آشنایی با دوران نوجوانی

آشنایی با دوران نوجوانی

آشنایی با دوران نوجوانی : برخی از شرایطی که 1 نوجوان برای آن به روانشناس نوجوان مراجعه میکند عبارتند از:اگر نوجوانی مشکلات روانی داشته باشد، پزشک میبایست ارزیابی کاملی انجام دهد و بر این اساس تصمیم گیرد که برترین درمان چیست.

درمان افسردگی در نوجوانان

مطالعاتی وجود دارد که نشان میدهد از هر 4 شخص 1 شخص امکان دارد پیش از ۱۹ سالگی دچار افسردگی شود. خدمات نوجوانان بخش جوان‌تر جمعیت را هدف قرار می‌دهد، زیرا اعتقاد بر این میباشد که علل افسردگی در افراد برنا با بزرگسالان متفاوت میباشد.

کودک امکان دارد به دلیل قلدری، آزار جسمی ، عاطفی یا جنسی یا مشکلات سلامت روان از افسردگی رنج ببرد . هر نوع افسردگی بوسیله دکتر و تیم روانشناسان نوجوان به طور جدی مورد توجه قرار میگیرد و سطح کمکی را برای کودکان تضمین میکند که برابر با یاری بزرگسالان میباشد. کودک تشویق میشود که به دکتر اعتماد بکند تا در مورد مشکلاتی که با آن روبرو میباشد صحبت بکند.

در چه مواردی میبایست به مشاوره روانشناسی نوجوان مراجعه کرد؟

هرگاه جوانی در سنین نوجوانی دچار مشکل عزت نفس ، افسردگی ، اضطراب ، رفتار، ارتباط، غذا خوردن، عزاداری و سوگ ، رابطه جنسی و غیره شود.

روانشناس نوجوان می تواند در جلسات خود به بهبود تدریجی همه این موقعیت ها یاری بکند.به همین دلیل توصیه میشود منتظر نمانید و در اسرع زمان به جلسه مشاوره مراجعه نمایید تا بتوانید در اسرع زمان به سلامت نوجوانان یاری نمایید و در نتیجه از آسیب دیدگی یا آسیب شناسی دیگر جلوگیری نمایید.

آشنایی با دوران نوجوانی

آشنایی با دوران نوجوانی

چطور میتوانید با چالش های دوران نوجوانی کنار بیایید؟

پایان مشکلاتی که این تغییراتی که نوجوانان می توانند درست کردن کنند، 9 تنها بر والدین، بلکه بر خودشان هم تأثیر می گذارد. جوانان گم شده اند، به خوبی نمی دانند چه بر سرشان می آید . حتی خودشان هم فراز و نشیب های عاطفی شان را درک نمی کنند.

۱. جستجوی هویت خود

بسیاری از هویت در این مرحله ساخته میشود – یا کشف میشود.تغییرات مداوم، آزمون های سبک های مختلف. آنچه شما به دنبال آن هستید هویت خودتان میباشد . این می تواند سبب شود که خانواده متوجه نشوند که چطور میتوان به راحتی از 1 افراط به دیگری یا از 1 راه به دیگری رفت.

شما فقط تلاش می نمایید موقعیت خود را پیدا نمایید، بدانید که چه کسی هستید تا آغاز به ساختن شخصیت و عزت نفس خود نمایید . ارزش های شما چیست و چطور می خواهید خود را از راه لباس یا مدل موهای خود ابراز نمایید.

۲. 1 سبک شخصی

میل به استقلال نیاز به درست کردن 1 سبک خاص را برآورده میکند، که به نوبه خود همان چیزی میباشد که 1 روند را تعیین میکند . مد معیارهای خود را تحمیل میکند و سلیقه ها را جهانی میکند.تفاوت بر اساس خلق و خو، شخصیت، سلیقه مشخص میشود و از این پیشنهاد برای هر سبک گروه هایی وجود خواهد داشت.

همان مدل مو، رنگ و طرح متمایز در لباس و کفش غالب خواهد بود. به طور خلاصه، لباسی که خودش را تکرار میکند و به شما هویت همدستی میدهد.بسیاری از سبک‌هایی که تحمیل می‌شوند « سبک‌های زندگی یا شیوه‌های حضور در جهان را منعکس می‌کنند که نوعی شادی را بر اساس ظاهر آموزش می‌دهند».«در دوران نوجوانی، فرد تمایل دارد فکر بکند که شیوه لباس پوشیدن و هویت منحصر به فردی دارد.

با این حالا، جوانان تمایل دارند طبق دستور صنعت مد لباس بپوشند.

۳. ظاهر

این یکی از چالش های بزرگ دوران نوجوانی و شاید یکی از سخت ترین آنهاست. این دوره ای است که در آن تمرکز زیادی روی ظاهر خود از پیشنهاد فیزیکی خواهید داشت، اگر قوانین زیبایی را رعایت نمایید، اگر دیگران شما را بپذیرند.با این حالا، این امر می تواند به مشکلات بی اشتهایی و پرخوری عصبی تبدیل شود ، بنابراین دیدگاه خود را از دست ندهید.

