آثار مخرب فخر فروشی در کودکان

آثار مخرب فخر فروشی در کودکان

آثار مخرب فخر فروشی در کودکان :اغلب، بیش کودکان 10، 11 ساله به کودکان دیگر فخر می فروشند. آنان هنر و استعداد خود را به دیگران نشان می بدهند و کارهایی را که باعث افتخارشان میباشد انجام میدهند. در واقع بزرگ جلوه دادن خود میتواند شیوه ای باشد برای این که همسالانش او را تایید کنند و او حس بکند هم پایه دیگران میباشد.

در بیش زمان ها اینکار باعث سرگرمی و تفریح آنان می شود چنانچه کودکی نسبت به اطرافیان خود با دلسوزی و مسئولانه رفتار بکند این به رخ کشیدن های گاه و بی گاه مشکلی به وجود نمی آورد.برخی از والدین از روی قصد بچه های خود را به فخر فروشی مجبور می کنند. مادری که همیشه به بچه اش میگوید : تو فقط بازیکن ماهر تیم هستی یا تو زیباتر از دختر های دیگر هستی خودپسندی و غرور دروغی را در او تقویت میکند.

وقتی که کودک کودک شما فخر می فروشد که «پدر من از پدر تو قوی‌تره!» ممکن است باعث نارزاحتی شما شود، اما هیچ جایی برای نگرانی نیست. در واقع، این رفتاری کاملاً عادی برای کودکی در سن پیش از پیش‌دبستانی میباشد.این مسئله تا اندازه ای به علت خودخواهی اوست، زیرا کودک در فهمیدن برداشت دیگران مشکل دارد و قسمتی هم به علت این حقیقت خواهد بود که کودکتان تلاش میکند بفهمد دقیقاً چه نوع اثر و تاثیری در جهان دارد.

با فخرفروشی در کودکان چطور برخورد کنیم

فخر فروشی یا اصطلاحاً پزدادن در کودکان در 1 مرحله خاص سنی ناگزیر میشود. صحیح میباشد که آنان موقع این موارد فخر فروشی ها در مورد ساده ترین و قبل پا افتاده ترین چیزها همچون نوع اسباب بازی ها یا حتی اعضای خانواده شان ملاحظه احساسات طرف مقابل خود را مثل بزرگسالان نمی کنند اما واقعیت این میباشد که والدین وقت بسیاری را در شبانه روز صرف تعریف و تمجید از کودکانشان و اغراق در مورد توانایی ها و داشته های آنها می کنند.

والدین امروزی هرچند از هر موقعیتی برای تقویت حس اعتماد به نفس کودکانشان استفاده می کنند، اما بعضی اوقات این حس اعتماد به نفس جای خود را به خودشیفتگی ویرانگر میدهد که باعث میشود آنها در مقابل دیگران بی اعتنا باشند.آیا والدین میبایست به کودکان قبل دبستانی خود نرم خویی و فروتنی را به جای این نوع رفتارهای فخر فروشانه آموزش بدهند.فخر فروشی و پزدادن در این سن و سال 9 فقط عادی میباشد، بلکه اشکالی هم ندارد.

آثار مخرب فخر فروشی در کودکان

آثار مخرب فخر فروشی در کودکان

رابطه کشف استعداد کودک با فخر فروشی 

کودکان در این سن یاد می گیرند که توانایی انجام کارهای زیادی را هر چند به طور نهفته دارند.کودکانی که درعشق و امنیت بزرگ شوند در سنین قبل از دبستانی احساس اعتمادبه نفس شان قدرتمند میباشد و همچنان به داشتن عقاید مثبت از خودشان که گاه جنبه خودشیفتگی پیدا میکند ادامه می بدهند زمانیکه 1 کودک 3، 4 ساله توجه شما را به دست آوردها و نتیجه کارهایش جلب میکند(چه نشان دادن 1 نقاشی، تزئین سالاد الویه و چیدن میز شام باشد یا زدن به هدف در بازی هایی همچون فوتبال و ‎.‎.‎.) در واقع احساس رضایت خود را از شرایط، موقعیت ها و اشخاص همچون «من خوشحالم»، «این کار را یار دارم» یا «این افراد مرا یار دارند» برای شما نشان میکند.

