختخواب وارسی نمایید و در گونه وجود شکاف ها و درزها، حتی اگر از وجود ساس مطمئن نیستید، برای احتیاط میتوانید این لوازم را پیش از ورود به خانه با جاروبرقی پاکسازی و بعد سم پاشی نمایید.

 احساس راحتی و امنیت در خواب

احساس راحتی و امنیت در خواب

 

ایمنی تختخواب و میز توالت

اگر می خواهید تختخواب فرفورژه یا همان فلزی بخرید حتما مراقب لبه های نوک تیز باشید. به خصوص اگر بچه کوچک دارید بهتر میباشد سرویس خوابی برگزینید که گوشه های منحنی و نرم داشته باشد تا اگر پای کسی لغزید و روی لبه های تخت یا میزعسلی افتاد آسیب جدی نبیند.نکته مهم دیگر آینه میزتوالت میباشد که می تواند حوادث جبران ناپذیری به بار آورد.

میزتوالت های موجود در بازار ۲ دسته اند: گروهی که آینه به میز متصل میباشد و گروهی که آینه شان جداست و روی میز قرار میگیرد. برترین انتخاب برای افرادی که بچه کوچک دارند آینه های چسبیده به میزتوالت میباشد اما اگر مدلی را خوب اید که آینه از میز جداست، حتما آن را با پیچ و مهره یا اتصالات دیگر به دیوار نصب نمایید تا ثابت شود و امکان سقوطش وجود نداشته باشد.

میزهای کنار تختخواب

میز کنار تختخواب یا همان میزعسلی، وسیله کمکی مهمی در اتاق خواب هرکس میباشد. حتی میتوان گفت برای افراد مسن وجود این نوع میزها در اتاق خواب لازم میباشد چون می توانند برای گذاشتن تلفن، ساعت، دارو و… از این میزها و کشوهای آن استفاده نمود. برای این که استفاده از این نوع میزها راحت باشد، میبایست برای انتخاب آن به موارد ذیل توجه نمود.

اندازه متناسب

سطح این نوع میز میبایست فضای کافی برای قراردادن وسایل مورد استفاده را داشته باشد. میبایست حداقل طول و عرض سطح آن به ترتیب ۵۰ و ۴۰ سانتی متر باشد.ارتفاع میزعسلی برای قابل رویت بودن و قابل دسترس بودن آسان وسایل روی آن در وقت دراز کشیدن روی تخت، میبایست به اندازه کافی بلند باشد. برای این امر، ارتفاعی بین ۶۵ تا ۷۰ سانتی متر توصیه میشود.

 احساس راحتی و امنیت در خواب

احساس راحتی و امنیت در خواب

کلام آخر

شما با جستجو در اینترنت میتوانید مدل های مختلف تخت و کمد نوجوان را مشاهده کرده و با توجه به سلیقه خود یکی از آنان را خریداری نمایید. وبسایت آپادانا علاوه بر فراهم نمودن بستری برای خرید اینترنتی تخت نوزاد با کاهش هزینه ها و تخفیفاتی که ارائه میدهد هزینه ها را رای شما عزیزان به میزان قابل توجهی کاهش داده میباشد.

مطالب مرتبط :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
  • تصویر
  • شناسۀ محصول
  • امتیاز
  • قیمت
  • موجودی
  • دسترسی
  • افزودن به سبد خرید
  • توضیحات
  • محتوا
  • وزن
  • اندازه
  • اطلاعات اضافی
  برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
  مقایسه

  منو اصلی