اگرچه ما تلاش میکنیم خود را با هم هماهنگ کنیم و نگران این باشیم که آیا بدن قسمت های خاصی رشد میکند یا 9، ولی وسواس در مورد آن چیز مثبتی نخواهد بود. همیشه کسانی هستند که پیش از دیگران رشد می کنند، مثلاً لاغرتر هستند یا کمر باریک تری دارند. پذیرفتن بدن آنگونه که هست یکی از مهمترین چالش های دوران نوجوانی خواهد بود(منبع).

۴. نیاز به استقلال

همه ما می خواهیم مستقل باشیم، 9 این که به ما بگویند چه کار کنیم، آزاد باشیم. ولی، 9 همه چیز به این آسانی میباشد و 9 به این سرعت. استقلال هم به معنای مواجهه با مخارج زندگی روزمره میباشد. و امروزه یافتن شغل آسان نیست.با این حالا، این بدان معنا نیست که شما مجبور نیستید در سعی استقامت نمایید. همه ما دیر یا زود میبایست از لانه پرواز کنیم .

۵. علاقه به رابطه جنسی

علاقه به رابطه جنسی نوجوانان را در بر میگیرد. آنان شوخی می کنند و نگرش آنان نشان دهنده عدم بلوغ خاصی در جنبه جنسی میباشد.صحبت هایی که آنان می توانند در موسسات در مورد سلامت جنسی انجام بدهند ضروری میباشد ، ولی هم چنین صحبت هایی که می توانند در مورد آموزش جنسی انجام بدهند .

در میان موضوعات مختلف، میبایست در مورد روشهای پیشگیری از بیماری های مقاربتی (STD) یا بارداری ناخواسته صحبت نمود.هم چنین پرداختن به مسائل مربوط به میل، احترام، عشق و جنبه هایی برای درست کردن روابط سالم مهم میباشد.سکس معمولا در شبکه ها و رسانه ها با رفتارهای متجاوزانه یا چالش برانگیز دارای ارتباط میباشد.

از این رو بازی ها یا برخوردهایی که در آن بدن و تمایلات جنسی بیشتر از حد در معرض دید قرار می گیرند، در بین نوجوانان تکرار میشود.در فضایی که روابط جنسی تبدیل به 1 مهمانی آغازین میشود، بزرگسالی عجله میکند. در نتیجه، متأسفانه بارداری یا بیماری های مقاربتی شایع هستند.

آشنایی با دوران نوجوانی

آشنایی با دوران نوجوانی

۶. تمایل هنگام انتخاب شریک زندگی

این وقت عالی برای کشف عشق میباشد.با توجه به موارد فوق، نوجوانان مایلند واقعیت داشتن 1 شریک زندگی را تجربه کنند و در این وقت میباشد که داشتن 1 آموزش جنسی پایه پسندیده مهم میباشد .شیوه های مختلف روابط موجود، روابط سالم و خشونت آمیز، هویت جنسیتی، همه چیز هنوز کشف نشده میباشد. و صحبت در خانه و مدرسه ضروری میباشد.

۷. مشکلات با الکل

نوجوانان احساس می کنند که کنترل خود را در دست دارند و حتی تحت تأثیر الکل آن را از دست نمی بدهند. از این رو نگرش سرکشی در مورد گرفتن کلید ماشین یا این که خود را قادر به انجام اقدامات بی پروا یا مخاطره آمیز می دانند.

بعدا الکل ماده اصلی 1 عصر میشود که اگر با این محرک همراه نباشد غیرقابل تصور میشود . اعتیاد به الکل 1 عامل خطر برای سلامت جمعیت به طور کلی و به ویژه نوجوانان میباشد که در مراحل بلوغ و تکامل هستند. این دارو هم در بزرگسالی و هم در نوجوانی بیشترین مصرف را در اسپانیا دارد.مشکل تشدید میشود زیرا مصرف عادی شده و جزء تفریح ​​و فراغت فرض میشود.

۸. اعتیاد به فناوری

یکی از مشکلات دارای ارتباط با فناوری های ارتباطی، جایگزینی واقعیت میباشد که موفق به تحمیل و درست کردن اشکال جایگزین زندگی میشود که فقط در شبکه ها وجود دارد.
به طور کلی در موارد فزاینده اعتیاد ، انزوای اجتماعی، تحریف دنیای واقعی و مجازی، بی توجهی به سایر فعالیتها و مشکلات اعضای خانواده، کم خوابی، افسردگی، اضطراب، مشکلات سلامتی و ناکامی در مدرسه.

این امر در صورتی تشدید می‌شود که اتاق به استعاره‌ای از دنیای بیشتر از حد به هم پیوسته تبدیل شود، در حالی که ارتباط خود را با محیط، حتی از آنی‌ترین، قطع می‌کند.

