آثار مسخره شدن کودک در مدرسه

آثار مسخره شدن کودک در مدرسه

آثار مسخره شدن کودک در مدرسه :زمانیکه کودکی در مدرسه مسخره میشود چه کاری میبایست کرد؟ 1 نظریه روانشناسی شخصیت می گوید عزت نفس انسان ها در وقت کودکی خیلی آسیب پذیر میباشد و اگر احساسات او جریحه دار شود، در بزرگسالی با مشکلات بسیاری مواجه خواهد شد. چنانچه ناتوانی حرکتی یا لکنت زبان فردی مرتب مسخره شده، در روش تصمیم گیری و هدفگذاری و حتی انتخاب شغل او اثر مستقیم خواهد داشت.

با مسخره شدن کودک در مدرسه چه میبایست کرد؟

اصرار نداشته باشید

اصرار و پافشاری، فقط نتیجه تصویر خواهد داشت. چون که او در محیط خانه هم حس ناامنی میکند.وقتی که کودک از پاسخ دادن به سوالات شما خودداری میکند و میلی به پاسخ دادن ندارد، بیشتر از حد به او اصرار نکنید. در این وقت ها نیاز میباشد بدانید که چگونه با کودکان رفتار کنیم و یا میتوانید با 1 مشاور صحبت نمایید.کودک به طور غریزی، نمی خواهد به تحقیر شدن خود در داخل مدرسه یا خانه اقرار کند؛

چون تصور میکند با گفتن این موضوع از جمع خانواده دور میشود و محبت اعضای خانواده را از دست میدهد.چنانچه او یار ندارد با شما صحبت بکند، اتاق را ترک نمایید و او را با کسی که قابل اعتماد اوست، تنها بگذارید.این نفر می تواند 1 یار، فردی از اعضای خانواده، اقوام، مربی مدرسه یا 1 مشاور باشد.

با او همدلی نمایید

قبول نمایید که مسخره شدن ناراحت‌کننده میباشد. بگذارید کودکتان بداند که شما او را درک می‌کنید. مثلا بگویید: «هنگامی که لیلا بهت می‌گه دست‌وپاچلفتی، تو خیلی خشمگین می‌شی، نه؟» و نظر بدهید که به دوستش که این حرف را زده، بگوید حرف او ناراحتش کرده میباشد. همین طور تشویقش نمایید با بچه‌هایی بازی بکند که او را یار دارند و حس خوبی به او می‌دهند.

راهنمایی اش کنید

به کودک خود بگویید که هرچند نمی‌تواند چیزهایی را که بچه‌های دیگر می‌گویند کنترل بکند، اما می‌تواند واکنش متفاوتی نشان دهد. از او پرسش که آیا نظر، فکر یا نظری در مورد شیوه برخورد با مسخره شدن دارد و در پیدا نمودن گزینه‌های متنوع به او یاری نمایید. شما می‌توانید نقش بازی نمودن را امتحان نمایید، یعنی شما در نقش بچه‌ٔ خودتان و او در نقش کودک مسخره‌کننده بازی نمایید.

به طور مثال چنانچه او بگوید: «سیما، تو خیلی خودشیرینی!»، شما می‌توانید پاسخ بدهید: «خوشم نمیاد با من این‌طوری حرف بزنی. امروز می‌رم با یه شخص دیگه بازی می‌کنم».شما همین طور می‌توانید به او یاد دهید که کودکان به اصطلاح قلدر را از واکنشی که می‌خواهد در او درست کردن بکند محروم بکند. چنانچه آزار و تمسخر واکنشی در فرزند شما به وجود نیاورد، پس نمیگذارد کودک مسخره‌کننده حس قدرت بکند یا سبب ناراحتی فرزند شما شود.

بچه شما می‌تواند یا روی هر کاری که موقع آغاز آزار درگیر آن بود تمرکز بکند یا این‌که به راحتی از آن جا دور شود.1 راه دیگر این میباشد که می‌توانید به او یاد بدهید با تمسخر به شکل رک و مستقیم مواجه شود. به طور مثال می‌تواند بگوید: «نه، من یه دونده‌ٔ خیلی سریع نیستم. ولی می‌تونم خیلی بالا بپرم.» یا «بله، من ریاضیم خوبه و این تنها مسئله‌ای بود که تو امتحان اشتباه پاسخ دادم».

آثار مسخره شدن کودک در مدرسه

آثار مسخره شدن کودک در مدرسه

به کودک آموزش دهید که یاری بخواهد

این‌که فرزندتان نگذارد مسخره شدن، او را اذیت بکند بلوغ بسیاری می‌خواهد، پس از کودک دبستانی خود توقع خویشتن‌داری و خونسردی نداشته باشید. چنانچه واقعاً از مسخره شدن در مدرسه غمگین میباشد، به خصوص اگر ادامه‌دار باشد، ضروری میباشد او و شما با آموزگار یا معلم‌ها در مورد این موضوع حرف بزنید. 1 مربی و آموزگار آگاه می‌تواند با تشویق مهارت‌های اجتماعی مثبت و یاری به درست کردن طیف دوستی‌های وسیع، بچه شما را در کلاس پشتیبانی بکند.

