آشنایی با کودکان نوپا

آشنایی با کودکان نوپا

آشنایی با کودکان نوپا :آیا کودکان نوپا واقعا طبق تصورات پیش از بچه دار شدن شما وحشتناک هستند؟ مرحله نوپایی کودکان می تونه برای مامان بابا ها کمی چالش برانگیز باشه. اما در عین حالا سرگرم کننده و لذت بخش که ارزشش رو داره. در مرحله نوپایی کودکان به رشد عاطفی، شناختی و کنجکاوی برای شناخت دنیای اطرافشون می رسند.

مرحله “نوپایی” که اصطلاحا بهش ” toddling” هم میگن از وقت حرکت کودک آغاز می شه که کمی برای مامان باباها چالش بر انگیزه. به گفته روان شناس ها از کودکان نوپا در سنین 1 تا سهال میشه انتظار پیشرفت و رشد سریع داشت و این جهش های کودکان نوپا ممکنه شبیه پیاده روی نباشه و کودک به سرعت و شدت زیادی و به شکل هیجانی و شدیدی رو به جلو رشد کنه.

اینبار در وبلاگ آرمیک مواردی مهم درمورد کودکان نوپا رو بهتون میگیم که میبایست بهشون توجه نمایید و اون ها رو به خاطر بسپارید:

نقاط عطف رشد کودکان نوپا

به عنوان 1 پدر و مادر مهمه که به یاد داشته باشیم که کودکان با سرعت خودشون رشد می کنند و نیازی نیست که در سنین و مراحل دقیق ترسیم بشن. یعنی نمیتونید انتظار داشته باشید که برای مثال کودک حتما نخستین کلمه خودش رو پیش از 2 سالگی به زبان بیاره. اگه سوالات خاصی در مورد فرزندتون دارید متخصص اطفال برترین گزینه برای جواب دهی به سوالات شما است.

طی این 2 یا 3 سال فرزند کوچک شما از مرحله نوزادی به مرحله جدیدی به نام نوپایی میره و از حرکت به دویدن ولی با هماهنگی میرسه.

کودکان نوپا به توانایی جدیدی میرسند مثل این که با استفاده از چند کلمه که کل دایره لغتشون بود به واژگان وسیعی برای صحبت نمودن و جمله بندی های پیچیده می رسند.توانایی متمرکز نمودن ذیل 3 دقیقه که در را به روی پایان فعالیت های کودک نوپا باز میکنه هم در این مرحله وجود داره.

فعالیتهای کودکان نوپا

برای کودکان نوپا بازی نمودن نوعی شغله. عمل ساده بازی یاری می کنه تا کودکان جدید پا بیش مهارت های حرکتی و مفاهیم مهم مثل رنگ ها و اعداد، و مهارت هایی همچون حل مسئله، تفکر انتقادی، خلاقیت و غیره رو یاد بگیرند. شما می تونید با استفاده از بازی آموزشی ریبو و رابی هم این مفاهیم رو سریعتر به کودک نوپا خودتون آموزش بدین.

کودکان نوپا همیشه سرشون شلوغه و در حالا حرکت اند. با توجه به گستردگی توجه کودکان نوپای خودتون و رفتار آاونها قابل قبل بینی تر و قابل کنترل تره. شما تو بازه رشد هیجانی بچه ها فرصت های زیادی برای انجام فعالیتهای نو پیدا خواهید نمود.فعالیتهای مختلف که هم فردی و هم گروهی هستند، 1 راه عالی برای یاری به کودک جدید پا اند تا مهارت های نو خودشون رو یاد بگیرند.

آشنایی با کودکان نوپا

آشنایی با کودکان نوپا

ویژگی های اخلاقی کودکان نوپا

کودکان نوپا به طور طبیعی کنجکاو هستند، که این مرحله 1 وقت متناسب برای کلاس های والدین و کودک میباشد. از فوتبال به یوگا، زبان خارجی به هنر و موسیقی به جنبش، برای هر کودک جدید پا وجود دارد.اگه فعالیتهای خانوادگی شما سازمان یافته نیست (یا مکلاس های خصوصی تو منطقه زندگی شما ارائه نمیشه)، فعالیتهای زیادی وجود داره که شما می تونید با فرزند خودتون تو خانه و اطراف محل زندگی خودتون انجام بدین.