۹. خطر خشونت

خشونت 1 موضوع رایج در زندگی نوجوانان میباشد. بر اساس داده های ارائه شده بوسیله سازمان غیردولتی بین المللی قلدری بدون مرز ، در کشوری همچون مکزیک از هر ۱۰ کودک و نوجوان، ۷ شخص هر روز و در ایالات متحده آمریکا از هر ۱۰ شخص، ۶ شخص از انواع قلدری رنج می برند . اسپانیا در ۷ ماه واقع شده میباشد. جا، ذیل هند.

چالش‌ها، نزاع‌ها، رقابت‌ها، اختلافات ارضی یا برای کنترل فضاها، در نهایت به درست کردن اشکالی از خشونت پنهان ختم می‌شود که اغلب برای مقامات، معلمان و والدین نامرئی میباشد.

به این موارد، موارد فزاینده آزار و اذیت فیزیکی یا مجازی با هدف از بین بردن عزت نفس و یاری به بحران هویت و افسردگی که در بسیاری از موارد کشنده میباشد، اضافه می شود: «خودکشی سومین عامل مرگ و میر در گروه سنی ۱۵ سال میباشد. تا ۲۹”

آلارم ها چه زمانی به صدا در می آیند؟

تغییرات فراوان، برخی از آنان سرگیجه‌آور، گاهی اوقات با مشکلاتی همپوشانی دارند که امکان دارد نیاز به مداخله کامل و به موقع خانواده یا حرفه‌ای داشته باشد. علائمی وجود دارد که میبایست توجه خانواده و معلمان را جلب بکند تا دیر نشده در آن حضور داشته باشند . مثلا:

-از دست دادن ناگهانی عملکرد تحصیلی.
-دوستی های جدیدی که عنصرهای ناشناخته و غیرعادی را معرفی میکند.
-تحریک پذیری بیشتر از حد و کنترل یا مدیریت آن دشوار میباشد.
-بی خوابی شدید.
-اختلالات خوردن و کاهش وزن قابل توجه.
-خودکشی به عنوان 1 موضوع تکراری و ظاهرا سبک.
-آسیب به خود
-شرکت مکرر در دعوا و حتی مشکلات با قانون.
-وجود این عوامل نشانه روشنی میباشد که میبایست برای جلوگیری از قرار گرفتن در وضعیت غیرقابل اصلاح اقدام نمود.

جنبه های عصبی پس از غلبه بر نوجوانی

با توجه به پایان چالش‌هایی که مرحله پیچیده نوجوانی به همراه دارد، می‌توان از شخصیتی صحبت نمود که بر اساس شرایط و شیوه‌های پذیرش و پاسخگویی به خواسته‌های درونی و بیرونی شکل می‌گیرد.

حقایقی که در مغز همزمان با هرس عصبی یا آپوپتوز عصبی عظیم است، که می تواند تا ۲۰ سال طول بکشد و به معنای نوعی است که اتصالات سیناپسی از کار افتاده را حذف میکند تا اتصالات مفید برای بقای آینده را تقویت بکند.

این هرس از قسمت‌های خلفی و قدیمی‌تر مغز به سمت لوب‌های قبل پیشانی ، تکامل‌یافته‌ترین ناحیه و مرکز عملکردهای اجرایی اتفاق می‌افتد، « آنهایی که به ما اجازه می‌دهند برنامه‌ای را توسعه بدهیم ، آن را نظارت کنیم، تنظیمات را انجام بدهیم و از آن پیروی کنیم. “

آشنایی با دوران نوجوانی

آشنایی با دوران نوجوانی

چالش های خانوادگی در نوجوانی

خانواده در پایان این چالش های دوران نوجوانی از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود. انتقال ارزش های پسندیده، ارتقای ارتباطات (با صبر و حوصله و احترام به همه طرفین) و صحبت در مورد همه مسائلی که می تواند از ناراحتی، رنج و درد در این مرحله سخت دوری بکند، برای گذراندن سالم آن بیشتر از حد لازم خواهد بود.

اگر پدر و مادر هستید و مدیریت ارتباط در خانه با پسر نوجوانتان برای شما دشوار میباشد، به یاد داشته باشید که درخواست یاری حرفه ای برای شما معتبر میباشد.

سرویس خواب کودک و نوجوان آپادانا

برای راحتی نوزاد ، کودک و نوجوان خود ، همچنین احساس آرامش و تمرکز برای آنها بایستی به کیفیت خواب و دکوراسیون اتاق آنها نیز اهمیت دهید سایت آپادانا کودک (معرفی و خرید سرویس خواب نوزاد ، سرویس خواب کودک ، سرویس خواب نوجوان دخترانه و پسرانه – سرویس سیسمونیتخت خواب نوزاد) شما را در این امر یاری میکند .

مطالب مرتبط:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
  • تصویر
  • شناسۀ محصول
  • امتیاز
  • قیمت
  • موجودی
  • دسترسی
  • افزودن به سبد خرید
  • توضیحات
  • محتوا
  • وزن
  • اندازه
  • اطلاعات اضافی
  برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
  مقایسه

  منو اصلی