چنانچه فرزندتان به علت تمسخرها واقعاً اذیت شده، بهتر میباشد از یاری مشاور و متخصص برای پیدا نمودن اطلاعات دقیق‌تر و برطرف نمودن کامل مشکل استفاده نمایید.این اشخاص به راحتی به دیگران اعتماد نمی کنند، همین مسئله آنان را به کسانی گوشه گیر و منزوی تبدیل میکند.

اعتماد به نفس پایین

افرادی که در بچگی مورد تمسخر هم سالان یا افراد خانواده قرار گرفته اند در بزرگسالی از اعتماد به نفس پایینی برخوردارند.خود را لایق سمت ها و مسؤلیت های بزرگ نمی دانند. به همین علت، غالباً برای مدت طولانی در 1 سمت باقی نمی همچون.

مشکل در برقراری رابطه با دیگران

این افراد اغلب روابط عاطفی و احساسی بلند مدت را تجربه نمی کنند، چون که به راحتی به اطرافیان خود اعتماد نمی کنند.

درآمد پایین

مسخره شدن در کودکی روحیه مبارزه را کلا در نفر سرکوب میکند. به همین علت ممکن است نفر در بزرگسالی سال ها، عمر خود را شغلی بگذراند که درآمد زیادی نصیبش نشود.

از واکنش شدید خودداری نمایید

هرچند ممکن است از شنیدن کلمات تمسخرآمیز از لب‌های فرزندتان غمگین بشوید، خونسردی خود را حفظ نمایید و در برابر وسوسه‌ی نشاندن او سر جایش صبور باشید. توجه داشته باشید كه احتمالاْ به دنبال واکنش گرفتن میباشد.

شنک می‌گوید «امکان دارد با واکنش بیشتر از اندازه به کلماتی که می‌شنوید ناخواسته میل مسخره نمودن را تقویت کنید». در پاسخ، با آرامش به او بگویید که استفاده از کلمات آزاردهنده احساسات دیگران را خدشه دار می‌کند و بگویید که طرد شدن یا مسخره شدن به وسیله دیگران چه حسی دارد.

روی حس همدردی تأکید نمایید

علت تمسخرهای فرزندتان هرچه که باشد، صحبت نمودن درباره اثرات رفتارش به او یاری می‌کند خود را جای دیگری بگذارد. پس به او یادآوری نمایید که خودش هم غمگین می‌شد اگر کسی مثلاً به او می‌گفت که صدایش خیلی بلند یا قدش خیلی کوتاه میباشد.

بگویید که ایرادی ندارد هنگامی کسی ظاهر متفاوتی دارد به آن توجه بکند ولی صحیح نیست که در حضور آن نفر به آن اشاره بکند. تاکید نمایید که چگونگی ظاهر 1 فرد نشان نمی‌دهد که او چطور شخصی میباشد. و مطمئن بشوید که خودتان از اظهار پیشنهاد منفی در مورد ظاهر دیگران اجتناب می‌کنید.

حس رقابتی را که دلیل مسخره نمودن میباشد کم نمایید

اگر فرزند دبستانی شما برادر خود را مسخره می‌کند، لزوماً به معنای آن نیست که از برادرش خشمگین یا غمگین میباشد، شاید فقط مقدار بیشتری از توجه شما را می‌خواهد. برای دلسرد نمودن او از مسخره نمودن، مطمئن بشوید که بچه‌ٔ اولتان وقت اختصاصی زیادی را با شما می‌گذراند.مثلاً اگر دخترتان برادر کوچکش را اذیت می‌کند، تلاش نمایید با یاری گرفتن از او در مراقبت از برادرش، این وضعیت را برعکس نمایید ولی بیشتر از حد به او تکیه نکنید، زیرا می‌تواند به احساس بیزاری و دلخوری منجر شود.

یادآوری کنید که او بچه‌ٔ بزرگی میباشد و بازی‌هایی بلد میباشد که می‌تواند به برادرش یاد بدهد.در مورد چیزهایی که در کودکی یار داشت، همچون بازی دالی‌موشه یا خواندن 1 ترانه‌ٔ خنده‌دار حرف بزنید و او را تشویق نمایید که برادرش را به همان شکل سرگرم بکند. این‌که بتواند او را بخنداند باعث می‌شود حس مفید و مهم بودن بکند و حس مهم و مفید نبودن احتمالاً همان چیزی میباشد که در مرحله ابتدا سبب شده او اینکار را انجام دهد.

آثار مسخره شدن کودک در مدرسه

آثار مسخره شدن کودک در مدرسه

سرویس خواب کودک و نوجوان آپادانا

برای راحتی نوزاد ، کودک و نوجوان خود ، همچنین احساس آرامش و تمرکز برای آنها بایستی به کیفیت خواب و دکوراسیون اتاق آنها نیز اهمیت دهید سایت آپادانا کودک (معرفی و خرید سرویس خواب نوزاد ، سرویس خواب کودک ، سرویس خواب نوجوان دخترانه و پسرانه – سرویس سیسمونیتخت خواب نوزاد) شما را در این امر یاری میکند.

 

 

مطالب مرتبط:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
  • تصویر
  • شناسۀ محصول
  • امتیاز
  • قیمت
  • موجودی
  • دسترسی
  • افزودن به سبد خرید
  • توضیحات
  • محتوا
  • وزن
  • اندازه
  • اطلاعات اضافی
  برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
  مقایسه

  منو اصلی