مهمه که بازی های زیادی رو به همراه تمرینات فیزیکی به روز کودک خودتون اضافه نمایید و با بچه ها ورزش نمایید.به گفته انجمن ملی ورزش و تربیت بدنی، کودکان نوپا میبایست حداقل ۳۰ دقیقه فعالیت فیزیکی منظم و تکراری در طول روز و یک ساعت تحرک بدنی آزاد داشته باشند. گذروندن زمان در پارک یا ساده گرفتن کودک جدید پا برای راه رفتن در اطراف محل زندگیتون، گزینه های خوبی هستند.

نیاز های تغذیه ایی کودک نوپا

اکنون که کودک شما می تونه کمی از همه غذا ها بخوره (البته بجز بعضی مواد)، وقت آغاز تمرکز روی تغذیه اونها و داشتن 1 رژیم سالم و ساده هستش. مرحله نوپایی کودک وقت مناسبی برای معرفی کودک شما به غذاهای نو و درست کردن عادات سالم و یاری به اونها در یادگیری نحوه تغذیه هستش.

متأسفانه در حالی که بعضی از کودکان نوپا در وقت غذا خوردن پرحادثه هستند و خرابکاری می کنند، ولی معمولا بد غذا نیستند و می تونید غذاهای خوبی براشون آماده نمایید تا بخورن.این نکته مهمه که از جذب و دریافت مواد مغذی کافی در کودک اطمینان حاصل نمایید، ولی نیازی به وحشت نیست.

به یاد داشته باشید که در حالی که کودک شما ممکنه 1 وعده غذایی اصلی مثل شام رو نخوره، احتمالا هنوز مقدار زیادی کالری دریافت کرده که احساس گرسنگی نمیکنه. یک راه پسندیده برای اندازه گیری سهم غذای بچه اینه که بشقاب غذای بچه ها محتوی 1 چهارم غذای بزرگتر ها رو داشته باشه.

خواب کودک نوپا

در حالی که بسیاری از کودکان نوپا در طول شب خواب هستند وجود مشکل و اختلال خواب کم نیستند و برخی از کودکان شبها بیدار هستند و نمیخوابند. کمبود خواب می تونه منجر به تنگی نفس و اختلال کلی بشه. به یاد داشته باشید که کودک نو پا شما هنوز هم نیاز به ۱۵ ساعت خواب در روز داره.

آموزش نظم و انضباط

کودکان نوپا در برترین و متناسب ترین وقت برای تست نمودن حد و حدود مامان بابا هاشون هستند. اون ها ممکنه شما رو تا حد خیلی زیادی خشمگین کنند تا نهایت واکنش شما رو مشاهده کنند. اون ها ممکنه با وجود این که بدونند چه کاری دارند می کننداشتباهه بازم انجامش بدن و شما رو خشمگین کنند.

ولی نکته مثبت اینجاست که کودک در این سن تمایل زیادی به یادگیری داره پس شما میتونید اون رو قانونمند و طبق قواعد صحیح و درست بار بیارین تا در آینده آرامش بیشتری داشته باشید.شخصیت کودک نوپا مثل خمیر مجسمه سازی هستش و شما مامان بابای عزیز مجسمه ساز اون هستید و هر شکلی بهش بدین در آینده همون شکل رو نگه میداره.

سرویس خواب کودک و نوجوان آپادانا

برای راحتی نوزاد ، کودک و نوجوان خود ، همچنین احساس آرامش و تمرکز برای آنها بایستی به کیفیت خواب و دکوراسیون اتاق آنها نیز اهمیت دهید سایت آپادانا کودک (معرفی و خرید سرویس خواب نوزاد ، سرویس خواب کودک ، سرویس خواب نوجوان دخترانه و پسرانه – سرویس سیسمونیتخت خواب نوزاد) شما را در این امر یاری میکند .

 

مطالب مرتبط :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
  • تصویر
  • شناسۀ محصول
  • امتیاز
  • قیمت
  • موجودی
  • دسترسی
  • افزودن به سبد خرید
  • توضیحات
  • محتوا
  • وزن
  • اندازه
  • اطلاعات اضافی
  برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
  مقایسه

  منو اصلی