آموزش نظم به کودکان

آموزش نظم به کودکان

آموزش نظم به کودکان : هر چه کودک بزرگ تر میشود، رفتارهایش هم تغییر میکند. برترین راه برای درک رفتار کودک، دانستن چالش هایی میباشد که او در این مرحله از رشد با آنها روبه روست. بدین ترتیب، میتوانید بدون فریاد زدن یا تنبیه با کودک خود رفتار نمایید.مشاور کودک می تواند در این زمینه به شما یاری بکند.

نظم چه اهمیتی دارد و 1 کودک منظم چگونه تربیت می شود؟

نظم به کودک یاری میکند که چگونگی رفتار در جمع و زندگی احتماعی را بیاموزد. آموزش رفتار درست به کودک زمانی میسر میشود که رابطه ای گرم و صمیمی با فرزندتان داشته باشید.

آموزش نظم به کودک به معنی تنبیه نیست. در واقع، پایان استراتژی ها میبایست مثبت باشند. این استراتژی ها بر اساس حرف زدن و گوش نمودن تنظیم میشوند و به کودک یاری میکند که:بداند کدام رفتار صحیح میباشد، چه در خانه خودش، دوستان، مادربزرگ، مدرسه یا اجتماع.به او مهارت های تعامل با دیگران را می آموزد.

آموزش نظم به کودکان

آموزش نظم به کودکان

آموزش نظم به کودک:

پس از سه سالگی حافظه و مهارت های ارتباطی کودک در حالا رشد هستند و کودک بهتر می تواند دستورات را دنبال بکند.ولی خیلی زود هم حواسشان پرت میشود. زیاد دیده میشود که میبایست بارها او را صدا بزنید تا از تلویزیون دل کند و سر میز شام حاضر شود.

الگو باشید:

اگر عادت دارید پس از ورود به خانه، لباس هایتان را روی مبل رها نمایید، نبایستی انتظار داشته باشید که فرزندتان هم پس از آمدن از مدرسه کیفش را پشت در رها نکند.برای خانواده برنامه مشخصی داشته باشید. در ساعت های مشخصی بیدار بشوید، بخوابید، غذا بخورید و تلاش نمایید منظم باشید.

مسئولیت را دقیق تعریف کنید:

سن فاکتور مهمی در آموزش نظم به کودک میباشد. تمیزکاری را کوتاه و مختصر نگه دارید. 1 کودک قبل دبستانی نمی تواند چند ساعت را صرف تمیز کاری و مرتب نمودن بکند.چیزی که از او می خواهید را واضح بیان نمایید. اگر به او بگویید اتاقت را تمیز کن، شاید او متوجه نشود که میبایست چه کار بکند. در عوض، بگویید اسباب بازی هایت را در این سبد بریز یا عروسک ها را در قفسه ها بچین.

محل بازی مشخصی برای کودک در پیشنهاد داشته باشید:

کودک میبایست برای بازی نمودن آزاد باشد. او میبایست بتواند با پایان اسباب بازی هایش بازی بکند و هر لحظه بتواند به دنیای خیال پرواز بکند.پس به بهانه نظم اسباب بازی هایش را در کمد حبس نکنید. در عوض، از او بخواهید صرفا در نقطه مشخصی از خانه بازی بکند. روی 1 فرش یا در اتاق خودش می تواند محدوده آزادی او باشد.

مسئولیت های سنگین به او ندهید

انتظار نداشته باشید که برای آموزش نظم به کودک از او بخواهید پایان اتاقش را تمیز بکند. این مسئولیت سنگین سبب میشود که او از تمیز نمودن متنفر شود. در عوض، به او بگویید «بیا مسابقه دهیم. من لگوها را جمع می کنم. تو عروسک ها را. هر کس زودتر اینکار را انجام داد برنده میباشد.»

برنامه روز فرزندتان را تنظیم کنید:

کودک میبایست برنامه مشخصی داشته باشد و از آن پیروی بکند. هم چنین میبایست دلیل این برنامه را هم بداند. برای مثال، اگر از او می خواهید ابتدا تکالیفش را انجام دهد و بعد تلویزیون تماشا بکند، او میبایست بداند که بدین ترتیب زمان آزاد بیشتری دارد.

میتوانید 1 برنامه تصویری در خانه داشته باشید که کارهای معمول فرزندتان را مشخص میکند. با انجام دادن هر کار 1 تیک می خورد و با منظم بودن این برنامه او به پاداش مناسبی می رسد.