پزشک برکووتیز می گوید: «چیزی که والدین را نگران میکند این وضعیت زیاده روی در رضایت از خود میباشد که آن هم عادی میباشد چون کودکان در این سن با نسبیت آشنا نیستند و همه چیز را کامل فرض می کنند.1 کودک تصور نمی بکند من در انجام این 1 کار پسندیده و توانا هستم و ممکن است در انجام کاری دیگر نباشم. او فقط فکر میکند که من پسندیده هستم، برترین هستم و همه کار را می توانم انجام دهم.

این رفتار یا نوع نگاه تا سن دبستان که کودکان به تدریج به درک واقع گرایانه تری از توانایی ها و ضعف های خود می رسند ادامه دارد.در آنجایی که کودکان چه درمهد و چه در محیط های بازی وقت بسیاری را با گروه همسالان خود طی می کنند امکان مقایسه نمودن خود با هم کلاسی ها و دوستانشان را پیدا می کنند این عادی میباشد که بخواهند احساس اعتماد به نفس خود را با ادعای برتری نشان بدهند.

الگو باشید

کودکان رفتار صحیح را با تماشاکردن و تقلید از شما یاد می گیرند پس به واکنش خود در برابر موفقیت ها توجه نمایید. در برابر بچه ها دیگران را سرکوب و یا آنان را مسخره نکنید و یا در مورد موفقیت هایتان اغراق نکنید.روانشناسان اعتقاد دارند که والدین میبایست به کودکان نشان بدهند میشود بدون فخرفروختن یا جریحه دار نمودن احساسات دیگران حس خوبی از خود داشت.

کودکان را صحیح تشویق نمایید

هرچند پسندیده میباشد کودکان را به علت دست پیدا نمودن به موفقیتی که هم سن و سالان او نداشته اند تشویق نمایید اما سعی نمایید این تشویق را متوجه تلاش و زحمت او نمایید.به جای اینکه بگویید «تو توپ را بهتر از همه به دروازه فرستادی یا بیشترین ستاره ها مال تو بود به او بگویید: «واقعاً سعی کردی برترین بازی را داشته باشی».یاد بگیرید احساسات دیگران را ارجمند بشمارد:

چنانچه شنیدید کودکتان به دوستش گفت: «نمی توانی آن را انجام دهی اما من می توانم. صبر نمایید تا دوستش برود و بعد به او بگویید:«خیلی پسندیده میباشد که تو می توانی آنقدر پسندیده با توپ بازی کنی اما چنانچه او همیشه به تو می گفت خیلی بهتر از تو بازی میکند چه حسی پیدا می کردی آنگاه مواردی در اختیار او قرار بدهید و به طور مثال به او بگویید: «دفعه بعد که یار داشتی بگویی چقدر پسندیده بازی کردی به مامان و بابا بگو.

ما همیشه یار داریم موفقیت هایت را از زبان خودت بشنویم.»فخرفروشی در کودکان,با فخرفروشی در کودکان چطور رفتار کنیم.رفتار فخرفروشی را در کودکان تقویت نکنیم.

آثار مخرب فخر فروشی در کودکان

آثار مخرب فخر فروشی در کودکان

تعریف نمودن و تعریف شنیدن دوطرفه میباشد

راه برای کنترل مبالغه در «خودشیفتگی» این میباشد که به کودکتان یاد بدهید به دنبال پیدا نمودن راه هایی برای تشویق دیگران باشد.«می توانید به او بگویید تو در این بازی خیلی پسندیده هستی اما ببین دوستت چه پیشرفتی کرده تا همچون تو پسندیده بازی بکند. بیا تشویقش کنیم.»بچه ها در این سن ممکن است میلی نداشته باشند تا از دوستشان تعریف کنند اما احترام به دیگران و ملاحظه دیگران را از شما یاد می گیرند و آن را به واضح می بینند.

سرویس خواب کودک و نوجوان آپادانا

برای راحتی نوزاد ، کودک و نوجوان خود ، همچنین احساس آرامش و تمرکز برای آنها بایستی به کیفیت خواب و دکوراسیون اتاق آنها نیز اهمیت دهید سایت آپادانا کودک (معرفی و خرید سرویس خواب نوزاد ، سرویس خواب کودک ، سرویس خواب نوجوان دخترانه و پسرانه – سرویس سیسمونیتخت خواب نوزاد) شما را در این امر یاری میکند.

 

مطالب مرتبط :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
  • تصویر
  • شناسۀ محصول
  • امتیاز
  • قیمت
  • موجودی
  • دسترسی
  • افزودن به سبد خرید
  • توضیحات
  • محتوا
  • وزن
  • اندازه
  • اطلاعات اضافی
  برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
  مقایسه

  منو اصلی