2 بار درخواست نکنید:

1 بار مهربان و آرامش از او بخواهید کاری را انجام بدهید. دفعه بعد با صدایی سردتر و جدی تر از او بخواهید و سرانجام انجام ندادن آن کار را به او تذکر دهید: «از تو خواستم لطفا اسباب بازی هایت را جمع کنی و مسواک بزنی، وگرنه تا فردا عصر نمی توانی با آنان بازی کنی.» مجازاتی را تعیین نکنید که نمی توانید اجرا کنید.

تشویقش کنید:

کودکان قبل دبستانی واقعا یار دارند والدین خود را راضی نگه دارند. مشکل اینجاست که ما معمولا به نکته ها منفی رفتار آنها توجه میکنیم. هنگامی چیزی از او می خواهید و آن را انجام میدهد، او را برای رفتارش تشویق نمایید.

در کنار تعیین مجازات، میبایست سیستم پاداش مناسبی هم داشته باشید. جدول برچسب می تواند راه خوبی برای پیشگیری از تبدیل شدن پاداش به باج باشد. فراموش نکنید که پاداش میبایست کوتاه مدت باشد. پس از آن که کودک به درجه ای از انضباط رسید، میبایست پاداش حذف شود.

آموزش نظم به کودکان

آموزش نظم به کودکان

اجازه بدهید قلمرو داشته باشد:

هنگامی فرزندتان این امکان را داشته باشد که اتاقش را خودش دکور بکند، بهتر از آن مراقبت میکند. با او یاری نمایید وسایل را به نحوی که یار دارد بچیند. با یاری یکدیگر قفسه و شلف صحیح نمایید تا بتواند وسایلش را در آنان قرار بدهید.

اگر میتوانید قفسه ها را رنگ آمیزی نمایید یا تزئین نمایید. با یاری یکدیگر اتاق را رنگ بزنید و حالا و هوای جدیدی در آن درست کردن نمایید.احتمالا بدین ترتیب، او برای حفظ این زیبایی بیش سعی خواهد نمود.

وسایل اضافی را از اتاقش دور کنید:

اگر فرزندتان 10 ها مدل عروسک، ماشین یا لگو داشته باشد، یا در کمدش لباس های قدیمی و نو روی هم تلنبار شده باشند، حفظ نظم دشوارتر خواهد بود.هر بار که وسیله جدیدی می خرید، با توافق خودش مقداری از اسباب بازی های قدیمی را به دیگران اهدا نمایید.وسایل کهنه، خراب و اضافه را از اتاقش خارج نمایید و فقط وسایل محبوب و به درد بخور را در دسترس او بگذارید.

کمال گرا نباشید:

برای آموزش نظم به کودک افراطی عمل نکنید. خانه ای که بچه در آن زندگی میکند، هیچ زمان برای همیشه تمیز نمی ماند. هر بار که خانه را مرتب می نمایید، پس از چند ساعت امکان دارد دوباره به حالت ابتدا برگردد.از قضا اگر برای نظم و ترتیب، بیشتر از حد به او فشار وارد نمایید فرزندتان را شخصیتی وسواسی و ایده آل گرا تربیت می نمایید.

مرتب بودن در حد قابل قبول و در حدی که همه چیز تا حدی پسندیده باشد، کافی میباشد. ضروری نیست همه چیز سر جای خود باشد. گاهی اجازه بدهید فرزندتان بی نظم باشد، تا لذت تمیز بودن را درک بکند. همواره می‌توانید با از مشاوره کودک و نوجوان سیمیاروم در هرجای دنیا که هستید، یاری بگیرید.

سرویس خواب کودک و نوجوان آپادانا

برای راحتی نوزاد ، کودک و نوجوان خود ، همچنین احساس آرامش و تمرکز برای آنها بایستی به کیفیت خواب و دکوراسیون اتاق آنها نیز اهمیت دهید سایت آپادانا کودک (معرفی و خرید سرویس خواب نوزاد ، سرویس خواب کودک ، سرویس خواب نوجوان دخترانه و پسرانه – سرویس سیسمونیتخت خواب نوزاد) شما را در این امر یاری میکند.

مطالب مرتبط :

بهداشت دهان و دندان در کودکان

دکوراسیون اتاق فرزندان دوقلو

جدیدترین نکات طلایی برای خرید سرویس خواب نوجوان

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
  • تصویر
  • شناسۀ محصول
  • امتیاز
  • قیمت
  • موجودی
  • دسترسی
  • افزودن به سبد خرید
  • توضیحات
  • محتوا
  • وزن
  • اندازه
  • اطلاعات اضافی
  برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
  مقایسه

  منو اصلی